Sahání na prsa. Odezní to samo?

martik169
9. dub 2023

Ahojte, chtěla bych se zeptat zda nemá někdo zkušenost. Syn přes 2 Romy má neustále potřebu mi sahat na prsa i přesto, ulze už není delší dobu kojeny. Porad mi pokládá hlavu na prsa ,při uspavani na nich musí mít ruce nebo pri probuzení během noci je to jediná věc, co ho uklidni. Jde mi jen o to, že jsem někde četla ze je to má chyba a ze ho to musím odnaučit. Je mi to opravdu nepříjemne , spím v podprsence protože to pak není tak hrozné 🤦‍♀️😅 jde mi jen o to si tu ruce na prso položit. Opravdu mám dělat nějaké razantní kroky nebo to odezní samo 🙈🤷‍♀️? Děkuji

azanka
9. dub 2023

@martik169 synovi jsou čtyři a dělá to taky. Nevidím na tom nic škodlivýho, akorát mu říkám, že venku se na prsa nesahá. Oďobávat se nenechám, ale že mi tam položí ruku mi nevadí.

luhana
9. dub 2023

@martik169
Řekla bych, že je to docela běžné a já osobně to za chybu nepovažuji. I když mi to taky příjemné není. Mám taky dvouleťáka, odstaveného cca 2 měsíce zpátky. Taky rád šmátrá, ja mu ručky oddělávám. Raději mu do ní něco dám, ať si hraje. Ale třeba teď mi taky spí na hrudníku, to mi ale nevadí.

ajja87
9. dub 2023

Naše to taky dělá,dvouleta,kojena už není něco pres rok.a neustale mi saha do výstřihu.

exbordelar
9. dub 2023

Neboj, neni to zadna chyba a nic nedelas spatne ☝🏼🙏🏼 Tohle proste kojene deti delaji. Ale - tady jde hlavne o ten tvuj pocit, ze je ti to neprijemne. Coz je pochopitelne. Ja bych ho vzdycky chytla za rucicku se slovy “ne ne” a nasmerovala bych ho jinam. Treba do podpazi 😅 ono to asi nebude ze dne na den, ale cim casteji to takto budete opakovat, tim lepe si vryje pod kuzi, ze mamince se uz na prsa nesaha 😀

neomenia
9. dub 2023

Ctyrletak to dela taky, kojeny byl do dvou let. A nevadí mi to, při uspávání. Říkám, že jen doma, že venku se to nedělá. A respektuje. Jistě to do dospělosti dělat nnebide🤣

cuuza
9. dub 2023

@neomenia Bude, ale ne mamince 😅

azanka
9. dub 2023

@cuuza já si říkám, že moje dítě plynule přejde z mých prsou na cizí 🤣

martik169
autor
9. dub 2023

Děkuji za uklidneni ❤️🤗je fajn vědět ze nejsem sama😅🙈

neomenia
9. dub 2023

@cuuza 🤣

emillyhk
9. dub 2023

@martik169 Syn byl kojený jen chviličku, ale kolem druhých narozenin ho moje prsa najednou začala strašně fascinovat, pořád mi shrnoval výstřih a nakukoval. Mě to teda bylo nepříjemný samo o sobě, ale když každou exkurzi zakončil slovy: "ble", tak to jsem šla do kolen 🙈😂

barmil
9. dub 2023

@martik169 když se syna zeptám, co má na máme rad, řekne prsa 🤣😄 a to už taky kojeny není. Holt chlap a ta obsese mu vydrzi celý život.

dendy88
9. dub 2023

@martik169 syn to taky dělá, stačí mu položit ruku,nic jiného nedělá a je většinou z uřvance hodný kluk. Nevím proč to dělá ,dcery byli taky kojený do roka a půl a nikdy to nedělali.

andelka
9. dub 2023

Můj to dělá taky, hlavně před usnutím a v noci. Byly mu 4. Už přes rok kojený není.

toluma
9. dub 2023

ja jsem druhýho synka kojila do roka a půl a opravdu vydatně 😀,a šmátral a osahával ještě hodně dlluho Asi si to ani neuvědomoval, ale obouvali jsme třeba boty a on mě automaticky zajel rukou pod triko a přitom koukal, jak mu je zavazuju. Nebo ráno na záchodě, já stála za ním, držela pinďu mu a on mě zajel pod pyžamo a držel se bradavku jako v šalině. Troufám si tvrdit, že mu to vydrželo třeba tak do 3,5let , ale to už samozřejmě jednou za hodně dlouhou dobu. Prostě zvyk je železná košile 🙃

evawest
10. dub 2023

Ja jsem holky nekojila a jedna mi rada saha do vystrihu, zvlast kdyz se potrebuje uklidnit. Za chvili jim budou 3. Je pravda, ze uz to dela min, ale mne to nikdy nevadilo. Syn jedne moji zname to dela taky a ji to hrozne vadi. Takze se zarid podle sebe. Nic spatneho na tom neni.

smokemom
10. dub 2023

@azanka blbý, že to dělá moje holčička 😂 i 2 roky po odstavení

maciceksta
10. dub 2023

Synovi bude 5 let, dela to taky. Ale min a min. Dřív byl úplně posedlej. Pak potřeboval šátrat při uspávání a teď už třeba jen jednou za čas, když se chce pomazlit...

lucca0
10. dub 2023

Moje skoro sedmiletá občas přijde a pohladí mi je 😂🤦🏻‍♀️ a to nebyla kojena. 😂 Jako je mi to nepříjemný , ruce ji vždycky oddelam. 😂

okapia
10. dub 2023

Moje šestiletá skoro vždycky, když se menší dva kojí, truchlí, že si nemůže pohladit moje prsa, že jsou tak měkoučký. Taky jí to nedovolují, ale byla by ráda 🙂. Další dva se zatím kojí, takže nevím, jak to bude. Ale docela chápu, že když několik let (druhá skoro čtyři, ale pořád nechce přestat) na tom prsu žili, stále je to něco, co považují za své privilegium. Ale jak tu zaznělo, časem přejdou na jiná 😀

ivuse20
11. dub 2023

@martik169 petiletej syn to dělá občas taky "máš hezký prsa mami"🤣 je to divný, ale nedělá to často. Nedávno když jsem kojila tříměsíční přišel, jestli může ochutnat 🤷🏻‍♀️😁 no nemohl