Tělesné tresty. Mají být? Od kolika let?

janicka006
22. črc 2010

Zajímal by mne váš názor na tělesné tresty...mají vůbec být,od kolika let,kdo je může využít..výhradně rodiče??nebo i bližší příbuzní jako babičky???nebo i učitelé..???Jak to funguje u vás????

brumdinka
23. črc 2010

filipal - já a ty matky tady si takové osočování snad zaslouží -- no to nemyslíš vážně 😅 tak to teda prr děvčata jo 🙂

lenam
23. črc 2010

@brumdinka Hlídala jsem cizí děti, dělaly to a zvládly jsme to i bez toho, abych je plácala na ulici

lenkavano
23. črc 2010

@lenam trošku to asi bolet musí...navíc si myslím že i lehké plácnutí už je jakýsi náznak toho aby si dítě uvědomilo hranice...

brusinka.pusinka
23. črc 2010

Karinko ty nečteš holky to plácnutí vyzní až v situaci kdy dítě nereaguje na domluvu a je mnoho příkladu kde domluva neučinkuje.A plácnutí není bití a pokud je tak nás mamika dle tebe týrala, a my jsem také tyratelé, ale jseš scestná až budeš v situaci kdy ti nepomůže ani zvíšení hlasu pochopíš, děti tožiž mají určitá období kdy nikoho a zani neposlechnou 😨

brumdinka
23. črc 2010

karinka - jo a jaká bude společnost, když si nechaji maminky kakat od dětiček na hlavičku a když jsou drzý, neslušný
atpod..... je ještě omlouvají ? 😖 😢 jej a promin asi nejsme dámě dost nobl 😀 😀

lenkavano
23. črc 2010

@karinka78 počkej ty to asi špatně chápeš.nejdřív samozřejmě je ta domluva to že dítěti řekneš to se nesmí...ale když to opakuješ desetkrát za sebou pak je asi na místě jiná taktika jak tomu dítěti ukázat že dělá něco co nesmí.nikdo tu netrestá dítě hned a pro nic za nic....

brumdinka
23. črc 2010

lenam - asi tam nejezdili auta, že tak si je nechala stát na ulici dokud je to nepřešlo 😀

lenam
23. črc 2010

Jezdily 😀

filipal
23. črc 2010

@brumdinka mohla by si byt konkretna a napisat kde konkretne Atreidis osocovala matky a teba?
ty si jej vsak napisala, ze ma popletene pojmy. ona vsak len korektne napisala svoj nazor. vobec na teba nazautocila.

lenam
23. črc 2010

@brumdinka Ještě jsi mi neodpověděla, jaký je efekt plácnutí, když to nebolí!

lenkavano
23. črc 2010

@brumdinka ted si mi to vzala z pusy....zrovna jsem to chtěla napsat.já znám lidi kteří mají strašně drzé děti,nadělali plno zla v celé vesnici plno rozbrojů mezi lidma.....a oni krčí rameny,děti jsou samostatná individua proč bysme jim měli něco říkat...takhle bude vypadat svět podle kari...

brumdinka
23. črc 2010

jinak laskavě přesně jak píše brusinka přestante z nás a našich rodičů laskavě dělat tyrany 😠 😅
to plácnutí příde vždy až po tom co nic jiného nepomáhá ani domluva ani přemlouvání ----- prostě se ty hranice musí nastavit !

karinka78
23. črc 2010

holky, zavidim vam...mate asi velice jednoduchy zivot s vasimi detmi, kdyz po nekolikatem domluveni musite pouzit fyzicky trest...nemluvim o tyrani (i kdyz se to tam muze zaradit jestli chcete), je zajimave ze porad pisete ze vystupy malych deti se jinak resit nedaji....musim vas zklamat- daji...opravdu se da vsechno delat jinak, ale to vy nikdy nepochopite. Je mi lito tech deti co si rodice mysli, ze jsou jejich majetek a muzou si s nima delat co chteji a kdyz neni po jejich tak holt to jedna facka spravi...radne vychove ZDAR!

lenkavano
23. črc 2010

@lenam jestli ti to nevadí o něco výš jsem ti odpověděla já.. 😉

brumdinka
23. črc 2010

lenam - odpověděla ti lenkavano nemusim to opakovat

lenam
23. črc 2010

Ale tys napsala, že to nebolí. Ona mluví o jiném plácnutí. o tom, které bolí.

lenkavano
23. črc 2010

karinka nemám pocit že jsou děti můj majetek myslím že opět útočíš.navíc myslím že každé dítě je jiné a na každé platí něco jiného.ale není to tak že by ty hodnější děti byly dokonalejší....

