Spánkový denní režim u 8měsíčního dítěte

gnozka
22. čer 2016

Ahoj , vim ze je těchto temat tady spousty ale rada bych se zeptala jaky mate spánkovy denní rezim u 8. Mes deti ? Vetsinou maminky uvádějí ze jim deti vstávají tak mezi 5-6 ale mala se budi kolem 8 a spí celou noc a chodi spát v 20 hod . Vim ze kazde dite je individuální ale rikam si jestli uz ji neodbourat dopolední spánek . Mam pocit ze po obědě uz málo spí . Max hodku . Ale rikam si jestli neni brzy ? Všude pisou az kolem roka .

mandala
22. čer 2016

Určitě bych neobourávala, hodinka není zas tak málo, jsou děti, které nespí v noci ani pořádně přes den, spíš bych řekla, že takové spavé dítě ti hodně maminek bude závidět 😀

achjonetusim
22. čer 2016

Kde je důvod proč její režim nabourávat? Dítě ti spí celou noc dvanáct hodin v kuse a tobě přijde hodinka přes den málo, to považuju za provokaci 😝 😀

hapovab
22. čer 2016

Nase mala v 8 m chodila spat jeste 3x denne- dve hodiny dopolko a pak dvakrat na cca hodku odpolko.Vecer sla spat kolem sedme vstavala kolem seste a v noci se budila tak jednou.Mimco si spanek upravi samo, ted ma 11 m a spi 2x denne.

jahodnice
22. čer 2016

Dítě si samo určí, kdy bude spát. Mám 21 měsíční dcerku, odpoledne spinká někdy hoďku, jindy třeba 2,5 hodiny. Nikdy by mě nenapadlo ji budit, to by mi to pak dala pěkně sežrat...

junkka
22. čer 2016

@gnozka max hoďku po obědě a 12 hodin v kuse v noci? 😀 promin, nechci být nepříjemná nebo tak 🙂 ale naše třeba sice spí cca do půl sedmé, ale budí se tak 4x za noc, kdyz je dobrá noc tak 3x a přes den spí cca 2-3 x max 25 min. A to ji ještě musím hooodně složitě uspávat a nejlépe ještě vozit v kočárku a nepřestat drncat. Takže vlastně nemám ani chvilku pro sebe, max si stihnu třeba dojít na velkou a sníst oběd. Uvařit ho už je problém 🙂
Každopádně pokud ti spí, nech ji spát jak je libo. Buď ráda že máš klid a dítě je spokojené 😉

olga_
22. čer 2016

@gnozka Dítě si dopolední spánek "odbourá" samo, až na to bude zralé. U nás to bylo asi až kolem 14. měsíce (možná dokonce později). Probíhalo to tak, že si dopolední spánek postupně sám posouval na čím dál pozdější dobu a postupně zkracoval ten odpolední, který míval kolem 15. hodiny.
Do spánku (navíc takto krásného) není radno šťourat. Fakt ne!

petrasipkova1
22. čer 2016

Souhlas s @achjonetusim , dcera od 8.měsíce dosud spí 3-4 denně po půl hodině, chodí spát okolo 20 :00 - vstává mezi 7-7:30 , v noci se budí několikrát, radši to nepočítám 😀 , pak si jde lehnout okolo 9:00 na půl hoďky, okolo 11:30 zase na půl hodky a potom okolo 15:00 zase na půl hodky a někdy si dala šlofíka i okolo 18, ale to už ted ne. Ale nechávám to na ní, když náhodou z nějakého důvodu jít spát nemůže, tak se přetáhne a strašně pláče. Takže chodí spinkat tak jak potřebuje, samozřejmě, že by pro mě bylo pohodlnější kdyby po obědě spala třeba dvě hodiny, ale neumí spát déle, tak se nedá nic dělat, zaplat Bůh za tohle, člověk stihne aspon připravit oběd nebo vyžehlit 😉

mialagia
22. čer 2016

@gnozka tomu dotazu moc nerozumím, ty myslíš, že bys jí dopoledne nenechala spát, aby ti pak víc spala odpoledne?nebo proč?

Naše bude mít 8měs. v pátek a spinká tak od půl 9 večer do 5-6, to se jen napije a pak ještě tak 3hoďky chrupe..teď přes den hůř usíná, ale většinou spinká ještě před obědem a 1xnebo2x odpol..když je přes den dýl vzhůru, tak už je pěkně protivná a stupňuje se to, takže bych řekla že ten spánek ještě dost potřebuje jinak je přetažená..😉

zarecna
22. čer 2016

nechapem, preco chces odburavat akykolvek spanok, ak spi celu noc???????????? WTF?????????, Moj v 8 mesiacoch, spal od 18.30-7.00 s jednou prestavkou max, a spal dve hodiny dopoludnia, a polhodinu popoludni, nasledne v 10 mesiacoch uz asi mesiac prespi noc, spava teraz od 19:00 -6.30, a spi 1,5 hodiny dopoludnia a tolko isto popoludni...a maximalne si to uzivam...az nebude chciet spat dopoludnia da mi vediet...vydrzi hore maximalne 3,5 hodiny a je komatozny.

