Stačí pokakaný zadeček utřít vlhkým ubrouskem?

kacenkapotmesilova
18. led 2019

Tchýně se na mně blbě dívala,a divila se prý proč používám vlhčené ubrousky Pampers Sensitive
na zadek.
Že je nejlepší čístá voda omýt a nebo žíňkou že prý se to ubrouskem tak dobře neutře.
Také vám do toho tchýně nebo mamky kecají.

Kačence už je měsíc a 12 dní, je mi trapněsypu si popel na hlavu strašně se za to stydím
existuje nějaký trik fígl jak poznám že potřebuje malá přebalit
když je počůraná poznám to že jsou v plíně hrudky
když je mega posraná poznám to taky když to má na zádecch .
Stane se že prdí a smrdí, tak jdu na to a ono nic anebo si toho nevšimnu honem.
xkrát jí rozbalíl zbitečně málo smrdí, nechápu co natom manželovi vadí když přebaluje😀😀😀😀😀😀 počůranou to jí přebalí janak moc ne.

bousovka007
18. led 2019

@katkatomaskova Ale ona se ta voda do oběhu vrací. Kde myslíte, že se ta voda bere? Koloběh vody je přeci jen jeden. To znamená, že ta vyčištěná splašková voda se z řek a moře odpaří a v podobě dešťových srážek a spodních vod se vrací do míst, kde získáváme vodu pitnou.
Abych nebyla tak off topic, tak místo ubrousků jsme používali Perlan + Medvídek a to i na cestách s Medvídkem ve spreji. Čistil výrazně lépe než vlhčené ubrousky

editah222
18. led 2019

Koloběh vody je učivo prvního stupně základní školy, ale celkem jsem se zasmála :D Nikoho neurážím, každá z nás má v něčem mezeru.

@kacenkapotmesilova umývala jsem hlavně perlanem (koupila jsem namotanou roli a vydržela mi 2 děti a ještě vydrží asi 10 let úklidů) namočeným do vody. Velkou nálož jsem taky likvidovala ve sprše. Vlhčené ubrousky jsem původně chtěla používat, ale dcera se po nich strašně oprudila a u syna už jsem nepokoušela štěstí.

To, že je plina plná jsem u starších poznala po čuchu nebo po hmatu, mimnka jsem přebalovala často.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
makronka222
18. led 2019

Ja dite prebalovala pred krmenim, kazde 3h. Nebo podle smradu. Myla jsem ji vzdy zadek v umyvadle, pokud curala tak vlhkou zinku, ubrousky jsem mela jen na ven.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
vendes
18. led 2019

Používala jsem perlan a vodu. Když bylo hodně pokaděné, tak do umyvadla. Vlhčené ubrousky za mě jen do terénu. U novorozence jsem měla spotřebu tak 12 plen/den.

ivuska1986
18. led 2019

Ahojky, na omytí zadečku používám perlan namočený ve vodě, u prebalovaku mám misku s vodou, tu pravidelně měním každé přebalování. Stačí rozepnout a kouknout, neboj až nasadis příkrmy tak časem budeš vědět hned, kdy je plenka plná 😇😂

lovemusicsun
18. led 2019

Ahoj, já také používám Perlan a čistou vodu. Koupila jsem ho v takových velkých čtvercích a rozstříhala na malé čtverečky. Na přebalovacím stole mám misku s vodou, do které Perlan namáčím. Když byla malá hodně pokakaná až na zádech, tak jsem jí myla v umyvadle. Od malička mažu mastí s rybím tukem z lékárny a operuzená byla jednou jedinkrát. Na cestách a mimo domov používám Medvídka od Eoné a opět Perlan. Až teď, když má 10 měsíců, občas použiju ubrousky a to jenom proto, že je občas dostanem, sama je nekupuju.
Když byla dcerka tak malá jako ta tvoje, tak jsem spotřebovala tak 10-15 plen za den/noc. Já tedy přebalovala po kojení. Myslím, že většina novorozenců hodí bobek právě při jídle nebo těsně po něm, tak mi to před kojením přišlo jako škoda pleny. Na plence jsem koukala hlavně na ty modré proužky, ale že byla pokakaná jsem poznala z 90ti procent hned, protože to bylo přesně to dítě, kterému to většinou vystřelilo až na záda. Dokonce si pamatuju, že jednou hodila takovou bombu, že jí to teklo po nožičkách jak jsem jí nesla ze zahrady do koupelny 😀

vita_
18. led 2019

Jinak teda ještě k různým druhům čistítek na zadečky ... já mám na čtverce rozstříhané látkové pleny, takové ty, které se používaly ještě za nás, a tím malýho utřu, dle potřeby za sucha nebo za mokra, vyperu a použiju znovu. Když jsem používala jakýkoliv navlhčený papírový ubrousek apod. tak měl prdelku rozedřenou, takhle nemá vůbec nic a to jedem v jednorázovkách a mažem max. jednou týdně.

