Spaní s malými dětmi. Jak vyřešit noční lítání? 😶

14. kvě 2023

Zdravím všechny, máme dítko 2r7m. Od narození tak nějak spí s náma i k dyz teď posledních pár měsíců je to takové všelijaké.
Když se narodila občas jsem jí dávala do postýlky ale měla jsem problém s mlékem a tak se kojila nonstop, tedy bylo zavedeno společné spaní. Postýlku měla naraženou, bez bočnice hned vedle mě a spinkala tam. Asi v 18m, když jsem přestala kojit jsme jí zařídili pokojík, neb tam trávila hodně času a zvykala si tam. Dostala takovou tu domečkovou postel (160x80cm). První měsíc si tam jen chodila hrát ale pak začala naznačovat, že tam chce spinkat. Že začátku to fungovalo. Lehla jsem si k ní na tu postýlku, když usnula tak jsem odešla. Většinou se v noci vzbudila jednou na pití. Takhle to fungovalo asi měsíc. Ale nevím co, pak se to začalo zase kazit. Uspávání probíhalo vždy stejně. Lehnout, uspat, odejít... Ale v noci se začala se šíleným pláčem budit a to snad každou chvilku. Začala jsem běhat sem a tam. Uklidňovat, občas jsme si k ní lehla a jindy když chtěla jsem jí vzala k nám do postele. Takhle bojujeme už asi půl roku, každou noc. Brala bych jí k nám automaticky ale ona nechce a pak hrozně řve. Takže nutit jí k tomu nemám smysl. Problém je, že jak jdu za ní do pokojíku chce abych si k ní lehla. Nebudu lhát není to ono. Za ten půl rok mě tak neskutečně bolí záda. Přece jen ležíme dvě v malé, dětské posteli, v zádech mám zařazenou dřevěnou zábranu a celou noc se nemůžu otočit. Sice můžu odejít ale jsem tam tak nějak zablokována, že pohybem bych jí vzbudila. No a teď k jádru problému. V říjnu se nám má narodit druhé dítě. A já teď řeším co dál. Zatím sice nemám moc velké břicho ale brzo bude a já si neumím představit spát takhle dál. Neumím si představit jak budeme fungovat potom. Proto si říkám jak to začít řešit. Jak jí začít učit na něco nového. Bydlíme v paneláku, máme sice 5+1 byt ale bohužel není reálné abych vedle naší postele narvala její post onel a ještě mimino 😶. Je tu prosím někdo kdo měl podrobnou situaci?? Děkuju

konidana
14. kvě 2023

Dat si do pokojicku vedle jeji postylky matraci? Nebo pořídit uz velkou postel, na kterou se vejdete obe. 100cm na šířku by stacilo uplne v pohide

cilkat
14. kvě 2023

My máme v dětském pokoji palandu tohoto typu: https://www.moebelix.cz/p/palanda-maxim-prirodn...
Představa je, že jednou budou mít děti každý své patro - zatím máme na horním patře postavený stan, kde si kluci hrají a na spodním patře spím já s mladším. (Starší spí s tátou v ložnici.)

martinka_33
14. kvě 2023

Myslim ze prvotni problem je ze jsi na to přistoupila, takhle vidim uz jen řešení ve spolecnem spani ty a deti, nebo tata se starsi, ty s miminem, mimino v postylce, starsi ve svem sama... Ale abys spala v domeckove posteli, to musi slecna pochopit ze takova moznost ve vyberu neni... Pár bezesných nocí vás to pochopení asi stát bude, ale mákni na tom, jeste dřiv nez se narodi mimino nebo se z toho zbláznís uplbě.

martinka_33
14. kvě 2023

@konidana to má syn 120 cm sirokou postel a vyspime se tam spolecne pohodlne. Vyuzivam to hlavne kdyz u nas spi navsteva, te pujcim loznici a sama spim se synem v te jeho posteli.

exbordelar
14. kvě 2023

Dle me zkusenosti nema smysl tlacit na pilu a pokud dite samo zatim nezvladne spat samo, tak tam spat tak dlouho, dokud bude potrebovat. Jak pise @konidana , resila bych to matraci vedle a nebo poridit vetsi postel. A taky zapojit tatinka, at s ni spi on. Kdyz u nas uspaval tata, decka se mu v zivote nevzbudily. Kdyz ja, tak i 10x za noc 🙄🙏🏻 nevim, cim to je, ale ma to tak vic lidi 😅

cherie24
15. kvě 2023

My teda taky máme v pokojíčku velkou postel 100x200 a vyspím se tam s ní pěkně. I v těhotenství pohodlně. Kupovali jsme ji 2 roky nazpět, včetně ručně šitých mantinelů a cca za půl roku zas budeme řešit jinou pro obě (dvoupatrovou). Mají pokojík jeden na spaní a druhý herní, nechci je dělit a starší taky nechce být v pokojíčku sama. Prostě potřeby se mění. 🙂

ajja87
15. kvě 2023

Z tohoto důvodu jsem slevila z ,, designové,,postele...taky se mi ty domek hrozně líbily,ale nechtěla nechat dělat dvoulůžkovou, protože ta se mi nelíbila a tak jsme v ikee koupili úplně super postel,co roztahnes a mas z ni klasické dvoulůžko a vyspime se tam krásně...je sice blby ze musis oddělávat matraci,ale tu normálně strcime v ložnici pod postel a v případě kdy potřebujeme jen jednolůžko (kvuli prostoru oro hraní, když přijde více dětí,jinak je momentálně stejně rozložená furt na dvouluzko),tak ji tam schovame.ta postel nebyla ani draha,takze bych investovala do toho a nebo prostě matraci k posteli,podle me je ještě dcerka malá.Nase ještě v šesti letech někdy vyžaduje v noci si k ni prilehnout, když má špatné sny.