Usíná jen u prsu. Jak ji to odnaučit?

brisalek
26. říj 2009

Chtela bych poprosit o rady a prispevky maminky, ktere maji podobne ditko🙂.

Mala (jsou ji 3 mesice a dva tydny) usina prakticky jen u prsa. Vyjimecne staci noseni, jednou usnula sama v postylce kolebanim, ale jinak musi mit prso a cucat jako zivy dudlik. Chtela bych ji to odnaucit, protoze obcas pije i po pul hodine. Kdyz vidim, ze je unavena, tak dostane napit, ale neusne a za chvili znova... a tak dokola treba 4x, protoze jinak nespi treba 5hod a je pak unavena a uplakana jeste vic.
Kdyz spi v kocarku tak se nekdy za hodinu vzbudi a zase chce jen k prsu.
Vecerni usinani je pul a 1,5 hod u prsu nez ji prendam do postylky. v noci se napije a spi pekne hned a vstava tak 1-3 za noc. Dokud jsme ji zkouseli uspavat jinak bylo to nekolik hodin place.☹

Kazde usinani je s placem(ne revem ale takovym knouranim, fnukanim, plakanim) nez usne. Vidim, ze chce jen spat, ale nic jineho nez prso nezabere.
Mala je hodne citliva, vyzaduje dost pozornost a kdyz jsem zkusila nechat ji chvilku plakat(1-2 min) byl z toho takovy plac, ze jsem ji nemohla utisit 10min.

Prosim maminky "vseznalky", ktere pisi skoro do kazdeho tematu a budou psat, ze oni jsou "dokonale" a tohle jejich dite nikdy nedelalo, protoze oni mely rezim....ABY NEPSALY!!!!

Chtela bych jen rady a zkusenost maminek, ktere si to prozily a mohou poradit jak na to🙂).

fiallinka
25. říj 2010

od roka jsem se malého usíná u prsu pokoušela odnaučit prostě tak, že prso nedostal, místo toho jsme ho hladili, nosili... nepomohlo, nevydrželi jsme psychicky... když měl 13,5 měsíce, tak jsem to zase zkusila a kupodivu se moc nerozbrečel, nechal se "uhladit" ke spánku ... a to samé jsem opakovala i v noci a kupodivu to fungovalo... ještě dvě noci za sebou se to opakovalo a od té doby spí až na výjimky celou noc a na mlíko si nevzpoměl (a vyhnuli jsme se i lahvičkám před spaním a v noci)... takže co se nás týče, myslím, že malý k tomu prostě "dospěl" nebo jsem trefila vhodnou příležitost... nevím, ale byla jsem od té doby mnohem klidnější, spokojenější a vyspanější a on taky nespokojeně nevypadal, myslím, že to pití byl spíš zvyk než potřeba 🙂

hanule05
25. říj 2010

@kali.kal ahoj, tak "trik" s plínkou vydržel dva dny, a pak už si ji začala stahovat dolů. Takže nic 😒

Teď to dělám tak, že ji nechám, aby se napila, pak když už vidím, že si jen tak dudlá, tak jí prso vezmu, samozřejmě, že začne řvát, jako by ji na nože brali, a já jí uspím v náručí, usne hned, ale většinou začne zase řvát, když jí položím do postýlky, tak ji zkusím zase uspat v náručí a zase položit - buď to se drobet probudí a hned zase usne - to je pak supr. Nebo začne zase řvát, pak jí dám přes hlavu plínku, tu přidržím tak, aby si ji nemohla stáhnout (proboha, hlavně si nemyslete, že ji nějak dusím, či co) a začnu trochu kejklat (kejvat) s postýlkou 😀. Prďka pak po chvíli usne.

guava
5. lis 2011

tak u nas to stejny.....usina zasadne u prsa a delaval to i pres den. Zacala jsem jej ale pres den uspavat na balone, proste s nim na nem skacu s nim v naruci ( rucku musi mit u me za zady - takze je jakoby na boku 🙂 ) ale musime byt jen na jednom miste, mam nad krbem zavesene takove dekorace a on na to kouka a do 7 min spi! Jenze jen 30 min!! sice 4 x denne ale opravdu jen tech 30 min! Vecer to stejne - 30 min a vstava! takze nastupuje prso a to trva zhruba hodinu!! tak kazdy vecer pri "ukojovani" myslim na to, jak to jednou useknem!?
Jinak , ja nechapu vas , ktere se porad ( na ukor svych fyzickych a psychickych sil) pokousite to dite davat do postylky?? To jsem uz totis taky vzdala a tak jej mam proste v posteli...ja kdyz jsem nevyspala, tak jsem uplne k nicemu..takze zatim jsme "spokojeni"

tutulenka
27. říj 2014

Všem moc děkuji za rady 🙂 Ani jsem netušila, kolik dětí je mé dceři podobných 😉 Já mám račici, sestřenice lvici...pak ať mi někdo řekne, že znamení nic neznamená 🙂 Nechci dceru nechávat plakat, myslím si, že to není správné a v budoucnu by to mohlo na ní zanechat následky...Budeme to muset zvládnout 🙂 Držím nám všem palečky...děti nám to vynahradí 🙂

kk2016
7. led 2017

@martulikk Mame to s malou uplne stejne, prisla jste na nějaký figl nebo se to samo casem zmenilo?