Tělesné tresty. Mají být? Od kolika let?

janicka006
22. črc 2010

Zajímal by mne váš názor na tělesné tresty...mají vůbec být,od kolika let,kdo je může využít..výhradně rodiče??nebo i bližší příbuzní jako babičky???nebo i učitelé..???Jak to funguje u vás????

lenam
23. črc 2010

Tak jsem si pak ještě představila, jak ho plácáš přes zadek 😀

lenkavano
23. črc 2010

@lenam no jo já dávám na prdel i manželovi taková jsem sekernice....né dělám si srandu jako to jsi zase zle pochopila.

lenkavano
23. črc 2010

@lenam 😀 😀 😀 😀 😀

lenam
23. črc 2010

No jo, ale je to tam napsaný 😀

vercak.
23. črc 2010

Ahoj, teda nedá mi to a musim sem prostě taky přispět. Četla jsem jen trošku, nečetla jsem celou diskuzi, ale asi se tu probírá pořád dokola to samé.

Jsem zastáncem toho, že výchovná přes zadek ještě nikomu neublížila. Malýmu budou v září 2 roky, právě si prochází vztekacím obdobím a objevuje sám sebe. Zkouší hranice, za které může a taky zkouší, co smí a nesmí. Když mu něco zakážu, on se většinou nafoukne a s řevem běží do pokojíčku, pak ale jde a zkusí to znovu, většinou po třetí už dostane na zadek.
Pokud se mi vzteká venku, tak mu prostě plácnu přes prdel a jde se dál, on si to pak už rozmyslí.
Nooo, je možný, že teda svoje dítě týrám? Podle některých asi ano. Ale podle mě je tohle lepší, než mu domlouvat, v necelých dvou letech totiž stejně nechápe nějaký domluvy 😒

Někdo tu psal o tom, že takový plácnutí není moc dobrá výchova. My jsme teda jako malí dostali taky párkrát výchovný výprask, já dokonce dostala v 15 ještě facku od mámy a opravdu mě to nepoznamenalo, naopak jsem měla větší respekt vůči rodičům.
A teď ruku na srdce. Co vaši rodiče? Určitě skoro všichni zažili dobu, kdy byly tělesné tresty jak ve školách, tak doma, úplně normální. Myslíte si, že generace našich rodičů byla špatně vychovávaná???? Já si myslim, že ne. Spíš dnešní děti jsou pěkný rozcáplíci a dovolují si na své rodiče čím dál víc. mezi ty rozcáplíky počítám i svýho syna, není to urážka na vaše děti 😉 😉 😉

tak a teď do mě 😀 😀

lenam
23. črc 2010

Ne, to se do tebe fakt nenavážím, ale fakt se tu tlemím. Jen té představě 😀 😀

karinka78
23. črc 2010

@lenkavano: jo, tak to jsem videla: ale to ti jen reklo ze si uvedomilo, ze prestrelilo, ale zeptala jsi se ho jak se citi, ze od tebe dostalo? zeptala jsi se ho jestli to bolelo? Dokazi si predstavit ze otazka mozna znela neco jako: myslis si ze jsi dostal pravem? ze jsi nemel udelat to co jsi udelal?...a samozrejme ze ti odpovi to co odpovedel, nebot z minulosti vi ze kdyz neposlechne tak to jeden "vychovny" spravi...takze to jsem opravdu jako odpoved na otazku JAK SE CITIS nebrala- promi;0)

lenkavano
23. črc 2010

@karinka78 nezlob se ale ty jsi mimo mísu...fakt já si nemůžu pomoct.a to už nemluvím výchově.to je jiná galaxie.omlouvám se .

lenkavano
23. črc 2010

@lenam však já vím docela jsi mě pobavila teda já tebe a pak ty mě tvým dotazem. 😀 😀 😀

lenam
23. črc 2010

@vercak. Víš, já někdy právě přemýšlím, jestli to dítě pochopí ten plácanec. Jako, že nepochopí domluvu, ale pochopí plácnutí. Doufám, že je to srozumitelný, co řeším 🙂

brumdinka
23. črc 2010

karinka - ty nedáš pokoj vid 😀 - baví tě to už asi po pátý kopírovat to samé 😖 😀
jinak představ si, že můj syn už v roce chodil bez kočárku 🙂 každé dítě je originál a tvé vysvětlení mírně utopistické a já sem se u toho jak to vysvětluješ ročnímu dítěti fakt zasmála, jako vtip dobrý 😀 😀 - tak už přiznej barvu z které si sekty at´se konečně probudíme 😀 😀

lenkavano
23. črc 2010

@vercak. tak to je názor...hlavně s těma rodičema ,tak to je fakt.

brusinka.pusinka
23. črc 2010

@brumdinka bruminka no což máme děti rychlíky malá také do kočarku jen s řevem 😀 😀 😀

lenkavano
23. črc 2010

@karinka78 ty si ze mě děláš legraci vid?jestli dám dítěti facku tak se ho nebudu přeci ptát prdelinko moje dětátko moje bolelo tě to?
ty jsi mimozemštan nebo co kari?

brumdinka
23. črc 2010

vercak - tleskám, krásně si to shrnula - 100 % souhlas 😉

romana29
23. črc 2010

Teda reakce na můj příspěvek je na straně tři, ale dočítat zbytek se mi fakt nechce 😀 .
Jak říkám, nikomu nic neberu, ať si každý dělá a vychovává své dítě, jak uzná za vhodné. Přesně, jak píše většina, pokud se jedná o plácnutí, výchovný prostředek, je to o.k., pokud nějaká socka svoje dítě mlátí, to by mě chladnou nenechalo. Stejně tak mě ale nenechává chladnou, když vidím, jak cizí děcko dělá něco, co nemá a matka nad tím mávne rukou, případně ho okřikne a ono nic, tak pak se nesmí divit, že za pár let ji dítě pošle do pryč.....
Já chci mít svoje dítě vychované, aby vědělo, kde jsou hranice, co se smí a nesmí a ano, řeším se kromě domlouvání a rozmlouvání někdy i plácnutím po zadku.Ale věřím, že díky tomu pochopí, co je a není správné, bude jednou v životě vědět, co má dělat a co ne a případně pokud udělá něco, co se nesmí, že za to bude pykat - ale už né plácnutím na zadek....A zároveň tím neříkám, že toho nejde dosáhnout i jinak, bez plácnutí, jen pro mě to plácnutí neznamená konec světa jako pro někoho jiného.

ameli to jsi napsala dobře, taky si pamatuju, že jsem dostala, no a co? Že jo 🙂 k dětství to tak nějak patří, lepší, než kdyby mi máti řekla, to nevadí a nebo to úplně přešla a nechala tak, naopak bych měla pocit, že rodiče vůbec nezajímám.

lenkavano
23. črc 2010

@lenam na to příjdeš neboj.já ti věřím 😀

lenkavano
23. črc 2010

@romana29 🙂

brumdinka
23. črc 2010

brusinka - no je fakt, že začal chodit někdy po 8.měsíci hezky vedle kočárku a jak se to naučil víc, tak už do něj nechtěl ani omylem 😀 tak kočár letěl na půdu a pak protože byl stejně rozvrzanej (kupovali sme přes inzerát) letěl uplně do pryč - všude sme chodili pěšky, max.autem nebo se nosil v klokance 🙂 ted´čekáme druhý, tak sem zvědavá na jak dlouho budeme potřebovat kočár 😀

karinka78
23. črc 2010

holky, priste az date zase "vychovny" pohlavek svemu milovanemu diteti- prosim, zeptejte se ho JAK SE CITI? a dejte mi prosim vedet. Opravdu by me zajimalo, kolik deti rekne, ze se citi v pohode a milovano atd. Treba bude tolik prispevku jak "dobre a sebevedome" se vase dite citi, ze mozna zmenim muj postoj k tomu celemu "vzdyt to neuskodi"
Preji prijemny vecer. Musim rici, ze nektere vase odpovedy velice pobavili moje "pubertaky"...a to se ucili ze CZ se uz radi k zapadnim vyspelym zemim...

