Spánek 2letého dítěte. Co může být příčinou špatného spánku?

aurelie34
14. pro 2019

Hezký den, píši toto už ze zoufalství. Mám 26 měsíčního syna a od narození bojujeme se spánkem. Nikdy dobře nespal ale brala jsem to tak že je to malé miminko a je to normální. Byl kojený do 20 měsíců a od mala spí s námi. Respektive měl svoji postel přiřazenou u manželské a mohl kdykoliv k nám. Mě společné spaní vyhovuje a syn nebyl nikdy schopný spát sám v postýlce, zkoušeli jsme to několikrát. Když jsem ho odstavila tak jsem čekala že se jeho spánek zlepší ale změna bohužel nenastala. V jeho dvou letech jsme se tedy rozhodli že ho dáme do jeho pokojíčku a doufali že to pomůže. Myslela jsem si že už ho s manželem ruším a tak by mohl sám v klidu spát lépe. Bohužel je to stále stejné, možná i horší. Chodí spát okolo 9 hodiny a sám tam spí tak do 11 a pak to začne. Budí se až do ráno co půl hodiny, někdy co hodinu. Volá mě a brečí, tak že stejně nakonec jdu spát němu. Jeho spánek ale není lepší. Budí se stále. Jednou chce pít, pak jen změnit polohu, jindy si sedne a musím ho zase uspat, prostě je celou noc stále vzhůru a je jedno jestli je sám nebo jsem s ním. Takhle podobné to bylo i když spal s námi v ložnici. Už fakt nevím. co chce a jak docílit toho aby spal lépe. Sám je pak protivný a nevyspalý ale prostě lépe spát nebude. Už přemýšlím jestli nemá nějaký zdravotní problém, protože aby takhle blbě spal ve dvou letech mi nepřijde normální.

kaja2016
16. pro 2019

@aurelie34 Ma fixaci na jednu hracku? Zkusila bych to. Mohlo by to nahradit to prso. I kdyz ani to to prso ve spanku moc nepomahalo. Zkusila bych fakt sama nekam zajit a probrat to.

tea18000
16. pro 2019

Kamarádka má dvouletého kluka, který spí jenom šest hodin denně a po obědě už vůbec ne. Ale je úplně v pohodě, po probuzení není protivný ani mrzutý, naopak čilý a veselý, takže mu to dostačuje. Tak to ani neřeší, jen si občas povzdychne, že by se sama ráda někdy vyspala dýl než do půl páté ...

aurelie34
autor
16. pro 2019

@tea18000 syn ale v kuse nespí ani dvě hodiny. Kdyby spal 6 v kuse tak si piskam. Celou noc se budí po půl hodině až hodině.

megi89
7. čer 2020

@aurelie34 ahoj, tak jak jste na tom se spánkem teď? Zlepšilo se to?

aurelie34
autor
7. čer 2020

@megi89 no lehce jo ale stejně je vzhůru tak 3 až 4 krát za noc. Jeho 3 měsíční ségra spí celou noc 😁, tak že je to prostě o povaze dítěte.