Skorodvojčata. Jaký máte den při dětech 1,5 roku rozdílu?

barborasamuel
2. srp 2020

Ahoj, mám dvě děti, které jsou od sebe 1,5 roku. Žijeme smanželem v rodinném domečku(Hodně velkým a náročným na údržbu), jenže s narozením dcery je to docela kolotoč. Starší je poněkud živější a leckdy neposedný, hodně se dokáže vztekat. Mně jde poměrně hlava kolem, jsem unavená jak fyzicky, tak i psychicky. Z babiček funguje pouze jedna, vždy si bere toho staršího k sobě domů od rána až do večera, ale v tu chvíli se snažím uklízet. Už nemůžu, ráno vstanu v 6, zaopatřím děti, jdu vařit, něco poklidím a mezitím se snažím věnovat dětem, vyžehlím. Většinou nestíhám práce na zahradě, mytí oken, mytí 2 koupelen nebo luxování a vysáváním. Čas si každý den plánují, ale s nimi to nelze stíhat, spát chodím zpravidla ve 12, když je vše hotovo. jaký máte den vy při dětech takového celkového rozdílu? Pomáhá vám s výchovou někdo z rodiny? Manželova rodina mě nemá ráda a tak se jim snažím vyhýbat a moje rodina žije daleko. Je to opravdu náročné. Poraďte mi prosím jak to zvládnout.

nikitka2323
4. srp 2020

Mam 2 roky syna a 7 mesicu. Starsi je celkem narocny je to docela protiva a mladsi umrceny takze se mu stale musim venovat. Do toho jeste psa a domacnost...je to kolotoc jak rikate....rano vstanu postaram se o deti uklidim trochu se dam do kupy jdu se psem uvařím a je odpoledne....snazim se byt co nejvic venku tam se mladsi syn aspon v klidu trosku prospi v kocaru protoze doma na to se starsim synem nema klid a kdyz spi tak si s tím starsim aspon vyhraju....doma je to fakt k zblázneni je to opravdu narocne paychicky...taky vstavam kolem 6 a chodim spat kolem pulnoci...mam jen stesti ze ja jsem ten typ ktereho aktivita a frmol dobiji nez vycerpava ale uz se nemůžu dockat az odkojim a dam si lahvinku vinecka 😬😂

terez94
5. srp 2020

@barborasamuel Ahoj 😊 Tak já mám doma tři děti ve věku 4roky, 2,5roku, 9 měsíců a jsem v 21tt. Bydlíme v bytovce,která je na patro a je to 4+1,k tomu zahrada. Manžel pracuje na ,, kolotoč,, (2x ranní, odpolední, noční) . Jeho rodiče bydlí cca 15m od nás ale nefungují. Moje rodina bydlí 50km od nás,takže jezdí tak 2-3x za měsíc. Někdy je to náročné ale troufám si říct,že už máme nějaký systém a režim. Když je manžel v práci, snažím se být s dětmi co nejvíce venku,většinou celé dopoledne,když počasí dovolí. Přijdeme domů,dáme si polívku a kluci jdou spát. Za tohle jsem fakt vděčná,že kolem 12h všichni tři lehnou a spí 2-3h. Nejlepší část dne 😄 Je to mazec a bude to asi horší ale všechno se dá zvládnout,když se musí. Hlavně se z toho nehroutit. Úklid nikam neuteče,to jsem se musela naučit 😊 😄

barborasamuel
autor
6. srp 2020

@fandysek_1 jo, tak tohle mám úplně stejně, jelikož mě manželova rodina nemá příliš v lásce, tak bude radši o věci u nás doma schválně zakopávat a nadávat, než by nabídli pomoc s úklidem nebo něco uvařili.. přičemž oni čekají, že jim budu neustále s manželem za zadkem a to nejsou nijak mobilní nebo senilní, ba naopak (tchýně 49 a tchán 53let)- možná je i tohle jeden z problémů, kvůli kterýmu jsem už opravdu vyčerpaná a řeším víc úklid, abych je nemusela poslouchat

fandysek_1
7. srp 2020

@barborasamuel v tom případě by to paní na úklid docela vyřešila. No tak to bych se na ně úplně vybodla. Tchyně neustále vaří A uklízí, ale nechápu po kom, když jsou tam ve dvou a ještě tam bydlí švagr, ale ten má svůj pokoj. Já, už u nich na vše rezignovala. Prý si mám říkat o pomoc. Manžel je pravidelně čtvrtky s dětma celý den sám a pokud fakt nutne potrebuje pohlídat na chviličku musí se prosit. To mi přijde fakt ujeté. Švagrová jí taky neprosí a pro její děti si jezdí sami.