lenam
23. črc 2010

Problém je, že se tady všichni hádají o plácnutí. Většina z nás je "studovaná" a teď si vezměte, že se někdo hádá o "plácnutí přes zadek" a bití řemenem apod. Ono mi totiž často připomíná to "nám to také neublížilo", když pak nějaká "zrůda" řekne, že jim to bití také neublížilo. Takže pro nás je asi takový ten limit plácnutí a pro někoho něco horšího. A vy byste tam pak vystupovaly jako Karinka a oni jako vy. Prostě je to o limitech. Když v něčem vyrůstám, přeci to hned neznamená, že je to normální a dobré pro naše dítě.

lenkavano
23. črc 2010

@karinka78 tak pubertáky pozdravuj 😉 odpovědy-odpovědi - no nevím jestli je nebaví víc mamča.

vercak.
23. črc 2010

@karinka78 na předchozí stránce jsi psala, že každá matka má kočárek a žádná nejde pro nákup s malým dítětem pěšky. Asi jsem divná, ale já tuhle šla s malým pěšky pro eko vodu, čepujeme jí asi 100 metrů od našeho bydlení do ptky. Bylo to tak 3 měsíce zpátky, takže synovi bylo něo přes rok a půl. Já vzala flašku, Robin jel na odrážedle. Cestou zpátky se prostě šprajcnul, chtěl jít pěšky, tak jsem táhla motorku a vodu. pak sebou plácnul o zem a nechtěl jít, ani jet. jen seděl a vztekal se. Zkoušela jsem to po dobrým. dělala jsem na něj blbinky, abych ho rozesmála, on nic. Pak jsem zkoušela, že půjdu dál bez něj. taky nic. nakonec jsem se vrátila, dostal přes prdel a musela jsem ho čapnout do podpaží, protože jsem měla obě ruce plné.

Možná že kdybych mu zkoušela domlouvat, jak ty píšeš, tak tam sedíme ještě dneska 🙄

Četla jsem, že máš nevlastní 2 starší děti? Můžu se zeptat, jestli je vychováváš od jejich narození???????

lenam
23. črc 2010

Pokus ai Karinka myslí, že je to špatné, tak ji ten názor nechte.

lenkavano
23. črc 2010

@lenam myslím že nikdo tu nekopíruje výchovu co zažil v dětství. 😉

lenam
23. črc 2010

@vercak. A nešlo to hned ho čapnout do podpaží? Vždyť jsi nic nevyřešila!

lenkavano
23. črc 2010

@lenam já ji ho neberu ale chtěla bych ji poznat. 😉 a hlavně ty její užasný pubertáky co se nám řehtají...

lenam
23. črc 2010

@lenkavano Jen všichni píšou, nám to neublížilo. Rádi na to vzpomínáme a smějeme se tomu.

mimco
23. črc 2010

Já nejsem úplný mimoň, je mi jasné, že kočárek je u tak malého prcka nezbytnost.
Ale já bydlím na náměstí, mám to všude pár kroků, tak si dokážu představit, že bych se do obchodu vydala bez kočárku.
Ale chtěla jsem to prostě popsat tak, aby nebylo úniku a dostala se mi odpověď, udělala bych to tak, tak, a tak.

Žádný logický, ani zajímavý argument se tady neoběvil. Takže ač nerada, ale asi moje dítko na tu prdýlku jednou plácnu.

Jsem realistický člověk, nevěřím na zázraky, nevěřím na numerologie, léčitelství a další hovadiny a tohle mi připadá taky jako sci-fi.

Každý ať si to dělá jak chce a až budu jednou s naším prckem někde na pískovišti a potkám tam maminku s dítkem, které jí skáče po hlavě a roztomile se jí směje do ksichtu, vzpomenu si na tuto diskuzi.

ameli
23. črc 2010

Karinko promin, ale 1,5 lete dite, ktere jeste neumi mluvit tezko dokaze vysvetlit matce jak se citi ......... bohuzel.
Mne pripada, ze jsi uplne zapomnela jake to bylo kdyz jsi byla dite, mozna Te rodice neprimerene trestali a proto mas takovy nazor. Jak rikam, me vyprasky nijak nepoznamenaly, naopak.