UM a fenyklový čaj. Dělám dobře?

22. lis 2021

Malému je měsíc jsme na UM.Bylo mi doporučeno dávat malému aspoň 10ml fenykloveho čaje vždy před jídlem..Malej má zácpu a nekadi klidně 14dni..Tak jestli dělám dobře nebo dávám moc ?

melek5
22. lis 2021

Tak co já vím tak cajik se má dávat po každém mliku

autor
22. lis 2021

@melek5 po mliku ? Dáváme před

kecupka66
22. lis 2021

Pokud ti to malý vypije, tak to neřeš.. a dávej, kolik ti doporučili..😊 Klidně i mezi krmením, myslím, že je to jedno. Však mu ten čajík neublíží..🙂Náš prcek taky nekakal a fenyklový čaj nemohl ani cítit.. stejně pomohla až změna mléka.. 🤷‍♀️

autor
22. lis 2021

@kecupka66 už jsem změnila 3 a dr rekla ze aspon 2-3m by jsme měli zůstat u jendoho

kecupka66
22. lis 2021

A jaké si dávala?

mamadvoudeti
22. lis 2021

Také dáváme čajík ale až po mléku . Mohu se zeptat co dáváte za UM ?

autor
22. lis 2021

@mamadvoudeti davala hipp, nutrilon a teď Beba .. 😞 a pořád nic 😞 kolik dáváte po jídle?

veruuu_kubesovic
22. lis 2021

A jiný čaj nemáš? Syn třeba fenyklovy čaj vůbec nemohl...
Popřípadě bych změnila UM, Hipp a Bebu bych rozhodně nedoporucila,...

arko
22. lis 2021

Nedavno internetem probehla nejaka studie o skodlivosti fenykloveho caje. Ze snad jen jedina znacka na ceskem trhu prodavana v lekarne splnuje mnozstvi skodlive latky v caji. Ja daval synovi tento caj snad 9 mesicu, tak me to dost sokovalo, protoze by me neco takoveho nenapadlo ani ve snu.

kecupka66
23. lis 2021

My používáme Kendamil, ten klasický, a super!! Je z plnotučného mléka, krásně voní a i chutná. Vyzkoušela bych i ten..osobně si myslím, že už po týdnu, maximálně 14 dnech musí být jasné, že mléko miminku nesedí. Proč ho s ním trápit několik měsíců? 🤷‍♀️ My po Nutrilonu vyzkoušeli ještě Počáteční mléko od Hami a to jsem zkoušela jenom týden, protože i po jednom týdnu bylo jasné, že je to ještě horší!
Používáš rektální rourku? Aby si miminku ulevila?

majena39
23. lis 2021

Na UM nekadi 14 dni??? To snad ani není možný ne? 🙄😮 Vždyť by mu praskly střeva chudačkovi 😮

autor
23. lis 2021

@majena39 Dáváme rourku..Jinak sama nekáka..Je to tuhý jako beton ..Změna UM pry nepřipadá v úvahu jelikož za měsíc malý změnil už 2 um a u 3 jsme zůstaly..Nekakaní u dětí je normální.. Vždy necháme mimi 2-3 dny jestli vykaka a když ne dáváme rourku..Malej tlačí prdiky jdou ale hovinka ne 😑

autor
23. lis 2021

@veruuu_kubesovic To už by bylo 4 mléko za 1mesic a 2 t..Též už nevim co mám dělat.. 😞 Dr má dovolenou zastup marodi..pohotovost řekla že je to normální že nekaka ..A doporučili mi fenyklovy čaj nebo odvar z ovesných vloček

autor
23. lis 2021

@kecupka66 používáme..Ale bojím se aby si na to nezvyknul ..Nám řekli na pohotovosti změnit mleko Hipp dát pryč a vzít nutrilon ...Ale neřekli když se mění mléko že se přechází na jiné mléko postupně a ne rázně.. Tak si dr mysli ze chyba je tam .. 😐

kecupka66
23. lis 2021

Na rourku si určitě zvyknout nemůže.. 😊 hlavní je, ať se miminku uleví. Přečti si jakoukoliv diskuzi ohledně rourky, a zadne miminko si na ni nezvyklo. A to někdo dával při každém přebalení. No my změnili naráz a žádný problém s tím nebyl...myslím, že mu prostě tohlo mléko zase nesedí..
A nekakání až 14 dni je běžné možná u kojenych..ale určitě ne na UM..

