• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Synovi se nechce na kolínka, jen se plazí. Jak cvičit?

18. prosince 2016 
@yellowbanna My jsme byli na roční prohlídce u naší doktorky, korigovaně měl 10,5 měsíce a vůbec se tím nezabývala že nesedí, že mu ještě dáme čas to dohnat... Některý doktoři to přehánějí a když není něco podle jejich tabulek, tak je zle...
14. únor 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, malýmu bude teď 10 měsíců a jen se plazí. Občas si dá pod sebe kolínka, ale to jen zřídka. Teprv v 7,5 měsíci se otočil na bříško. Na neurologii a paní na rehabce mi zakázali malého posazovat. Sezení hodně často bývá až poslední - po lezení a stání. Takže máme ještě čas
14. únor 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tercina Teda tohle sem vůbec nevěděla. Všude píšou že dítě sedí kolem osmého měsíce...
14. únor 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bufina Musí se posadit samo. A to jinak než z lezení (z kolínek) nebo ze stoje neudělá. Někdy se posadí z lezení ale někdy až ze stoje. Samozřejmě kdybych malého posadila teď já, tak by seděl. Ale to je špatně.
Teď půjdeme v 10 měsících na kontrolu na neurologii, tak jsem zvědavá.
14. únor 2011 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tercina náš malej byl na kolínkách už asi kolem desátýho měsíce, ale sedat si začal až tak před těmi 14 dny. A lozit se mu nechce. Několikrát teda kousek popolezl, ale plazení je lepší :slight_smile: Ale taky sem tu už někde dřív psala, dcerka se plazila, pak 14 dní lezla a stoupla si...
14. únor 2011 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bufina & @tercina taky jsem cetla nekde rozhovor s nejakym neurologem, ktery rikal, ze sezeni neni z hlediska vyvoje ditete zase tak zasadni, dulezity jsou prave ty pohybovy prechody - otaceni, plazeni, lezeni...

akorat tady si to musim tak nejak vic obhajovat...clovek by rekl, ze tu budou napred a misto toho jako by sem zatim spousta veci vubec nedolehla... :rolling_eyes:
14. únor 2011 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yellowbanna Proto sem radši na tu neurologii s malým přastala chodit. Poviný to není, tak co, než se rozčilovat. Pod dohledem pediatričky je, tak nestresuju. kdyby se jí něco nezdálo, tak by určitě řekla.
14. únor 2011 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@yellowbanna tak Jurasek taky brisko nezvedne. Vcera jsem mela u kose prazdnou petlahev, tak si ji vzala a lehnul si na ni briskem a byl chvili na kolinkach, tak jsem byla rada a za chvili me radost presla, kdyz se z ni prekulil na nos :astonished: :slight_smile: ale nastesti ani nezaplakal. Kdyz lezime v posteli, tak po nas taky lozi, ale na kolinkach proste perovat nechce. Jsem cetla, ze kluci jsou proste lenosnejsi. :fearful:
15. únor 2011 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jak už tady padlo, hodně pomáhá dětem dávat různé překážky do cesty. Třeba ty nohy :slight_smile: Anetka když měla takový ten přechod plazení/lezení, tak se doplazila k práhu, ten přelezla po kolínkách a pak zase zpátky na bříško :slight_smile:
No a přestože už leze pěkně dlouho, taky stojí pěkně (přidržuje se jen jednou rukou), tak ještě nesedí a myslím, že ještě dlouho sedět nebude.
Ptala jsem se na to tenkrát na rehabilitaci, protože starší dcerka taky dlouho neseděla a sestra povídala, že sezení nebudeme vůůůbec řešit, protože sezení stejně není až tak zdravé :grinning:
15. únor 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@len.dl samozřejmě nemám právo ti do toho nějak mluvit, ale pokud tě doktorka pošle na rehabilitaci, tak já bych tam šla. A neboj, pokud u takových trošičku větších dětí není důvod, nedává se automaticky vojtovka. Je spousta cviků, které jsou s míčem apod. a pro mimča je to vlastně zábava. My bydlíme na vesnici, měli jsme fajn rehábku, tak já to brala jako vyplnění času (a to jsme vojtovkou začínali, ale z jiného důvodu...)
15. únor 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak jeste mame 14 dni, tak se uvidi. Dneska jsem ho dala na kolinka a chvili tam vydrzel, no sice asi 5 vterin, ale taky dobry :grinning:
15. únor 2011 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tonik se dneska snazil vlezt do kose na pradlo, tak sel taky pres kolena :grinning: Ale jak se tam snazil pres bok dostat, sel skoro do bocniho sedu :astonished: ale pak se malem prevratil zpatky na zada, nastesti jsem stala u nej...byla by to pekna rana do hlavy...na dlazbe... zacina si byt nebezpecny :unamused:
16. únor 2011 v 00:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
To ja jsem taky porad ve strehu, vcera Jurasek v nestrezenym okamziku vzal kosticku z buvoli kuze co ma nas pejsek na kousani a taky si pekne posmakoval :grinning: a pak se pekne zlobil, kdyz jsem mu ji vzala :wink:
16. únor 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@len.dl a pesan se podelil rad? :grinning: jojo, prtata jsou vzdycky o krok napred... i kdyz jeste ne o svuj :grinning:
19. únor 2011 ve 23:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@yellowbanna jojo pes je nastesti takovej flegmous, ze mu to nevadi, i kdyz mu vleze do pelisku nebo mu vezme jeho hracku, ale to mu teda zakazuju, ale nekdy se to proste neuhlida :wink:
o vikendu jsme byli u tchyne na obede a oni maji doma koberec, tak to jste meli videt, jak tam Juras daval kolinka pod sebe, jsem uplne cumela, my jak mame doma vsude plovoucky, tak mu to asi klouze a nejde mu to. :rolling_eyes:
22. únor 2011 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja takto bojovala s prvbim synem. Plazil se 4 mesice, lezl jen mesic, pak zacal chodit. A lezt zacal jen proto, ze jsem mu pod bodicko dala uzaver od samponu. Celkem velke kolo v prumeru, ale ne moc vysoke. Koukal co ho to tlaci do briska a do pul hodiny zacal. Mladsimu jsem to udelala po 3 tydnech plazeni a bylo to rovnou. Plazi se, protoze vsichni mame doma plovouci podlahy, parkety atd... Driv jim to po kobercich neslo. Tak musime znovu ztizit:slight_smile:
18. pro 2016 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek