Tělesné tresty. Mají být? Od kolika let?

janicka006
22. črc 2010

Zajímal by mne váš názor na tělesné tresty...mají vůbec být,od kolika let,kdo je může využít..výhradně rodiče??nebo i bližší příbuzní jako babičky???nebo i učitelé..???Jak to funguje u vás????

beruska2x
23. črc 2010

@pepibubu to by ses divila..

lenkavano
23. črc 2010

holky já ho už respektuju jako skoro dospělého člověka s vlastním názorem.ale vždyt přece každý z nás ví co si může dovolit v té určité situaci před tou dotyčnou osobou.jak tu někdo psal tak je to i tak v práci a všude.On ted vše ví vše zná je skoro dospělý nechce aby jsme mu do všeho mluvili.přesto hranice jsou stanoveny a po jejich překročení následuje trest.je to tak i v jiných směrech.já jsem hodně benevolentní máma děti jsem fakt uhodila minimálně.ale je taky fakt že někdy se mi ta benevolentnost vymstila.a to je pak ještě větší kámen úrazu když se něco povoluje ikdyž by nemělo a pak se za to trestá.proto je lepší dát ty hranice od začátku a zasahovat.

beruska2x
23. črc 2010

@sturnus_vulgaris no to me by asi silne vadilo, kdybych zjistila ze malyho va skolce nekdo uhodil - jako ucitelka... to si myslim ze by se dit vubec nemelo...

beruska2x
23. črc 2010

@lenkavano ja jsi myslim ze jsi to udelala dobre, mam kamaradku a ta pred rodici nekourila do 28 😅 pak otehotnela a nechala toho uplne ale pred nima by sito asi nedovolila nikdy....

lenkavano
23. črc 2010

holky my dostávali ve škole smetáčkem přes prdel.dostávali jsme na vybranou a hádejte co jsme upřednostnovali.bud poznámku nebo dvě přes prdel.nikdy jsem poznámku nedonesla domů a naši se nic nedozvěděli.v osmičce měl Bobeš nějaké období kdy fakt zlobil a my věčně lítali do školy.shodou okolností měl ty samé učitele co jsme měli my.a já říkám tomu učiteli...vemte smetáček a dejte mu před celou třídou na prdel jako jste to dělali nám.a on že to nejde....ty děti v těch školách to je děs.jednou se tam MM stavoval a zrovna měli výuku.učitel řekl žákům at jsou potichu a šel za ním na chodbu...ten řev co prý tam byl,tak učitel na ně at jsou potichu ale oni jak když nic neřekl.M tam vlítl zařval na ně a byl klid.ale byl prý slyšet po celé škole a dlouho se o tom povídalo jak jeden chlap donutil devítku aby se hodila do klidu.

beruska2x
23. črc 2010

@lenkavano no proto se nerika uz napr 8. C ale "to stado" 😀 😀 😀 😀 😀

lenkabu
23. črc 2010

Kdyby moje dítě uhodil někdo ve stejný situaci jako sturnus tak by mi to nevadilo 😉 Já jsem příležitostná kuřačka když zrovna nekojim nebo nejsem těhotná,ale před rodičema bych si z úcty nezapálila doteď i když vím že brácha před nima kouřía oni neřeknou nic.Ale u nás doma se nekouřilo tak bych si to prostě netroufla.

lenkavano
23. črc 2010

jako určitě bych nedovolila aby mi uč.bila dítě třeba v první třídě.to ani náhodou.ale u puboše by mi to nevadilo.Bob měl spolužáka který vzal na učitele židli a přimáčkl ho s ní na zed.mimochodem ten učitel mě učil 8 let a byl to výbornej kantor ,spravedlivej,všichni jsme ho milovali.a pak si nějakej nevychovanej spratek dovolí to co si dovolí jen proto že ví že si to dovolit může....to by se prostě za nás nestalo.chybí ta ucta.