normalnimatka
18. led 2019

tak babičky uměj kecat svoje. ale zrovna tady bych s tchýní 100% souhlasila. vlhčený ubrousky sou kentus chemickej, co dáváš dítěti na sliznici. dá se opravdu snadno žít i bez vlhčenejch. na cesty je to fajn, ale ani tam to není nutný🙂

hankaviki
18. led 2019

vůbec Perlan neznám

ariadna12
18. led 2019

Vlhcene uvrousky nekdo pouziva, nekdo ne. My je pouzivame. Tchyni ukaz hranice, nebo ti bude kecat do vseho. Ja taky hned nejdriv nepoznala, ze se dite pokadilo, proste je treba se kouknout, osahat, cuchnout a po narozeni kazde cca 3 hodky prebalit tak jako tak.

kacenkapotmesilova
autor
19. led 2019

@dzungala Já měla nedávno malou položenou na podložce
využila momnt a schytala jsem to já.
Ohla jsem se čistím mojí posranou nohu
když najednou mi teče něco na hlavu počůrala se.
O chvíli později mi po kojení poblila moje celý záda až naprdel a zem.
Můj zážitek mám i fotky manžel mě vyfotil natajňáka.

Hezký víkend přejeme s Kačenkou a děkujeme za odpovědi všech

barulina
19. led 2019

Jq melq vlh.ubrosuky jen na ven. Jinak jssm myla vodou. Je to zbytecna chemie.

matire
22. led 2019

Holky, které používáte vlhčené ubrousky - s jakými konkrétně jste spokojené? Mě všechny přijdou buď suché, tenké nebo drsné... S Nivea jsem malé to kakání spíš jen rozmazala, vůbec to s nimi nešlo očistit. Jiné byly tak tenké, že bych pomalu mohla utírat jen rukou 😕 U starší dcerky jsme měli vždycky jen vlhčené ubrousky a pohoda. Teď u mladší jsme po pár týdnech najeli na vodu a velké vatové tampony a jakmile mám použít ubrousky, tak jsem zoufalá. Ty vatové tampony jsou mimochodem super, lepší než perlan 🙂

j.a.n.i
22. led 2019

@matire Když už jsem musela nějaké použít, tak bíle sensitiv z DM...

denisa_k
22. led 2019

@matire pouzivam Penaten ultra sensitive. Jsou teda z Nemecka, ale pro me v tom mnozstvi vyzkousenych nejlepsi

mialagia
22. led 2019

@matire já můžu doporučit ubrousky z DM babylove, ale jen ty olejové, jsou napouštěné v nějakém olejíčku, ani nestudí jako jiné, ty jsou top..pak u nás ok i huggies pure nebo Hipp nebo ty od Rybilky nebo Sebamed..

Jinak já ubrousky používám doteď, ty kvalitní, neparfemované viz.výše, i na utřeni zadečku po velké u dcery, naopak jí to nedře jako obyčejný toaletak a opruzeniny jsme neřešili fakt nikdy..🙂

kittyy17
22. led 2019

@matire já jsem spokojená s Albert sensitive, jsou dost mokré, pevné a oba kluci je dobře snášeli. Používám denně i doma na zbytky moči, a když je hodně pokadeny, jde do vany...

katkatomaskova
23. led 2019

@kacenkapotmesilova A ta fotka by veřejně nešla ukázat?? Tyjo to je fakt něco, schytat to vše téměř naráz... 😅

puhelin
30. led 2019

Dcerku jsem od narozeni prebalovala v koupelne na prebalovaku. Pri kazde vymene plenky jsem ji oplachla pod tekouci vodou. Pri tom jsem ji drzela v klubicku, krasne si uvlonila streva a nikdy netrpela na prdy. Nemusela jsem kuzi mazat mastickama, nikdy nebyla opruzena. Plenky mam jednorazove, k latkovym jsem se neodhodlala. Vlhcene ubrousky mam doted v plenkovniku uplne prvni balik, dcerka ma 22 mesicu a pouzivala jsem je spis na utreni napr. sedatka u voziku v obchode. Vetsinou jsem vodu k oplachnuti pri prebaleni sehnala.