Tipy na cestování v letadle s miminkem. Máte?

princessp
2. bře 2010

Ahoj holky
Muzete mi prosim poradit nebo dat jakykoliv tip jak na cestvani v letadle pres pulku planety s malim miminkem. Na co si dat pozor, co zaridit pred odletem (navsteva lekare atd.), co delat kdyz mimi nechce spat, nebo proste krici celou dobu v letadle atd.
My zijeme v zahranici a chteli bychom priletet do CR na navstevu, jo a malimu zrovna byli 3 mesice . Moc vam dekuji za jakykoliv prispevek 😅

karchinka
20. led 2014

@julietta111
@mirkson ahoj holky, moc díky za rady na podzim ohledně letu přes oceán, nakonec jsme to přežili a jsme asi měsíc doma 🙂 cesta tam byla hrůzostrašná, jsme na tom dlouhém letu Amst. - Detroit museli nouzově přistát v Ottavě, takže nám uletělo letadlo, šoupli nás na hotel, kde nás zachránila ségra s půjčeným autem a kolegou (nemohla s tím prstem řídit), ráno pro nás totiž neměli letenky, letěla by pouze polovina naší výpravy :D cesta zpět byla lepší, ale 3x jsme přestupovali, takže chudák ten starší se nám v Paříži rozplakal, že už do žádného letadla nechce (a to nás ještě čekaly dvě - do Prahy a pak do Ostravy). Já v Paříži chtěla plakat taky, protože jsme 3x procházeli přes "rámy", prostě letiště bludiště a k tomu Francouzi, co mají čas 🙂
Samozřejmě ani v jednom letadle jsme nedostali košík a změnili nám i místa, letadla navíc úplně přeplněné.
Jinak u ségry to bylo skvělé, kluci si zažili Halloween, Díkuvzdání i americké Vánoce a ségra rozhýbala prst 🙂 a manžel zvládnul atestace 🙂
Výprava byla tak úspěšná, že v srpnu/září asi jedem znova 🙂 ale bylo to fakt náročné...

julietta111
20. led 2014

@karchinka Ahoj, tak to je super, že i přes ty útrapy na cestě jste to zvládli dobře a jinak jste si to užili🙂

mirkson
21. led 2014

@karchinka jak to, ze ti nedali postylku!!?? Ja jsem se ted vratila z Ceska. Letela jsem s holkama sama. Cestou tam nam zrusili 2 lety z Franfurktu, pry kvuli pocasi...no nevim, nevim... Tak jsme prespavaly v hotelu. Silene cestovani, ale vse jsme zvladly. Litam s Lufthansou a jsem nadmiru spokojena. Vzdy jsem postylku dostala. I kdyz ted pri poslednim letu, az na posledni chvili

karchinka
21. led 2014

@mirkson no, letěli jsme s Deltou (oficiálně sice s KLM a Air France, ale partnerem je Delta) a je to ta nejhorší letecká společnost, co jsem zažila... taky s náma letělo víc dětí, takže šance na postýlku mizivé :( i když jsem požádáno měla, nikdo nic, když jsem se na cestě tam na ni zeptala, tak mi letušák jenom arogantně řekl, že je Petřík už chodící dítě a takové nemají nárok... jsem ho v té chvíli měla na sobě spícího v nosíku, takže vypadal fakt "dospěle"... na cestě tam to byla hrůza, protože nám samovolně změnili místa, měli jsme sedět skoro každý zvlášť, ale nakonec nás přesadili, když jsem se začala fakt hodně vztekat, že nemůžu sedět mimo syna a babičku... na cestě zpět to bylo lepší, uprostřed byly trojsedadla, takže jsme je měli jenom pro sebe a malého jsme dali normálně spinkat na zem pod sedadla, nad ním na sedadlech a na nás spal starší 🙂 jinak v Deltě neměl malý ani ten přídavný pás, co se dává na normální pás, řekli mi, že ho mám prostě pevně držet, vtipní :D

mirkson
22. led 2014

@karchinka zlata Lufthansa 😉

chanellka
6. zář 2017

Dobre odpoledne, byt je diskuze starsi zkusim vznest dotaz ☺️ V sobotu letime na dovcu se syny 5let a 6 mesicu a mela bych par dotazu ohledne jidla pro mrne na cestu.. jsme na umelem mleku tak bych chtela vedet jestli mohu mit u sebe kojneckou vodu, zaroven i vodu v termosce a mleko prichystane v davkovaci? Jestli mi to projde.. pronstarsiho jestli muzu mit nejake bombony a proste nejake tipy na cestovani s takovym prtetem uvitam ☺️Dekuji

myszka007
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nikolbockova
21. led 2022

Sepsala jsem tipy na cestovani letadle s miminkem. Mrknete🙂 https://www.moanaroad.cz/cestopisy/letime-s-mim...