Televize do dětského pokoje. Je to vhodné?

jeudi
26. čer 2009

premyslim zda poridit ci neporidit triletemu synovi do pokojiku televizi..jake mate zkusenosti je to vhodne myslim z vaseho pohledu ne z odborneho..

petruna
28. čer 2009

Já TV v ložnici nikdy neměla a nevím, jestli bych o ní do nového bytu uvažovala. Nějak nedokážu najít důvod, proč bych jí tam měla mít. A v dětském pokoji určitě ne.

Když chceme s MM koukat každý na něco jiného, tak se jeden z programů nahrává na DVD.

petruna
28. čer 2009

ale možná bych o tom uvažovala, až bude dítě starší z důvodu jaký píše Jeudi....když třeba bude chtít pustit nějakou pohádku v době, kdy s MM budeme chtít vidět nějaký film.
Ale když nad tím tak přemýšlím, nějak si nedovedu představit situaci, že bychom s MM přes den koukali na telku a dítě koukalo vedle na pohádku 😅
Když něco zajímavého dávají přes den, když jsme všichni doma (protože třeba venku prší) tak to spíš nahrajeme a koukneme se někdy večer.
nepamatuju si, že bychom s MM o víkednu odpoledne koukali na nějaký film, to jedině, kdyby Toník spal.
Ale když jsem doma sama s Tondou a nejsme venku, tak teda dost hrešim na takový ty televizní kulisy....(když jsou třeba Manželky, Drzá Jordan a pod...)
to prostě pouštím jakoby místo rádia a třeba u toho vařím nebo tak.
Tondu to naštěstí nezajímá, když to není animovaný. Zpozorní jen na reklamy 🙂

no ale co baví celou rodinu: mě, chlapa a dítě, to je Peppa Pig 😀
na to koukáme všichni a náramně se bavíme 😀

aponchie
28. čer 2009

ja koukam na muze a on normalne sleduje minimax jak ujetej ani me nevnima kolikrat 😀

zanett
28. čer 2009

Apon - porovnavas neporovnatelne. Kdy jsi naposledy v UK bydlela? A bydlela jsi v poslednich letech ve Warwickshire jako ja? Nase cisticka vod je u Coventry a voda je opravdu velmi chlorovana. Pilas nekdy konkretne tuto vodu? Pokud ne, tak nehaz celou Anglii do jedoho pytle. Sama jsem nahore psala, ze kdyz jedu nekam jinam (tim jsem myslela pryc z naseho okresu, tak si vodu z kohoutku klidne dam, nikde jsem nepsala, ze vsechna britska voda je spatna).

Ja piju jen cistou balenou vodu bez prichuti, takze bohuzel nevim, jak ty prichute chutnaji, ale klasicka stolni voda bez prichuti mi chutna, rozhodne vic nez ta nase vodovodni chlorovana....

Od nekterych (tim nemyslim aponchie) mi ta averze vuci balene vode pripada jako poza. Zajimalo by me cim konkretne jim klasicka stolni balena voda pripada horsi nez ta z vodovodu...Vetsina lidi rozdil nepozna, maji plnou pusu reci o tom, jak je balena spatna, ale ani sami poradne nevedi cim (maximalne zduvodnuji nutnosti recyklace PET lahvi)...

tetes1
28. čer 2009

Zanett, ty máš asi blbej den,co? 😎

suki
28. čer 2009

😀 😀 no , jestli to mělo být na mě, tak jsem myslela , že naše brněnská voda...aspoň na některých místech je minimálně stejně dobrá jako balená a víc mi chutná, a je mi úplně jedno, jestli někdo pije balenou nebo z kohoutku, to je každýho věc. My pijeme z kohoutku a když nejsem doma, tak si koupím balenou. 🙂 Nehodlám se tady hádat kvůli vodě. 😎

aponchie
28. čer 2009

to jejasne,ze to nepoznas kdyz si zavazes oci ,ale to se nemuze takto argumentovat to nepoznas spoustu jinejch veci..ale kdyz to vis tak proc ne..ja kdyz si koupim jednou za cas vodu s prichuti tak zasadne ve skle 😎

jeudi
autor
28. čer 2009

hihi 😀 od televize k balenej vode 😀 ja piju vsechno jak vodu z kohoutku tak balenou ale jen z bublinkama ..urcite bych za to nikoho neodsuzovala..a mycku taky nemame 😠 co bych za ni kolikrat dala