beruska2x
23. črc 2010

@lenkavano tak to je mazc, tady jsou veskery poucky mimo no 😅

lenkavano
23. črc 2010

@beruska2x jo je to síla opravdu.ale víš člověka to mrzí když ty učitele znáš a doted se s nima potkáváš a zdravíš.já vždycky klukovi říkala ,jestli budeš ve škole mít potřebu zlobit tak nezlob kantory co učili mě.jinak tě přetrhnu jak hada. 😝 😀

lenkavano
23. črc 2010

@lenkabu taky by mě nevadilo kdyby turnus uhodila moje dítě v té situaci.já bych mu ještě přidala.vždy jsem klukovi říkala ,když budu vědět že si něco provedl nikdy nečekej že se tě zastanu.nikdy.a on to věděl.

brumdinka
23. črc 2010

tak sem to trošku přečetla a plně souhlasim s lenkavano - viz. tahle věta - Prostě i děti musí vědět kde jsou hranice a vůbec nevidím políček daný v potřebnou chvíli a plně zasloužený jako selhání rodiče.to ani náhodou.

pod to se klidně podepíšu i to ostatní - ta úcta tu prostě chybí 😖

filipal - pleteš tu hrušky a jabka - mlácení žen chlapem je snad uplně něco jinýho a o mlácení tu nikdo nemluvil !!! 🙄

a když už to chcete srovnávat se zahraničím, tak teda všechny ty děti, kde se na ně nesmí ani šáhnout aby náhodou jsou pěkně rozcapený 😠

sturnus_vulgaris
23. črc 2010

@lenkavano
Hehe, my taky mivali na vyber. Pro me je porad lepsi, kdyby dostala T. jednorazovy lepanec nez kdyby ji ucitelka napr. zesmesnovala pred kolektivem.

@beruska2x
Koser to neni, ale ja v tu chvili mela bobky u prdele jak svina 🙂, ze z te strechy spadne. Navic pochybuju, ze si stezoval, protoze pochopil (a podle me to deti pochopi), ze prestrelil. Ani ne tolik, ze tam vlezl, ale tim, ze jsem na nej x krat volala, at z te strechy sleze a ten blboun tam stal jak tvrdy Y a s priblblym usmevem se me ptal "A PROC?".
Kdyby nekdo uhodil T., urcite by zalezelo na situaci a na duvodu. Nedokazu rict pausalne, jestli by mi to vadilo nebo ne. Urcite by tam zase musela byt mira proporcionality. V situaci jako byla popsana bych asi byla rada, ze se ji nic nestalo.

Pokud jde o fyzicke tresty, T. taky uz dostala pres prdel (stehna) nebo pres ruku. Vetsinou se jednalo bud o sceny u jidla (nemyslim to, ze nechce jist, ale to, ze mi mlati do lzicky vzteky, matla jidlo po stene, atp. - je ale pravda, ze v techto chvilich je lepsi snazit se s ni vyjit po dobrem) nebo o scenu u zasuvky, kabelu, kytek nebo ruznych jinych nebezpecnych veci, ktere chce prozkoumat i pres vyslovny zakaz. Mam takovou zasadu, rikam tomu "3x a dost". Tj. dve varovani, potreti uz dostane pres zadek nebo ruce.

filipal
23. črc 2010

hranice vo vychove uznavam, tie su potrebne.
vychovat dobre dieta je velmi narocne. hlavne doslednost je dolezita. ale nema to nic spolocne s fyzickymi trestami.
medzi bytim deti a zien vidim paralelu- je to bitie slabsieho silnejsim.
skutocna autorita sa nebuduje strachom.
ja netrvdim, ze je to lahke. ale fyzicke tresty nie su spravne a o chvilu budu zakazane aj u nas.
deti na Slovensku maju napriklad male sebavedomie, lebo su v rodinach dost udupavane, casto nemozu vyjadrit svoj nazor, su zosmiesnovane a autoritatorsky vedene. zial.

lenkavano
23. črc 2010

@filipal až tady zruší fyzické tresty až budou děti volat na linku bezpečí kvůli jedné zasloužené facce,až budou rodičům sprostě nadávat,budou krást a .....pak to bude mazec.

morgan
23. črc 2010

To už mi přijde trochu mimo, bavíme se tu o plácnutí, ale rozhodně tu nikdo z nás nemluví a zesměšňování a udupávání dětí. Někde to možná spolu souvisí, ale nemyslím si, že to je zrovna případ taky holek co se k tomu vyjádřili. To už mi přijde uplně mimo tohle téma.