panickatlamicka
22. čer 2016

@gnozka ano,odbourej miminu odpoledni spanek a byt tebou,uberu mu jeste z toho celonocniho minimalne 2 hodky. Boze.

gnozka
autor
23. čer 2016

No myslim
Ze by se to obešlo i bez nějakých stiplavych poznámek . Absolutne si nestezuju což si myslim ze snad ani z dotazu neni cítit . Vim moc dobre ze mam strasne šťesti ze moje dcerka krasne spí . Moje chyba je ta ze jsem neuvedla asi přesně situaci . Mala spí po obědě ted jen hodku a nestačí ji to . Je strasne protivna a vidim ze je hotova . Tak kolikrát dve hodky nez zase treba nekdy usne place . Tak me napadlo ze kdybych ji nedala spát dopo kdyz spí uz jen pul hodky a pak by treba odpo spala dele což by mala ne ja . Ja jsem stasťna ze ji mam takže i kdyby v noci nespala a přes den taky ne jsem stasťna mama . Jse mi o ni . Protoze kdyz se po obědě nevyspi je fakt chudák hotova , a pak ji nejde treba v pozdějším odpolední zabrat a vidim je potrebuje spát .

gnozka
autor
23. čer 2016

Omlouvám se za preklepy .

soleilll
23. čer 2016

@gnozka Souhlasím, že je naprosto zlatý, když ti tak malé dítě tak krásně přes noc spí. Spaní odpoledne se nevzdávej, třeba jí to buzení po hodině za chvilku přejde. Nebo zkus změnit prostředí, kde spí (kočár, postýlka,...). Minimálně do nástupu do školky bych poobědový spánek zachovala, pak by mohla mít problém se přizpůsobit, že je polední klid a navíc ty si užiješ chvilku pohody přes den. (Já nechávám odpoledne spát i 3,5-letýho syna a pokud to půjde, bude to tak do pěti let, než bude předškolák.)

panickatlamicka
23. čer 2016

@gnozka tak ted uz zni dotaz normalne. Tady zbyva jediny: prostr to vyzkouset.

panickatlamicka
23. čer 2016

Ale denni spanek stopro . jen zkusit posunout. Kdybys ji po tom hodinovem dennim spanku dala do nositka a vyrazila s ni ven,to by nepomohlo,aby neplakala?

gnozka
autor
23. čer 2016

Taky me napadlo ji dat do kočárku . No budu zkoušet . Je mi ji prdolky líto . Ja ji takhle přes měsícem trochu zkrátila ten dopolední spánek . Protoze najednou se nam zacala budit v noci ale ne pláčem ale úsměv a pojďme si hrát a treba hodku a pul nespala . Tak po promluví se zkušenějšima kamaradkama jsem ji ubrala na spánku dopoledne . Asi uz toho mela hodne a zabralo to . Ted zase spí . Vsak my si s manželem říkáme ze druhe ditko nam to da sežrat 🙂))) kdyz je mala ted tak zlata .

zarecna
23. čer 2016

MOj syn mal take tendecie, ze sa zobudil po polhodine, natvrdo som ho vzala na ruky a kolisala az zaspala znova, ja som videla, ze mu to enstaci, ze sa budi s revom a sucha oci...cize skus uspat znova, po case sa to same upravilo, tvoja mala ma len 8 mesiacov, aj dopoludny spanok potrebuje, moj syn anozaj vydrzi v 10,5 mesiaci hore max 3,5 hodky viac nie a je na odpis, neiem si rpedstavit nedat ho spat....na jeden spanok denne je fakt malicka.

gnozka
autor
23. čer 2016

@soleilll ja mela na mysli dopolední spánek 🙂 odpoledního se prave vzdávat nechci ten bych ji potřebovala naopak lehce prodloužit 🙂

olga_
23. čer 2016

Holky, já tady té alchymii umělého ubírání, přidávání atd. vůbec nerozumím. Syn byl a je také spáč (ač nespí celou noc), ale nikdy jsem mu do spánku nezasahovala.

gnozka
autor
23. čer 2016

Nam to pomohlo s tim ze mala zase v noci spala a nemela ty nocni diskotéky 🙂 tak ona spala hodinu dopo , sve odpo a pak si dala jeste dvacku v kocare a to uu asi bylo moc přes den . Pak se prave zacala budit v noci s úsměvem jsko je hotovo 🙂 a nezabiralo ani chování ani nase postel to uz vubec to nase mala od narozeni nemela rada nekdy je mi to líto . Proste az se unavila zase usnula . Takže usinala kolem 4-5 rano a pak spala do 9 . Takže se to cele posouvalo tak jsem ji jeden den vzbudila o pul hodky driv dopo a od te doby tak zacala spát sama . Ale každy dite je fakt úplne jiné . A na kazde zabírá neco jiného . To člověk musi vicitit co dite potrebuje . Ale zajímaly me názory ostatních a taky jak to mate vy .

