Syn se neumí chovat slušně, máte zkušenost?

kvikvicek
26. srp 2014

Malemu budou 3 na konci listopadu, byl vzdycky hodny, ale ted se naucil takove veci, vubec nevim kde, my to doma nedelame, byl jeden den ve skolce, protoze jsem potrebovala pohlidat a kdyz prisel, porad pri kazde prilezitosti vyrvaval HOVNO, ja myslela ze me trefi, v lete k tomu pridal HOVADO, to slysel u reky, protoze nas postipala ze🙂 a vzdy, kdyz je nastvanej tak rekne hovado 🙄 taky na cizi lidi vyplazuje jazyk, nebo placa rukou kolemjdouci, nebo sam nejak spadne a chce si vybit zlost na nekom, nevim, kde se to v nem bere a nevom co s tim, za tyden jde do skolky, muzu ho tam dat denne, ale budu ho davat jenom dva dny v tydnu, protoze se ucitelky zblazni...a hrozne tvrdohlavy, kdyz ma jit neco delat, rekne ze ho boli nozicka... znova se zacal pocuravat, na zacatku leta si sam stahnul teplacky a cural na travicku... ted dela ze to nejde 😔 mate nekdo zkusenost? mela jsem ted hodne spatny rok, nejsem na tom zdravotne dobre a objevila se u me panicka porucha, kterou pravdepodobne odstartoval strach o syna po prvni hospitalizaci, kdy se dusil. Je casto nemocny... poradte.. dekuji 😉

madulinka
26. srp 2014

ahoj, můj názor je, dát ho tam normálně na každý den..neboj se, ony ho tam učitelky zpacifikují tak, aby poslouchal, navíc v kolektivu bude mnohem víc motivovaný k poslouchání, než když je mu věnována veškerá pozornost, když je doma. S těmi nadávkami se asi nic neudělá.. Já bych to buď ignorovala, a nebo bych třeba nakreslila ten hmyz (ováda) a on by ho vybarvil, dala to na ledničku.. a protože to bude povolené, normálně komunikovat o "hovadu", přestane ho to bavit neustále opakovat.. S vyplazováním jazyku, že se to dělá u doktorky, když mu není dobře.. A když vyplazuje, zeptat se ho, jestli mu není dobře, když to dělá.. nebo tak nějak.. Mimochodem já jsem malou učila, že má dávat v trávě pozor, aby nešlápla do "bobku". Když byla s našima na dovolené, babička (moje mamka) ji duchaplně vysvětlila, že bobky dělají králíci a kozy a to ostatní jsou "hovna". Takže když jdeme venku, řeknu malé pozor, je tam bobek. a ona hovno, hovnoooo, pozor na hovnooo. Z toho taky nejsem vůbec nadšená, moje mamka se tomu jen směje, že je to tak ☹

kammka
26. srp 2014

taky bych ho tam lupla na každý den. jestli se bojíš, že bude víc nemocný, no to asi i bude, v tom případě ho ber dom před spaním, prý to pak není taková hrůza..jinak souhlas s madulinka@ , nevšímat si těch projevů, nerozčilovat se.. ale ono je to těžký.. já ječím furt . tak přeji pevné nervy.

srnkadanka
26. srp 2014

Sprostá slova (která naše Klárka slyšela u našeho "vtipného" dědečka a rozvřískaného souseda) jsme řešili následovně. Párkrát jsem jí vysvětlila, že takhle se u nás doma nemluví, že to říkají opilci a hloupí sprosťáci. Na čas to zabralo, ale když to začala říkat znova (venku na hřišti se tak školáci běžně baví-hrůza), tak jsem jí řekla, že má teď od těch hoven nebo prdelí špinavou smradlavou pusu a normálně jsem jí celou i vevnitř umyla mýdlem. Řev a následovalo "maminko, já už to říkat nebudu" a funguje to. Jazyk vyplazuje taky a občas i vystrkuje zadek, ale jak jsem tak pozorovala, tak to dělá ve školce víc dětí, takže bych ji za to netrestala. A nebo jak píše předchozí maminka, tak ty vyplazuješ jazyk? To budeš asi nemocná, půjdeme k doktorce a dostaneš pigáro. A co se týče poslušnosti ve školce, tak ty učitelky jsou fakt trpělivé, když dítě zlobí, strčí ho na hanbu a hodně udělá i kolektiv samotných dětí. Všimla jsem si, že když některé zlobí paní učitelku, tak i ony samy ho okřiknou.

evaviki
26. srp 2014

@srnkadanka promin, ale vymyt diteti mydlem pusu nebo se mu vyhrazat doktorem? Trochu silne kafe.. Kdyz pak bude nemocna, tak bude mit silenej strach jit k doktorovi.. chudak dite..

janapavlik
26. srp 2014

U nás na sprostá slova zabíralo to, že když je bude říkat, tak jí bude smrdět z pusy 😀

srnkadanka
26. srp 2014

@evaviki děti mám dvě a chudáci to rozhodně nejsou - ani pořádně nevíš, co píšeš

konikova
26. srp 2014

ono je to tezke, sama pracuji ve skolni druzine s malymi detmi (1.-3. trida), sama vlastni vetsi ditko nemam, takze zatim nevim jak bych to resila doma ale v kolektivu to resime nasledovne: v prvni rade ditku rekneme, ze porusuje skolni rad a panu rediteli se to libit nebude a pokud se nepolepsi, do druzinky chodit nebude (to je pro ne opravdu trest, vetsina deti nechce chodit ani domu) a nebo, a to by mohlo pomoct i u tveho mladsiho ditka je to, ze pokud to udela, reknu mu, ze ma tri napomenuti a pokud ty tri "pokusy" vyplytva, nebude si hrat se svou oblibenou hrou (hrackou) do odvolani...proste mu sebrat neco, co ma opravdu rad a on si to rozmysli, zda bude sproste mluvit nebo se polepsi..fyzicke tresty bych nevolila jako dobry napad a na kazde ditko plati neco jineho no..tezko rict 😉 pani ucitelky si poradi, jak je ditko v kolektivu, maji nejaka pravidla a kdyz je nekdo nerespektuje, pred ostatnimi si pak pripada hloupe a polepsi se, chce to cas...

frantiska85
26. srp 2014

@madulinka Z rozlišování exkrementů bych si těžkou hlavu nedělala.

madulinka
26. srp 2014

@frantiska85 jo, přesně, asi to bude to nejmenší 🙂

srnkadanka
26. srp 2014

Tady je také pár rad k tématu včetně diskuze 🙂
http://www.moje-rodina.cz/pred-kolaci/mluvi-jak...

terezapetrova
5. zář 2014

@srnkadanka to mydlo uz mi taky prijde hodne ale mozna to nebylo tak zle jak mi to vyznelo

srnkadanka
7. zář 2014

@terezapetrova Rozhodně to nebylo tak zlé, dvakrát jsem jí přejela namydleným prstem po jazyku, určitě to bylo hnusný, ale účel to splnilo.

terezapetrova
7. zář 2014

@srnkadanka chápu.. 😉