karinka78
23. črc 2010

Ja teday naplno souhlasim s filipal. Vychovavat dite neni vubec jednoduche a vychovat slusneho, samostatneho a sebevedomeho jedince je velice tezke. Ale to potom si lide nemaji porizovat deti pokud nejsou pripraveny na tezkou praci. deti vzdy a vzdy budou v malem i vetsim veku zkouset kde jsou hranice, ale to neznamena ze je maji rodice fyzicky ci psychicky trestat aby je postavili "do late". Dite je clovek jako kazdy jiny a ma se ucit novym vecem a je prirozene, ze bude prozkoumavat novy svet. Co to je za premysleni, ze potrestam male dite nad tim, ze nesmi napr. prozkoumavat supliky nebo kvetinace. Prominte mile damy, ale pokud si opravdu myslite ze jste zodpovedni rodice pokud nemate na suplikach kam dite dosachne dane bezpocnostni opatreni aby to dite nic neotevrelo nebo mate kvetinace v dosahu ditete, kdy mi mohlo napr si dat hlinu do pusy, tak to smekam klobouk. Ano doba je jina a kdyz i mi jsme to "trestani" prezili neznamena ze musime nechat "prezivat" i nase deti. Meli bychom se vsichni poucit z minulosti a chtit lepsi budoucnost pro deti. A jestli si myslite ze jeden pohlavek nemuze diteti ublizit nebo jedno lupnuti pres zadek tak jste take vedle. ne, vsichni ale je spoustu deti, kteri na jkedno takove nevinne lepnuti nezapomenou cely zivot. A vite jak se v takove situaci dite citi- ano, spatne, nekdo na nem vykonava neco co by se jim nelibilo kdyby druzi delali jim. A deti v zahranici- ano nekteri jsou rozmazlen, ale to spousta deti i tady, ale je jich take spousta kteri rostou ve velice sebevedome bytosti, nebot jsou vychovavani k respektu druhym a to tim ze rodice respektuji je. Vse to souvisi jen s vychovou rodicu. Jake si to udelas takove to mas. A mnoho lidi jak koukam podcenuji schopnosti nasich malych bytosti.

sambucca
23. črc 2010

karinka78: bezpecnostni opatreni jsou kapitolou samy o sobe, to bych do tohohle tematu vubec nepletla... S fyzickymi tresty vubec nesouvisi.

karinka78
23. črc 2010

sambucca: urcite souvisi kdyz nektere to uvadeji jakou duvod proc svemu diteti dali pres zadek. 😉

romana29
23. črc 2010

Zrovna včera jsem četla v novinách, že např. ve Švédsku to došlo tak daleko, že vlastní rodiče se opravdu bojí plácnout dítě, protože mají strach, že je někde udá....šílený.
Razím heslo - škoda každé rány, která padne vedle.. Své dítě nemlátím, ale pokud udělá něco, co se nedělá, pokud odmlouvá, lže - ano, už v tak malém věku.... tak prostě na ten zadek jednu dostane. A největší obavu má opravdu z toho, že bych mohla vytáhnout vařečku - párkrát s ní dostal a stačilo.
Sebevědomí má syn dostatečné, je milý, veselý a šikovný kluk, ale rozhodně si nebude dělat, co chce...ostatní rodiče, ať si to dělají, co oni považují za správné, ale co občas vidím, jak dětem prochází, jak jsou sprostí a vulgární vůči vlastním rodičům nebo prarodičům, to je vrchol. Nedávno u doktorky byla babička s vnukem, normální ji začal nadávat a ona se zmohla jenom na to, že to se neříká.
.

sambucca
23. črc 2010

myslis teda ze je lepsi vsechny skrinky uzamknout, na sporak dat alarm, zasuvky zaklopit bezpecnostni zatkou - proste celej byt predelat tak aby maly dite vsechno co jsem pojmenovala zacalo prozkoumavat mnohem poudejc na navstevach, ve skolce... ? ja vim jiste ze doma krome zatarasu na schodech nechci mit zadny "opevneni", radsi budu stat decku za zadkem a stokrat rikat nesmis, a kdyz neco provede pres zakaz, jasne a stroze mu vysvetlim ze priste dostane pres ruku.

