Jak uspat 3měsíční miminko bez pláče?

swee2
22. bře 2020

Prosim potrebuju poradit a zjistit nejake figle jak uspavat miminko pres den i v noci. Nase Amalka neusne v postylce ale jen v naruci s chuzi s septanim a houpani a pak po pul hodine i dele ji chci prendat do postylky ale po 5 minutach se probudi s placem... jeste chci dodat ze vzdy u toho place pri usinani coz me hrozne mrzi a nevim proc asi jak se pretazena... holky poradte prosim jen podotykam ze jsme zkusili bily sum houpani na mici noseni houpatko satek zavinovacka... pomuze nosit a septat a houpat ale jen na chvilku a boli me uz ruce zada i pusa..ale nejvic me trapi ze u toho breci... dekuju za zpravy

eithelwing
22. bře 2020

No... Pokud u toho uspávání brečí, tak bych spíš pátrala proc. U nás byla dcera fakt uplakanek, brecela v náručí, brecela porad, usínání bylo hrozné. A kdyz jí byl půlrok, odhalila se blokace krční páteře, kiss syndrom.
Nechci tím říci, že je to váš problém, u nás bylo těch projevů víc. Ale děti prostě úplně bezdůvodně nepláčou. Ne tak moc. Třeba je to banalita, je jí horko, postýlka jí nevyhovuje, trápí jí bříško, kdo vi. Zkus pozorovat.

puhelin
22. bře 2020

Moje deti nikdy v zivote neusinaly sami (temer 3 roky a 7,5 mesicu). Starsi 22 mesicu usinala u kojeni, ted usina a drzi se me za ruku, nebo je ke mne pritulena. Miminko vzdy u prsu. Vedi, ze jsme tu s nimi a usinaji v klidu. Venku v kocarku, v satku. Ale vzdy v klidu, dokud neusnou, vidi na me nebo se me dotykaji. Po usnuti u kojeni nepremistuju.

hasara33
22. bře 2020

@swee2 ahoj, přesně jak je zmíněno výše tak bych prvně pátrala po příčině a objednala se k dětské fyzio 😉 jinak, co pomohla nám bylo postupné zvýkání čili přes den jsem měla malou na gauči buď v hnízdě nebo prostě jen na dece a ona si usínala, jak sama chtěla a před nočním spaním jsem jí vykoupala, nakrmila, oblékla do pyžámka, položila vedle sebe na gauči, dala dudlík a seděla vedle ní, hladila jsem jí a podávala dudla když jí vypadl ...po usnutí jsem jí přenesla do postýlky a spinkala... poté jsem jí už rovnou nosila do postýlky a byla s ní v místnosti a nakonec už stačilo jí jen položit do postýlky, dát dudlíka a odejít a přijít jen když jsem jí ysela fňukat což většinou bylo kvůli vypadlému dudlíku ...a totéž dělám přes den, protože už chce mít při denním spaní větší klid tak jí dávám normálně do postýlky .... nicméně každé dítě je jiné takže je možné, že toto nezabere, ale zkusit můžeš 🙂

swee2
autor
22. bře 2020

Ja nekojim bohuzel takze davame sunar... o kiss syndromu jsem trochu cetla ted mame jit ma 3 mesicni kontrolu tak jsem zvedava co nam rekne prijde mi ze ma trochu naklonenou hlavicku na jednu stranu ale nepoznám co je v norme a co uz ne... jinak my pokladame taky na deku nebo na perinku( dle pi. Keidronove) ale ona tam vydrzi max. hodinu a pak uz je( se mi zda) rozmrzela protivna a asi ospala a na te dece neusne sama ... to by bylo skvely kdyby si usinala jak by chtela a bez place hlavne... proto jsem shanela nejake rady ... a taky mala dost ublinkava ale mudr. rekla ze je to normalni🙄 .....ja bych byla rada kdyby usla i jinde nez v postylce ale bez place

mariegroth
23. bře 2020

A jak spi pres den? Pises, ze je mozna pretazena. Jakmile syn zacal lepe spat pres den, tak pak lepe spal v noci. Do cca 4 mesicu jsme delali uspavani podle Karpa - dite se dava do postylky rozespale, ale jeste ne spici. Pokud se dite premisti po usnuti, tak Jakmile se probudi, tak ho to muze vystrasit, ze je v jinem prostredi.

swee2
autor
23. bře 2020

@mariegroth no prave ze spatne... ina uz je protivna na dece treba po hodine od jidla a zacne brecet a nekdy si mne oci tak si ji fam na zavinovacku a chodim s ni nez usne ale u toho vzdy place🙄 a kdyz usne tak na 20 min. ale musim ji stale drzet kdyz ji polozim tak se probudi a brecit hysterakem.. odpo chodim s kocarem po zahrade aby se aspon trochu vyspala a v kocarku spi treba dve hodiny ale s tim ze ji musim vozit ... ja nevim je normalni ze by dite takhle brecelo i pres den? Jen na dece ze je v klidu jen chvilku?

mariegroth
23. bře 2020

@swee2 do jiste miry to normalni je. Prvni tri mesice jsou miminka velice kontaktni. Rika se tomu ctvrty trimester. Toto obdobi je take hodne kolikove - bolesti briska. Urcite neuskodi toto zminit pediatrovy

klko
23. bře 2020

@swee2 zkusila bych ulolebavku. Nás malej u ní usina od zacatku

me_druhe_ja
23. bře 2020

Mě takhle plakal ze začátku... asi od měsíce a půl jsem najela večer rituál v plus mínus stejnou hodinu okoupat, natřít, oblict, nakojit v ložnici v přítmí a tichu a hned dát do postýlky. Ze začátku jsme trochu bojovali, ale naučil se to celkem brzo. 🙂 Teď už většinou odpadá u kojení a výjimečně usíná dýl než 20min. Vždy u něho teda sedim, než usne a držím ho za ruku. Přes den ho nechávám usínat jak potřebuje a kde potřebuje, cíleně neuspavam. Jen výjimečně, když má blbej den, blbě spí a je protiva. Má 4,5m. 🙂 Ze začátku jsem taky nosila, houpala, míč, zpívala, šeptala...teď už fakt pohoda a nosítko už jsem naštěstí nemusela vytáhnout od konce ledna. 🙂

eicul16
26. bře 2020

U nás to bylo to samé, malá fakt večer řvala...u nás zafungovalo to, že jsme zavedli stejný večerní rituál. Cca ve stejnou dobu dát do vany, na lehátko - tam pomaličku mluvit, sprchovat, potom pomaličku vytáhnout z vany, namazat, vzít do obýváku, zabalit do zavinovačky, přejít do ložnice, nakojit, nechat odkrknout, dát do postýlky, pustit kolotoč a spinka do 5ti minut. Hlavně už musí být ospalá - u nás cca po hodině a půl, jak je vzhuru, tak jdeme toto všechno dělat.. A hlavně ten klid, jak nám před tím řvala, tak jsme dělali vše hr hr, aby to bylo, jak jsme zavedli klid, tak je po řvaní 🙂