Uklidní ji dudlík? Měsíční dcera většinu dne propláče

bassangha
9. lis 2015

Ahoj, moje měsíční dcera většinu dne propláče nebo spíš prokřičí. Je to k uzoufání. Moc toho přes den nenaspí, dává si takové desetiminutovky a max. jednou spí hodinku v kuse. Večer začne řev. Někdy usíná až v 23h a to už kolikrát padám na hubu já i přítel. Co ji trápí? Je najedená, prs odmítá, přebalená, chovat se nechce, navíc se při chování ještě víc potí, prdíky nemáme. Nechtěla jsem dávat dudlík, mrzí mě to a vnímám to jako své selhání, že ji nedokážu uklidnit. Zkoušeli jsme jí ho dávat a vzala by si ho, pěkně saje a neplive. Nemám jinou možnost nebo poradíte něco svého? Děkuji

viktorkaja
9. lis 2015

Mam take mesicni dcerku a je to take neklidne miminko. Dudlik jsem ji dala, ale nijak ji neuklidni. Malo spi a dost blinka. Taky uz kolikrat nevim co mam delat. Hodne ted ctu, ze Vigantol zpusobuje takove problemy u deti, tak premyslim o necem jinem.

brightnwhite
9. lis 2015

Za sebe doporučuju šátek. Den dva trvá, než si opravdu zvykne, že je natěsno u maminky. Potom už je to v pohodě. U starší dcery jsem se nechala odradit tím, že se jí to napoprvé moc nelíbilo, nebyla jsem si jistá úvazem a jestli je to vůbec dobré. U druhé dcery jsem si nechala s úvazem poradit, abych měla jistotu, a teď, kdykoli potřebuju uklidnit mladší dceru (4m), když nic jiného nezabralo, uvážu šátek, pár rychlejších kroků a je v pohodě. A čím dál častěji ji nosím protože si to užívám, ne že to vyžaduje dcerka. Ad dudlík: starší dcera nechtěla, nemá, doteď si cucá palec. Mladší jsem ho proto dala, ano, obrečela jsem to...přesně to co ty "moje selhání", ale nelituju. Uklidní se, a později ho můžu sebrat. palec nevezmu 🙂 Přeju hodně trpělivosti.

madre1
9. lis 2015

Na dudlíku není nic špatného.Dokonce se doporučuje jako prevence proti SIDS-podporuje to pravidelnou srdeční činost a dítě tak neupadne do hlubokého spánku 🙂 A jak píše @brightnwhite ,dá se pak snadněji odbourat,než cucaný palec 😉

hapovab
9. lis 2015

Taky si myslim ze na dudliku neni nic spatneho jak ja bych byla rada kdyby ho mala chtela.Driv jsme meli dudlik temer vsechny uz v porodnici,pripada mi to jako nejaky novy trend nedavani dudliku.Co ale vim od segry tak si neuc na dudlik na noc to pak pry jen celou noc strkas zpatky vypadly dudlik.

barulina
9. lis 2015

Dudlik je fajn

petrasipkova1
9. lis 2015

určitě jí uklidní, já malé skoro 4 měsíce dudlík nedala, neměli jsme potřebu, a ze začátku když hodně plakala, tak ho ani nechtěla. Teď když objevila ručičky, tak při usínání jsem se nemohla koukat jak jede paleček, šílený, pak brečela když jí vyklouznul, tak jsem koupila tu obyč kytičku a hned se chytla, od té doby ho používám když nemůže usnout, nebo se vzbudí předčasně třeba v kočárku, tak aby hned zase usnula. 🙂 , je to bezva pomocník, už nejede ten paleček, a dudlík na jaře vyhodíme a bude to, paleček by jí zůstal a znám dost dětí co ho mají ošklivý.

