Sterilizace lahviček a dudlíků. Jak se to dělá?

zuzka11
17. srp 2009

Ahoj mamky!

Obracím se k vám s dotazem na sterilizaci lahviček a dudlíků, zatím neplánuju kupovat sterilizátor....myslela jsem sterilizovat jen v hrnci....mohly byste mi prosím napsat jak se to dělá, případně nějaké fígle? A ještě jeden dotaz malinko z jiného soudku - myslíte, že je lepší mít odsávačku doma předem nebo ji řešit až když by bylo "nejhůř"? Kamarádka mi ji nabídla půjčit......Moc díky za všechny rady a názory.

sigginka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
silwiin
1. únor 2019

Zkusim obnovit tema - vyvarovani dudliku v hrnci - chystala jsem veci do porodnice vcetne dudliku, ale po vyvareni a oschnuti je potazen bilym povllem (vodni kamen) a dudel je plny vody.
Vyvarovat v kojenecke vode? Mame hoooooodne tvrdou vodu v kohoutku. A jak se vyhnout te vode uvnitr dudliku? Ď

luciklim
1. únor 2019

@silwiin to je normalni, vzdy na tom bude vodni kamen, normalne to pak pod vodou umej, vodu z dudlicku normalne vyzdimej, zmackni ten dudlik 🙂 v kojenecke vode nemusis, jelikoz vodu privedes k varu..🙂

silwiin
1. únor 2019

@luciklim diky, teprv se to jdu vsechno ucit:D

kittyy17
1. únor 2019

@zuzka11 já jsem dávala do misky a přelila vařící vodou z rychlovarné konvice. Za pět minut teplota pod 80° neklesne, a to na zničení bakterií stačí...

kittyy17
1. únor 2019

@silwiin až začne strkat všechno do pusy, stačí vyvařit jednou denně, a po zavedení prikrmu už jen opláchnout

luciklim
1. únor 2019

@silwiin neni zac. Ja z toho byla hotova z toho vodniho kamene :/