Spánek po obědě. Do kdy? Synovi jsou 2 roky

kacka79
30. kvě 2009

Ráda bych se zeptala, do kdy Vám vaše zlatíčka spali po obědě. Fílovi jsou 2 roky a pořád spí po obědě cca 2,5 hodiny, ale v mém okolí většinou děti od 2 let nespí vůbec. Ale ve školkách se přece také spí po obědě, ne??

akzeret1
30. kvě 2009

ahoj malá mi po 2 roce taky přestala spát po o,usne jenom když je hodně utahaná a pak ji nemůžeme zahnat do postele dřív jak ve 23h 😲 Bud ráda alespoň maš klídek.Ve školkách se spinká,snad se těm nespavcum dá už vysvětlit,že mají odpočívat 😉

artuse
30. kvě 2009

v některých školkách děti spát nenutí, moje neteř ve školce po obědě taky moc nespí, většinou jenom odpočívá na lehátku, někdy teda usne, ráno vstává vstává do školky přece jen brzo, tak je asi unavená...o víkendu už po obědě nespává...

jinak je to asi individuální, známé přestala holčička spávát po obědě už v 18měsících, zato spala přes noc 12 hodin v kuse

kacka79
autor
30. kvě 2009

Tak to mám asi nějakýho lenochoda 🙂 My spíme taky v noci 12h v kuse a ještě pak po o... no hlavně aby mu to vydrželo...

artuse
30. kvě 2009

kacka: každé dítko je jiné, moje dcera je teda mladší a v noci naspí tak 8-9 hodin a po obědě 2-2,5 😝 tak buď ráda 🙂

marie_m
30. kvě 2009

kacko, bud rada, ze ti malej spi, kdyz ho do toho nenutis, tak bych ho nechala...mne kuba taky spi po o, nekdy 2 hodky, nekdy hodku, jak se mu chce, nechavam ho, nebudim ho, pze nam rano vstava pred 5, takze by to bez polednaku asi neutahnul az do vecera
a ve skolce maji poledni klid, takze bud deti spi a nebo musi aspon odpocivat

mkr
30. kvě 2009

tak mi v noci spíme 12 až 14 h a po obědě tak 1,5 h takže my jsme pěkný spáči 🙂

milik75
30. kvě 2009

Ahoj, kazde dite je jine a to i ve spani. Znam deti, co po roce a pul uz nespi vubec, nektere v roce a pul jeste 2x denne a napr. svagrove dvojcata spi po obede jeste i ve 4 letech asi 2 hodiny. Ve skolce dnes uz deti nenuti spat. Muj syn 21mes spi kazde odpoledne pres 2 hodiny a doufam, ze mu to vydrzi co nejdele, protoze to ja ma jedine cas na sebe, pripadne udelam v domacnosti nejvic. Spanek a dobre jidlo je pro dite nejdulezitejsi.

artuse
30. kvě 2009

mkr: hlavně to noční spaní teda závidím 😲 😀

karotky
30. kvě 2009

Nám byly také 2 roky a po obědě spíme pořád 11,11:30-13,14:00. 😉
Ráno vstáváme v 6-7:00 a spát chodíme ve 20-21:00.Jsem ráda,že po obědě ještě zalehne,protože si sním v klidu oběd,vypiju kafe a pobrouzdám se na netu. 😎
Spíš si nedokážu představit jaké to bude,až po bědě spát nebude. 😅

kacka79
autor
30. kvě 2009

Karotky to já právě taky ne.. tak sonduju 😀

vojtisek2007
30. kvě 2009

vojta taky stále po obědě spí - vstáváme kolem 6té, spát chodí mezi 12-12.30 a klidně vydrží až do půl čtvrtý...ale to už ho potom vzbudím

hancas
30. kvě 2009

mi spinkáme ve 16měs.od 20:00hod do 09:00 hod a pak po obědě cca od 12:00-14:00 a stačí jím to,pokus budou chtít tak je budu nechávat spát podle jejich potřeb.známá nechává spát malýho třeba od půl jedné až do půl paté a pak ji v 10 hod večer jěště nespí určitě bych ho vzbudila po cca 2 hod

kasandra
30. kvě 2009

Ahoj, můj syn má 2 roky a 7 měsíců a spí po obědě a chci aby spal alespoň do těch tří let. Po obědě spí 1,5-2 hod. V noci spí od cca 21.00 do 7.00, takže těch 10 h prospí. Jsem ráda, ale bylo období, kdy jsem ho musela trochu přinutit, ale usnul. Myslím, že děti i v tomto věku potřebují odpolední spánek, jednou jsem ho spát nedala, a sám vytuhnul v pět odpoledne a spal až do rána. Takže od té doby vím, že spánek po o ještě potřebuje. Trošku nechápu maminky, kterým děti ve věku 1, 5 roku nespí-myslím, že je to o návyku.