teenyel
9. lis 2015

Také nevidím na dudlíku nic špatného, jen ta naše cácora ho plive a můžeme se snažit jak chceme, aby si nežižlala ruce a vzala na milost dudlík a houby z toho. Prostě nechce 😀 Takže pokud ho vezme, proč ne, vůbec si z toho nemusíš dělat hlavu a brát to jako selhání 😉 vůbec to není Tvé selhání 😉 Hlavu vzhůru, naše byla také uplakaná a hodně neklidná a teď už je to v pořádku, dokonce už cca týden-dva (teď jí budou 22.11. 4 měsíce) usíná hezky večer kolem 7-8 a vstává také kolem 7. Ani k ní v noci není třeba vstávat, spinká celou noc 🙂 Máme teď režim i na uspávání a fakt funguje. Kdybych mohla nějak pomoct, podpořit, poradit nebo cokoliv, klidně soukromou zprávou 🙂

lauranosi
9. lis 2015

Dudlík může dítě uklidnit, ale asi nevyřeší jádro problému. U nás se takhle projevuje alergie na kravské mléko. Dítě se nedokázalo uklidnit ani v šátku. Prostě mu bylo zle. Být vámi, zkusím na týden vysadit vše, kde je mléko, uvidíte jestli se to třeba nezlepší.

duniela
9. lis 2015

Taky doporucuju satek a zkusit zjistit alergie. A jeste pisete, ze se pri chovani "jeste vic poti" neni ji vedro? V CR je zvykem deti dost navlikat, ale neni to pro ne dobre, muzou se prehrivat. Totez v ruznych zavinovackach a tak.

festa
9. lis 2015

Zkusila bych zavinout podle Karpa, pustit nějaký šum a dudel do pusy. Nevidim na něm nic špatnýho.

jjustyna
9. lis 2015

@bassangha ono taky nemáš jisté, že si ten dudlík vezme. Syn při pokusu strčit mu do pusy dudlík nebo láhev s UM, později s čajem...zvracel. Nesnesl to. Nemohla jsem pomalu ani ke kadeřnici, protože jsem neměla náhradní jídlo ani uklidňovadlo a jen jsem kojila.

duniela
9. lis 2015

Dudlik muze pokazit techniku kojeni.

hapovab
9. lis 2015

@duniela podle me je to take dalsi blud soucasne doby.

katyxq
9. lis 2015

@hapovab blud to není - vlastní zkuśenost ... blbej dudlík a později brčko (prostě cokoliv, z čeho se saje, zapojují se jiné svaly a méně otvírá pusinka než při kojení). K negativnímu ovlivnění kojení dudlíkem se dají dohledat odborné studie a těch negativ je víc, něco tu https://www.modrykonik.cz/dudlik

elu
9. lis 2015

dudlík máme, techniku kojení ještě nikomu podle mě nezkazil 🙂, dáváme ještě i tetra plínku jako fixátor, aby dudel nevypadaval, šátek je fajn, taky nosíme...to je zaručená věc, navic dudání snižuje vyskyt SIDS a nikdo ho ještě do dospělosti nevyžadoval...ja celkem nejen, že nechápu, proč je proti dudlíkum takový humbuk, naopak já na něm vidímjen a jen pozitiva

katyxq
9. lis 2015

Hlasuju pro co největší kontakt, citlivé a rychlé reagování na potřeby miminka, možná taky hlásí potřebu vylučovat (najdi si něco o bezplenkové komunikační metodě), může vadit něco z tvé stravy a nemusí to být něco přǐmo konkrétního, taková rozhozená střevní mikroflóra - přemnožené kvasinky (vlivem stravy) - nadělá paseku dost.

pafca4
9. lis 2015

určitě bych dala dudlík, děťáko se uklidní. Nenechávala bych ho brečet celý den ☹ samozřejmě zároveň bych ho uklidnovala i přiložením na tvé tělo, objímáním,kojením...a zjištovala příčinu pláče (bolest, zima,horko, nepohodlí...)