sambucca
23. črc 2010

souhlasim s romanou, jsou veci ktere uz dite v jeho velu vi ze se nedela a prave proto je udela, zkousi hranici unosnosti. Jasne, poprve si s nim sednu, vysvetlim, proberu do detailu proc a jak. Ale pokud se nejaka nepristojnost opakuje (dite vedome lze rodicum, fyzicky napada kamarady nebo sourozence, nedej boze rodice nebo prarodice, krade v obchode atd.), pak je fyzicky trest, samozrejme v mezich(!!!!), vychodiskem.

filipal
23. črc 2010

@morgan nie som mimo temu 😉 tema znie fyzicke tresty. ja pisem vseobecne, nereagujem na nikoho konkretne. nech si z toho vyberie kazdy co chce.

samozrejme, kazdy si aj moze vybrat, ci chce z dietata poslusneho cloviecika, alebo sebavedomeho jedinca, psychicky zdraveho. precitaj si vsetky moje prispevky, ja chapem, ze je tazke dieta neplacnut, ja len tvrdim, ze fyzicky trest nieje vhodna vychovna metoda.

brumdinka
23. črc 2010

filipal, karinka - zas pletete něco co s tim nemá nic společnýho - hrušky s jabkama --- souhlas s lenkavano a morgan - bážně s timhle jste dost mimo mísu 😀 (tj.téma)

kartinka - o trestání dětí za to že prozkoumávaj šuplíky tu nikdo nemluvil 😖 mimochodem vidím, že dítě mom.čekáš dle tvého pasu, tak sem na tebe zvědavá jak na něj ani nesáhneš a nedáš mu za celou jeho výchovu sem tam plácnutí přes zadek, jestli nebude rozcapený - povíme si za pár let jo 🙂 😉

jinak až to bude zakázaný jako jinde i u nás - no tak po tom pán Buh s náma --- to bude bordel 🙄

filipal
23. črc 2010

@romana29 ja som to vo svedsku zazila v reali, tak mozem povedat, ze clanok, ktory uvadzas je znacne nepresny.

samozrejme take spravanie u deti, ake uvadzas, nejde tolerovat. to je nuzvladnuta vychova. avsak naozaj si myslis, ze to dokazeme len s fyzickymi trestami?

brumdinka
23. črc 2010

romana - přesně pod to se klidně podepíšu 😉

filipal
23. črc 2010

@brumdinka tak ma daj skontrolovat adminovi ked som mimo tema, nech to posudi on. inac jablka aj hrusky su tiez len ovocie.

brusinka.pusinka
23. črc 2010

Filipal není to máš pravdu ale někdy plácnutí po ručičce se slovem néééé je učinější než pořád dítě hlídat aby se nic nestalo. 😉 Opravdu Facku bych nedala jak dceři tak synovi myslím že je to potupa,ale plácnutí výchovné když už nereaguje na žádné mluvení má prostě větší učinek.Moje Roční dítko je tak moc aktivní vynalézavé že bychom nic jiného nedělali jen vše odstraňovali 😉
Jak píšete bezpečnost ano ale jen to nejnutnější. Rohy stolu dveře aby si nepřiskřípla prsty a hlavně schody zabespečit kdo máte, popřípadě kuchyň zavřít dveřmi nebo dát zábranu jako máme my.Bez mé přítomnosti tam prostě není 😉 Platí samozřejmě k malým dětem velký se dá naučit a vysvětlit

brumdinka
23. črc 2010

filipal .- já nejsem bonzák jako některé tady na MK a brms abych hned letěla za adminem nebo řešila jiné uživatelky pomlouváním v IP 😖 ano je to ovoce ale jabko a hruška je sakra rozdíl - tak to laskavě nemotej dohromady 😖 😀

sambucca
23. črc 2010

filipal: ja myslim ze se muj nazor s tvym nerozchazi, jak by se na prvni pohled mohlo zdat. Nejsem pro fyzicke tresty, rozhodne si nemyslim ze jsou dobrou vychovnou metodou! Ale jsou extremni situace ke kterym dochazi a ne vzdy je na vine nezvladnuta vychova jak uvadis, kdy je fyzicky trest potreba.