lamia
30. kvě 2009

Holky snažte se je udržet na poobědní spánek co nejdýl,jinak budete mít velký problém ve školce....když neusnou fajn,ale ať si aspoň zalezou do postýlky s knížkou minimálně na hodinu a odpočívají. Kamarádce vrátili po 2 měsících chlapečka ze školky,prostě nezvládal jít po obědě alespoň odpočívat a rušil ostatní děti,tak mají teď smůlu....Jinak Anička má 2 a čtvrt roku a spí po obědě tak 2-2,5 hodiny,ale ráno taky vstává dost brzo,takže se během dopoledne fakt unaví.

artuse
30. kvě 2009

kasandra: ale každé dítě má trochu jinou potřebu spánku, píšeš, že nechápeš maminky, kterým dítě v 1,5 roku nespí 😕 prostě děti jsou různé, když tu potřebu spánku nemá, nevím, jak bych jej asi tak navykla 😕 já můžu dělat co chci a malá v noci víc jak 9 h neprospí...a bežně slyším jak dítě prospí min. 12 h v noci...

sisstin
30. kvě 2009

to by mě teda taky zajímalo, jak přinutit dítě usnout 😝 😅 každý si jistě pamatuje, jak šílené bylo chodit ve školce spát...jsem to nenáviděla..vždycky hodinu a více čučet do stropu 😝

radka.m.
30. kvě 2009

kacka-každé dítě je fakt jiné,možná budu rekordmanka,ale má nejstarší dcera chodila spát po obědě ještě ve druhé třídě.a třeba zase starší syn přestal spát po obědě přesně kolem druhého roku.tomu mladšímu je 19měsíců,spí od 19 do 6 do rána,hodinu spí dopolednea hodinu odpoledne 🙂

berynka
30. kvě 2009

Ahoj, dcera přes den taky ještě spí, tak 1,5-2hod a doufám, že to takhle ještě nějakou dobu zůstane 😉 . A je fakt, že děti jsou i v tomhle různé. Kamarádky holčička od roka a půl nespí během dne vůbec. Sice si ráno přispí, ale vydrží nomálně tak do 22-23h 😅 . A zase synovec i ve 4 letech, když přijde dřív ze školky, tak si jde schrupnout 🙂 .

berynka
30. kvě 2009

A jak to tady už někdo psal, tak ve školce by se nemělo nutit spát, když se dítěti nechce 😉 . Když tak do půl hodiny neusne, tak si může jít hrát. Já nikdy spát nechtěla, ale vždycky jsem usnula 🙄 😀 .

kejka
30. kvě 2009

🙂 🙂 🙂 Malýmu byly 4roky a po obědě spí tak hodinku a půl.Většinou každej den,když nespí,tak to je výjimka.Nenutím ho,po obědě jde automaticky do pelechu.Až bude chtít,odbourá si to sám.Takže je to individuální. 😉 😉 Večer chodí v půl desátý a vstává kolem 8h-cca.Zatím do školky nechodí,dám ho až do předškolní.Hodně tam marodil,tak jsem to zatím odpískala. 🤐

iloha
30. kvě 2009

mě Terezka taky po obědě nechce spát, prostě se v posteli nedá udržet ani za boha, a to s ním s odpolením spánkem nebyl nikdy problém, ale zlomilo se to přesně týden před 2. narozeninami a od té doby je to náhoda. Třeba dnes jsme byli na výlletě na Hrubé skále, kde chvíli šlapala a pak se chtěla nosit v krosně a jelikož začalo pršet, teda spíš lejt jak z konve, tak jsme mazali do nejbližší hospody se schovat a ona po cestě vytuhla, spala 1,5 hodinu a teď momentálně tady lítá jak pošuk, takže spánek v nedohlednu 😒

lenerka
30. kvě 2009

ahoj

tak naše kačka se rozhodla před druhým rokem nespat
prostě jsem jí ke spánku za boha nemohla přinutit
byla unavená protivná,ale né a né usnout,ale už ve 20spinkala jak andílek
a teď?
bylo jí 2 a 5měs.a zase se rozhodla,že ten spánek potřebuje
takže někdy si chrupne v kočárku tak cca 1h
a někdy v posteli se mnou a to je tak cca 2 někdy i 3h
ale pak straší do 22h
ale je vyspinkaná má náladičku
nevím co je tedy dobře