tamarila
9. lis 2015

Znám spoustu holek co kojily, a prakticky všechny děti měly dudlík. Nic se nepokazilo. Obě moje kojené děti měly dudel od porodnice a kojení v poho. Zkus to, investice je to minimální, a výsledek může být úžasný. Na některá neklidná mimča působí možnost dudlání jako kouzelný proutek 🙂 A hledat cesty ke spokojenosti miminka přece není selhání 🙂

elana
9. lis 2015

potvrzuji zkušenost těch, co měly normálně kojené a zároveň dudlíkované dítě. Ta technika je jiná, ano a právě proto si myslím, že miminko není hloupé, aby to nerozlišilo. Dobře pozná, z čeho mu poteče jídlo a co je jen pro uklidnění a uspokojení sacího reflexu. Když má opravdu hlad, neutiší ho ani sto dudlíků.

barulina
9. lis 2015

Ja kojila a zaroven mela mala cumel. Vse ok

simbelmine
9. lis 2015

Podle mého názoru jí dudlíkem jen zacpeš pusu, ale problém bude mít dál (a bude se ještě kumulovat)...

valmaxa
9. lis 2015

jojo dudlík je děsný zlo, radši ať ječí, to bude jistě lepší... 🙄
mám měsíčního syna - dudlík měl už v porodnici jelikož byl extrémně savý. Měl ho už v porodnici i můj prvorozený, dětská doktorka mi ho tenkrát doporučovala, že prostě tohle dítě chce sát.
I přes to, že oba dostali dudlík tak brzo na kojení to vliv nemělo. V životě mě nenapadlo si myslet, že sem jako selhala! ani nechápu proč!?

prvorozený byl taky uječenej - problém byl, že neuměl sám usnout, z toho pak byly všechny ty řevy. Musela sem se ho naučit uspávat, - pevně zavinout, do náruče a šup na gymnastický míč se vlnit 😉

angel456
9. lis 2015

Naše Šarlotka má dudlík od 14. ti dnů, kdy jí ho doporučili v nmocnici, kam ji odvezla záchranka s SIDS (nebo jak to je), raděi dudlík a spokojená rodina, než bez dudlíku a totálně vyčerpaná máma i táta... když je máma vyspalá, dít v pohodě, tak co je na tom za se selhání? 🙂

korin
9. lis 2015

První věc, kterou jsem udělala po příchodu z porodnice, byla, že jsem prvorozenému vyvařila dudlík. A nastalo ticho 🙂 Ani mě nenapadlo to považovat za své selhání, prostě měl silný sací reflex. Kojený byl 20 měsíců, takže techniku si fakt nepokazil.

bassangha
autor
10. lis 2015

@duniela Právě že ji mám jen v bodyčku a ponožkách, když zrovna není v zavinovačce, tak ji aspoň přikryji plínkou. Doma máme 22 st.

bassangha
autor
10. lis 2015

Děkuji všem za názor. Pořizuji nosítko, snad pomůže. Od včerejšího poledne je klid 😲 jen se nají, pohrajem si, přebalíme a spí. Je pravda, že jsem včera celý den neměla mléko ani nic mléčného...

petrasipkova1
10. lis 2015

@bassangha a neni ji zima? Nemyslite overalek? V bodycku by ji koukaly nozicky.

bassangha
autor
10. lis 2015

@petrasipkova1 Bodyčko s dlouhým rukávem a ponožky, když na ni sáhnu je kdekoli teplá a spocená.

mogwaika
10. lis 2015

musím potvrdit slova @katyxq, mrňous dudlík dostal, odstavený ve 4 měsících, odstavil se sám. Mrňavá ho nechtěla v porodnici, pak už jsme nenabízeli a je stále kojená. Navíc jsme se dudlíku u staršího zbavovali skoro do tří let...

petrasipkova1
11. lis 2015

@bassangha tak to je holčička horkokrevná, my máme nějakou zmrzlinu, má body, tričko s krátkým, tepláčky, ponožky když je těch 22 st., když teplota stoupne sundavám tričko. na koupání musíme pořád přitápět nebo řve. to má asi po mně, já jsem taky pořád zmrzlá 🙂