hupcza
28. čer 2009

nemáme ani mikrovlnku, ani tv v ložnici, ani nepijeme balené vody
a k tomu všemu bych dětem do pokojíčku tv nedala ani náhodou
máme jednu stoletou kisnu v obýváku a to stačí
stejně bydlíme v dolíku a minimálně ob den nemáme signál ani na čt 😀

jak psala tuším apo - není třeba dítě separovat - rodina by se měla domluvit - dá to prckovi dobrý grunt i do života - prostě nemůže mít vždy vše
pohádku ráno a nebo večerníček bude mít v pohodě ke koukání (pokud raději nepůjdeme na zahradu)
večer se děti stejně nemají co koukat na tv
a i přes den to plánuju omezit na minimum
chápu že když celý den leje a nebo je prcek marod, je možná fjn ho trošku uzemnit tv

amina
29. čer 2009

tv do dětského pokoje neplánuji, vyměkla bych až za pár let, bude-li dítko 15ti a víceleté.
Já kdysi zdědila malou telku do pokojíčku v 18 letech a zdálo se mi to tak akorát.
Též jsem přizpůsobivá, když běží sport nebo film, co mě nebere, čtu si u toho, provádím péči o tělo atp.
Když běží výhradně moje pořady, manža to přežije.
Více televizí bych nechtěla, aby byl každý v jiné místnosti, to není nic pro mě.

kacka.va
29. čer 2009

zanett: jestli to nebude tím, že tady v ČR je kupovaná stolní voda normální voda z kohoutku, akorát v PETce. Něco jiného jsou minerálky a vody z přírodních pramenů.

jeudi
autor
29. čer 2009

kaci to snad ne to by nemohly ne??

kacka.va
29. čer 2009

jeudi: si přečti o tom nějaký článek. pokud je něco označené jako stolní voda, tak je to fakt z kohoutku. Pokud je to voda z nějakého přírodního vrtu, má v názvu pramenitá nebo tak něco a u těhle vod je povinnost aby bylo na obalu vyznačeno odkud přesně se ta voda bere. Ale tohle není nic nového. to jen hodně lidí si myslí, že když si koupí na 3,90 balenou vodu, tak že pijou něco extra.

kacka.va
29. čer 2009

nemám na mysli balené vody jako Toma, Aquila a podobné, já beru fakt stolní vody.

kacka.va
29. čer 2009

nemůžu najít ten článek, který kdysi vyšel, ale tady je dělění vod podle nových pravidel http://www.szpi.gov.cz/docDetail.aspx?docid=100... jako stolní, které to měly vyloženě v názvu na lahvi byly označovány ty, které jsou teď pod kategorií "pitné"

ale už dost k vodám, tohle je téma o televizi v pokojíku 😀

zanett
29. čer 2009

jezis, tak priznam se, ze netusim, jak to v tom chaosu ( CR) chodi, uz tam 7 let nebydlim. tady v UK by si nikdo nedovolil nalit vodu z vodovodu do lahve a prodavat ji jako nevodovodni, tady jsou holt prisnejsi predpisy nez v CR....evidentne...

kacka.va
29. čer 2009

zanett: tady to za nevodovodní nevydávají 😉, jen prostě často lidi nečtou, co kupujou.

sisstin
29. čer 2009

tak mně vyloženě společné sledování TV vadí, a byla jsem ráda, že asi od osmé třídy mám svojí vlastní telku..páč jako sedět s rodičema u televize, to by mě asi šlehlo..a mám to tak doted 😝 já jsem vcelku samotářský typ( doma) a nepotřebuju vidět ostatní členy rodiny pořád 😝

z kohoutku nepiju, nechutná mi to..piju Aqualiney s různými příchutěmi, ale to je trošku mimo 😅

sisstin
29. čer 2009

mě, ne mně 😉

sisstin
29. čer 2009

tak mně tam mělo být, ach jo, radši mizim 😕

ygreen
29. čer 2009

pokud dítě nebude na tv závislé a jen rodič mu pustí vhodný pořad je to podle mě ok tak od nevím cca 9 let. Píšu bakalářku na téma vliv médií n akriminalitu mládeže. No, dětihodně neumí odlišit skutečnost a hlavně tv učí pasivnímu přijímání informací.