ale prý ve školce děti spinkat nemusí jen ležet a odpočívat

klara.t
24. kvě 2012

Teď to také řeším. Mám dceru 2 roky a 5 měsíců a odpoledne jí prostě musím do té postele nutit. Usne jen, když jsem tam s ní, ale třeba klidně až po třičtvrtě hodině. Je to zabiják času, nebaví mě to. Sama by tam nezůstala. Večer usíná sama. ale to odpoledne! Přitom když usne tak spí většinou 2 hodiny, někdy i déle. Příjde mi, že spát stále potřebuje, ale než se v té posteli sama unaví, tak je to děs běs. A to usíná až kolem 14hod. Ráno vstává v 6, usíná večer cca ve 20hod. Občas vstává i 5. Přemýšlela jsem, že jí už přestanu nutit, že pak alespon večer usne raz dva, ale v září má jít do jeslí a co tam? Tam přeci musí chodit spát, nechci aby mi jí vrátili. Už tak se toho bojím, pže zlobí jiné děti. Stále nevím co mám dělat...

kocicinka
25. kvě 2012

@kacka79 Můj tříletý syn spí po obědě cca 2-3 hodiny, většinou v kočáře na dvorku, po předchozím "vydrndání", ale občas si tam vleze sám a usne i tak. Zaplaťbůh za to, že spí, jednak je to potřebné pro tak mladý organismus, druhak když se mu nevytvoří ty podmínky a nevyspí se, je potom odpoledne dosti protivný. Kdyby spát nechtěl- někdy taky nechce- určitě nenutit, každé dítě je individuál a má jinou potřebu spánku.

brisalek
25. kvě 2012

ve skolce uz je dneska nikdo spat nenuti. Komu deti spi at jsou radi a nechaji to tak jak to je🙂🙂. Kdyz je dite nespavec nikdo ho spat nedonuti. Me dcera nespi od 19 mesicu odpoledne uz vubec. Vecer chodila chvili diky tomu okolo 7 , ale od 2 let uz usina mezi 8- 9 a vstava mezi pul 7-pul 8. Kdyz nahodou nekdy usne po ceste v aute treba i jen pul hodiny , driv jak v pul 11 ji do postele nedestoname. Kdyz ctu, ze nektere 3, 4 i 5??? lete deti spi i dve hodiny pak chapu, ze pro nekoho je rodicovska opravdu dovolena🙂🙂. Dcera dve hodiny v kuse nespala nikdy🙂

meleri
25. kvě 2012

ahoj, synovi jsou tri a pul roku a kdyz po obede nespi, tak je kolem ctyr odpoledne uplne vyrizeny. takze porad spi a taky si rikam jak dlouho jeste? na jednu stranu mi to vyhovuje ze mam na chvili klid ale zas clovek nemuze moc planovat o vikendu...a je schopen spat od jedne do ctyr...vecer pak usina v zimnim case kolem osmi a v lete deviti vecer...

klara.t
26. kvě 2012

No mě právě také spí pak 2 hodiny, ale sama jít spát nechce. Musím jí k tomu donutit. Ale pokud nespí, tak pak večer je ukňouraná, vzteklá, ubrečená. Proto jí k tomu stále nutím, ale dnes opět spát nešla ☹ Ty víkendy jsou horší, pže taťku máme doma a není to takový ten náš stereotyp všedních dnů, kdy se snažím zhruba dodržovat nějaké rituály. No nepřestanu v tom. Uvidíme, co pak ta školka.

ferrie
27. kvě 2012

Ahoj,
naše Teri má 1 rok a chodí spát v 13:00hod, budí se kolem 16:00hod a večer spí od 21:00 - 8:30/9:00 hod. :o))

migella
20. čer 2016

Ahoj maminky. Nevím, co v situacích, kdy je po obědě dítě viditelně unavené, nemůže ale zabrat a začne šíleně řádit a házet věcmi okolo. Mám syna 2,5 let a čekám druhé dítě, takže se mu nemohu plně po obědě věnovat, protože jsem unavená a potřebuji alespoň na 30 min. ulevit tělu. Co s tím? Zkoušela jsem se natáhnout v dětském pokoji a nechat ho tam vyhrát si, ale nepomáhá to, začne po mě skákat a běsní ještě víc. To samozřejmě nechci tolerovat🙂

ivanka_386
Odpověď byla odstraněná
Zobraz