Srostlá pipinka. Jak se to řeší?

8. říj 2023

Maminky,prosím o vaší zkušenost..
Mám doma tři syny, větší..a holčičku, rok a 8 měsíců.
Tak nějak jsem u ní věděla, že se musí dodržovat hygiena, vytírat opatrně a i lékařka mi říkala, že musím dávat pozor aby ji nesrostla pipka, že vždy ji to tam musím oddělovat.
Tatínek když ji koupal, vytíral, vždy ji tam prostě nějak víc čistil, až jsem mu říkala zda to není moc, aby se jí tam nedostala nějaká infekce, bála jsem se jít nějak "dál".
Jenže teď tatínek pár dnů doma nebyl..
A dnes když ji přebalil, začal na mě řvát, že ji nekontroluju, že je srostlá. Že má srostlou dírku.
Jsem z toho v šoku, já si dávala pozor vždy, ale abych šla prostě dál az k dírce.. měla jsem strach abych ji tam nezanesla infekci nebo ji to nebolelo...prostě jsem to posrala. Volala jsem na dětskou pohotovost a prej jestli čůrá, stačí ať dojdu k dětské dr.rano že to bude řešit dětská gynekoložka a řeší se to ambulantně..
Malá má mokré pleny, čůrá..takže ráno jedu hned k lékařce.
Připadám si jako matka která totálně selhala.. muž mi řekl, že se starám o nesmysly místo toho abych se starala o malou.. ale prostě řešila jsem v posledních dnech kluky, lékaře s nima, chodili jsme po nemocnicích .. je mi hrozně.
Ano jsem zodpovědná matka, ale nikdo mi fakt neřekl, že ji mám "lézt" tak hluboko..
Stalo se to prosím některé z vás? Jak se to řešilo? Bolelo to miminko?
Já dnes spát nebudu, mám strach kdyby přestala čůrat. Je mi hrozně. Děkuju za radu

autor
11. říj 2023

@honatko092
@kristyn86 no vidíte.. a mě drbali když byli kluci malí, že jim to musím přetahovat. A jednou když to srostlo to synům strhávali, plakali a rvala vedle nich, protože mě to strašně bolelo..vím jak jsou muži citliví a obzvlášť malí Chlapecci, to bylo šílené.. dnes jsou velcí a naštěstí je už vše dobre.
A vidíte? Někdo to nedělá, nemá s tím problém u holčiček a my to dělali, neudělali jsme to pár dní, možná týden dva (fakt si nejsem jistá) a prostě to srostlo.
Jak píšete.. je tam víc faktorů a dcera se narodila v 6 měsíci. Měla těžký start od malička, tak asi bude víc i náchylnější ke všem těm..věcem.
Děkuju za vaše zkušenosti a rady 🤗