tasimia
23. lis 2021

Zkus heřmánek misto fenyklového. Nám hodně pomohl, je mírně projímavý. A možná bych zkusila Sunar Ar+ je přímo na zácpu.
Jinak taky jsem rourkovala a malá si nezvykla.

veruuu_kubesovic
23. lis 2021

Pokud má tuhé kakani tak prostě potřebuje čaj, ale spíš přímo dětský na bříško tuším "spokojené bříško" a nebo přímo bylinkový dětský, fenyklem mu spíš uskodis...
A tak raději vyměnit než aby se prcek trápil... Já teda změnu UM s doktorkou neřešila, Hipp je zatuzil, Bebu starší dcera zvracela obloukem, Nutrilon jsem ani nezkousela, sáhla jsem po osvědčeném Sunaru a bylo po starostech...

veruuu_kubesovic
23. lis 2021

U kluků bývá s tím fenyklem problém, můj malý se mohl doslova uřvat po něm, přitom tak dobrý caj...
Po něm ho trápilo bříško ještě víc ☹

kecupka66
23. lis 2021

Přesně jak píše @veruuu_kubesovic.. náš prcek fenyklový nemohl ani cítit. Dávali jsme teda heřmánek, ale stejně pomohla až ta změna mléka. A s doktorkou jsem řešila jenom tu první změnu a když jsem po týdnu viděla, že je to ještě horší, změnila jsem mleko znovu sama i bez porady.

majena39
23. lis 2021

@kecupka66 žádné miminko si nezvyklo tak, že moje neteř má z toho zúžený konečník a ani ve dvou letech se nevykaká bez podráždění, tzn. rourky nebo klystýru.

kojené děti nemusí kakat, ale děti na UM ano, to není bezezbytková strava. A navíc píšeš, že po 2-3 dnech dáváš rourku, tak kdy ti teda nenakalo 14 dní? Nějak nechápu.

kecupka66
23. lis 2021

@majena39 To je mi líto, ale to je opravdu první případ, o kterém slyším..však pročtěte ty diskuze tady. Že nikdo později problém neměl.. 🤷‍♀️ Co jsem si o tom přečetla, tak právě to zúžení se rourkou musí řešit..takže moc nerozumím, jak to ta rourka mohla způsobit. Ale samozřejmě nejsem odborník. Já prostě rourku v případě nouze používám, protože nechci malého trápit..🙂

majena39
23. lis 2021

@kecupka66 v případě nouze samozřejmě, ale ne 8x denně při každém přebalení 🙂

mamadvoudeti
23. lis 2021

Tak k fenyklovému čaji ,dejte pár zrnek kmínu . Já dávám heřmánek kmín a trošku fenyklu. Dávám většinou hodinku po jídle a vypije mi kolik vypije max do těch 150 ml za celý den . Někdy je to méně

mamadvoudeti
23. lis 2021

@veruuu_kubesovic také dáváme Sunar ar+ 1

mamadvoudeti
23. lis 2021

@majena39 a tohle čtu prvně . Dcera snad do 4 měsíců kakání jen s rourkou a teď s tím opravdu nemá problém je 3+

majena39
23. lis 2021

@mamadvoudeti tim lip ne? Já jen říkám, že každý toto štěstí neměl 🤷‍♀️

autor
24. lis 2021

@majena39 po prvé nekakala a pak jsme začali rourkovat ..Dr nechce slyšet o změně..Pr, dítěti ublížim... 😞 A to že mu je 1mrsic tak je prej strašný že jsem změnila 3 UM..Uz nevim dneska jdeme k dr..Tak uvidíme.. 😞 Ale je strašný jak tlačí a nic.. :( 😞

tasimia
24. lis 2021

No jako za měsíc, tři mléka je docela dost, to ma pravdu, když se má brát při změně aspoň 14 dní..Zkus ten sunar na bříško.

n_ikola
25. lis 2021

Ja davam po jídle, cca za 30 minut a během dne.
Vypije tak 40-50ml. Někdy place, ze má větší žízeň, tak pije více.
Určitě dobre na prdy.
14 dni nekadit? To ho necháte tak dlouho jo ? 😐

jbzirafa
25. lis 2021

Není to k čaji, ale kdysi nám lékař radil na zácpu zkusit výluh z ovesných vloček.takmuzete ještě zkusit to.