Jinak souhlasím s tím, že tv v obýváku, max v kuchyni a pro dítě bych třeba raději volila tv s dvd, bez "antény" jakože půjdou poštět jen dvd, to lze regulovat 😉

jabber
29. čer 2009

sisstin - no jasně, ale v tomhle případě je řeč o tříletém dítěti, já bych to na vlastní telku pro dítě, pokud vůbec, viděla tak někdy na střední škole, kdy už snad bude mít trochu rozum a nebudu muset kontrolovat, jestli nečučí o půlnoci na horor a pak se měsíc bojí jít na záchod 😀

sisstin
29. čer 2009

jabber: u mě to přichází v úvahu ve školním věku 😉 já nejsem odpůrce TV..jako typu, že dítě nikdy nesmí čučet na televizi apod. nevadí mi to, pokud teda u ní nesedí 24h denně, ale naopak, co mám zkušenosti, tak děti, které se na TV můžou dívat svobodně na ni závislé nejsou 😉 ale to je asi případ od případu 😉

sisstin
29. čer 2009

já ani neměla od první třídy čas, kdy musím jít spát...prostě to bylo na mně..a chodila jsem spát v normální hodiny.. 🙂 a ani potom, co jsem měla vlastní Tv jsem na ni nekoukala do dvou do rána..takže já v tom nevidím problém žádnej 🙂 k TV mám kladný vztah, ale v pohodě to bez ní vydržim 😎

sisstin
29. čer 2009

a co se týče té rodiny, ono hodně záleží na povaze, já rodinné aktivity nikdy nevyhledávala..s našima mám dobrej vztah, bydlim s nima...ale společné dovolené, výlety apod. mě nikdy nebraly, to jsem bud radši byla sama nebo s kamarádama..a na náš vztah to též nemělo vliv žádný...to se nedá paušalizovat takhle 😉

jabber
29. čer 2009

já taky myslím, že to záleží případ od případu 🙂 ale u tříletého dítěte si ani neumím představit jak by to fungovalo......jako že by samo v pokojíčku sledovalo pohádku? Ale proč, když se může dívat v obýváku? Jediný případ, kdy si myslím, že by se to asi hodilo je, když je dítě nemocné a potřebuju ho udržet v posteli 😅

sisstin
29. čer 2009

jabber: no to u tříletýho, to taky nevim 😝 třeba my máme s Tygrem jeden pokoj, sice on jako svobodně může, kam chce...ale já tu televizi tady mám, takže holt počkám, až usne a pak si ji pustim, nebudu celej večer čučet do tmy..ale obvykle stejně vytuhnu v 8 s nim 😝

lendych
29. čer 2009

můj nazor je že nepatří
mame telku v obyvaku, dostali sjme ji svatebnim darem
koukame jen minimalne, když si fakt v programu neco vyberem
s dětmi si raději hrajeme, nebo litame venku a čteme pohádky
jasně že občas pustíme pohadku

asi fakt zaleží na životním stylu rodiny, znam lidí co jimaj puštenou celej den jako kulisu a jsou tak zvyklí od mala a pak tak vedou i vsé děti,,,

jeudi
autor
29. čer 2009

sistin oboji bylo spravne 😀 mne i me 😀 jinak koukam ze vice nazoru je pro ne...mi take chodime hodne ven a cteme pohadky ..vim ze to neni nutnost ..ale obcas je to opravdu zachrana a vim ze moje dite v noci spi a s postele nevyleze i kdyby horelo takze by si ani tv sam nepustil a ani tak si nedovoli ji zapnout sam takze to zalezi jen na me...

sarinkam
29. čer 2009

My mame televizi jednu a to v detskem pokoji. Ja jsem telku nechtela, ale koupil nam ji tchan, me za trest, kdyz jsem si poridila pred porodem druheho decka dalsiho psa. A je to celkem des, myslim ze jednou vystehuju decka i tlevizi k dedovi, jak me s tim stvou. Nastesti ted mame jen jednicku, tak cekam kdy zrusi analogove vysilani i na ni.

Zacala jsem delat to, že kdyz si holka pusti telku, odchazim na zahradu, pokud tam uz nejsem a ona prijde s tim, že nechce byt sama at jdu domu a ja na to že kdo cumi na televizi, byva vestinou sam, tak ji vypne a jde ven, ale mam pocit, že se jednou neudrzim a vemu na ni-televizi-sekerku a bude...