soleilll
23. čer 2016

@gnozka Aha, já neumím číst!!! Tak dopolední je možný, že vymizí sám. Je to sice brzo, ale např. znám víc dětí, které už v roce nechtěly spát ani po obědě a když ano, budily se v noci.

urtica
23. čer 2016

Takové příspěvky bych zakázala 😀. Dceři je 15m, co bychom dali za takový režim 🙂!

naomi6
23. čer 2016

@gnozka Vyzkoušej to, ale neřekla bych, že když jí ubereš dopolední spánek, tak ti bude spát déle odpoledne. Nechala bych jí spát, jak potřebuje. Každopádně závidím takový spánkový režim 😉. Hodně štěstí

mandala
23. čer 2016

Nezbývá, než vyzkoušet, ale může se stát, že se mine účinkem, protože když je dítě přetažené, je to pak kolikrát ještě horší @gnozka

gnozka
autor
23. čer 2016

Tak dneska jsem to prubla . Mala vstala po pul 8 ,hráli jsme si jely jsme na chvilku pryc a ani v aute neusnula . Po 11 uz zacala byt lehce protivna tak jsem ji dala na pul 12 oběd a po nem spala krasne dve hodky a probrala se úplne vyladena . V pul 5 si dala dvacku protoze to by jeste nedala od pul 2 do pul 8 a kolem 20 usnula . Tak uvidíme zitra . Ja si rikam ze je na to taky jeste mala ale zase jak spí fakt hodne v noci a vstává kolem 8 tak ty 3,5 hodky dopo uz vydrží . Kdyby vstavala v 6 tak je to jina . To by nedala do oběda . A vim ze mam úžasné dite . A věřte mi ze bych to prala kazde . Ale taky jsme mely Krušné noci občas . Ale myslim ze nam k dobrému spánku pomohlo hodne okolnosti . Od 14teho dne po narozeni jsem ji dávala spát do pelisku a najednou jak kdyz utne a zacala krasne spinkat . Od zacatku je ve svém pokojícku a ja tam spala s ni . A kdyz se vzbudila v 6 rano . Nakojila jsem ji a dala jeste do postylky i kdyz treba neusnula ale vstavaly jsme az kolem 8 a ona se pak zacala sama budit az kolem 8 . A musím říct ze jak jsem odešla z pokojícku ze zkusíme aby spinkala sama ( byly ji 4 mes ) tak zacala spát celou noc . Ja zjistila ze uz ji budim jak se prevaluju a jak ji porad kontroluju. Ale věřím ze to ma i dite v povaze . A hodne asi dela i vecerni rituál ten je porad stejny takže mala vi ze se jde spinkat a nikdy neudělala scénu . A kdyz tak ji neco bylo . Ale jak říkáme s manželem druhe si nas určite vychutná🙂 ale i kdyby je to krása jak rostou a vyvíjejí se a smějí se na nas 🙂

zarecna
23. čer 2016

3,5 hodky hore je Ok, tolko vydrzi aj moj...

mialagia
23. čer 2016

@gnozka mě zase přijde poslední dobou, že ať to udělám jakkoliv, tak prostě vždy k večeru je už po celým dnu přetažená a uřvaná kotě moje..dneska spinkala naposledy asi od 16do17h a stejně pak kolem 20h vřískot a ne a ne usnout a musela jsem znovu nakojit ještě ve 21h a až potom odpadla..jinak v noci se teda nebudí nikdy ťuky ťuk😸

gnozka
autor
24. čer 2016

A kolik je malé ? Terezka tohle mela kdyz se zacala prevalovat v postýlce a uz taky vic vnímá. Takže taky mela
Problem usnout . Ale uz se to zase trochu ustálilo . Sice nedopadne hned ale nema histerak. Nekdy ji dam so postylky malou hadrovou panenku tak si s ni chvilku hraje a pak padne 🙂 v náruči uspavat nehrozí to se začne smát a chce blbnout takže úplne k ničemu 🙂)

mialagia
24. čer 2016

@gnozka dnes 8měsíců😊doufam že to přejde..navíc jí asi rostou zoubky tak nevim..jinak v náručí houpat jí baví chvíli a začne se vztekat..dřív jsme i doma vozili v kočárku, ale už nefunguje..

gnozka
autor
24. čer 2016

To odpovídá . Oni uz vic vnímají a chtějí spolecnost . Na Terce kolikrát vidim jak je Kožená ale porad chce byt vzhůru aby náhodou o neco nepřišla 🙂 ale ro je poslední dobou. Ale dneska teda padla . Nechodíme ven protoze je venku fakt hnusné takže doma radi na podlaze tak se unavi .