lenkavano
23. črc 2010

@lenam psala jsem že třeba trošku bolí ale taky jsem psala že stačí třeba i ten náznak a to si asi myslí brum. 😉

lenkavano
23. črc 2010

karinka nám ani neodpověděla jak má velké děti,myslím že to mluví za vše...

lenam
23. črc 2010

Jsem ráda, že víš, co si myslí brum.

brumdinka
23. črc 2010

karinka - a ty zas nepochopíš, že nemusí být jedině tvá výchova ta správná - jistě ty máš patent na rozum a my ostatní sme tyranky 😀 - v tomto tvém podání je to pro mne poklona 😉

jinak mě je zas líto tvých dětí když už seš tak kategorická a ještě něco děsim se světa kde budou všechny matky jako ty - díky Bohu nejsou ------ takovýho něčeho kdy se bude drzost a nevychovanost dětí omlouvat kecama typu jaký jsou individua a jak se jím má dát prostor atp...... takovýho světa se nechci dožít 😔

lenkavano
23. črc 2010

@lenam a já jsem ráda že ty seš ráda 🙂 alespon v něčem se shodneme.

brusinka.pusinka
23. črc 2010

Krinko psala jsem že facka je ponížující a chtěla bych vědět jak bys řešila dítě co je tak zdatné že ti v roce a půl leze po skříních a skáče dolů, a po mnoha mnoha vysvětlení to stejně udělá a jěště se ti smějě že je to supr legrace, a navíc jsi zabespečila vše jak se jen dalo nemůžeš bydlet v holobytu? ono už nic jiného jak plácnutí a zvýšení hlasu nejde nebo když jako já hedáš dítě po lese a ono přijde jako nic i když moc dobře věděl kde jsou pravidla, Psala jsem to na začátku a můžu říct že mě to bolí jěště teď ale byla to zprávná volba už to bez ohlašení a domluvě neudělal. Vidíš svě t hodně růžově ale realita s dětmi je jiná a hlavně každe dítě je jiné. Nezlobse na mě ale není ideální matka a ideálí dítě

lenam
23. črc 2010

Brum, nenavážej se, ale diskutuj. Nikdo nepasl o tyrankách.

karinka78
23. črc 2010

Holky muzete prekrucovat kazde slovicko jake tady napisi ci jine...je to fuk a to ze ublizujete svemu diteti vedomky se tim nezmeni. Jeste mi tady nikdo neodpovedel, kdyz jsem se ptala, jestli nektera z vas se zeptala sveho ditete jak se citi kdyz takovy "vychovny" mu priletne? Urcite reklo, ze se citi jako to nejlepsi a nejvzacnejsi dite pod sluncem, ze ho strasne milujete a vzdy ho budete ochranovat, ze? Hadam, ze vetsinu z vas se ani nenapadlo v to danou chvili zeptat sveho ditete- JAK SE CITIS???? protoze kdyby jste se zeptali a to dite vam reklo pravdu tak uz byste takovou "vychovnou" metodu nikdy nepouzili!!!!

mimco
23. črc 2010

Já málo kdy nepřispívám, ale dneska mi to nedá.
Děti ještě nemám, bohužel. Ale byla jsem dítě a chodila jsem do školy.
Pamatuji si celkem 2 výprasky od mamky a žádný komplex ani trauma z toho nemám.
Ba plně jsem si je zasloužila a nejednou jsme to společně doma vzpomínali a smáli se tomu.
A to, co si dneska ty dětičky dovolí k učitelům je naprostý horor!!! Je mi 28.

Mě tedy jako bezdětnou by zajímalo, jak to vysvětlování a výchova, kdy plácnutí přes zadek nepřichází v úvahu, vypadá v praxi. A to naprosto vážně. Cca 1,5 - 2 roky staré dítě, které např. odmítá jít na ulici za ruku, vzpíná se a vzteká a chce se vyvlíknout a jít si kam chce, když vy se bojíte, aby neskončilo pod autem (kočárek nemáte a v druhé ruce máte nákup). Jak byste prosím řešily domluvou takovou situaci???
Děkuji za odpověď.

lenkavano
23. črc 2010

@brumdinka kari si asi myslí že celý den neděláme nic jiného že jen domlouváme a pak bijeme své ratolesti.ale my tu mluvíme o individuálních případech kdy děti zkouší a pak už to prostě nezkouší.já se tu nechci hádat .

lenam
23. črc 2010

To jsou fakt zase kecy. Brumdinka zná děti Karinky a už je lituje. To je zase diskuze.

brumdinka
23. črc 2010

lenam - promin ale karinka ano --- z toho co píše jasně vyplýváí, že mne,. lenkuvano a ostatní holky co plácnou dítě nazývá tyrankami

brumdinka
23. črc 2010

lenam - já jen reagovala na karinku, když ona lituje ty moje, tak já ty její 😀 😀