Usínání miminka. Existuje mimi, které jen tak usne a nic nepotřebuje?

holkaokomodra
12. led 2022

ahoj maminky, napadlo mě udělat si takovej průzkum mezi námi modrokoňařkami... občas se mi u uspavaní prcka honí hlavou, abych si ho něco "nenaučila špatně" usínání u prsa, s dudlikem, bez dudliku, v náručí, v posteli, prostě kdekoliv, jakkoliv... a vím, že nejsem rozhodně jediná, kdo tohle uvnitř řeší a tak si říkám, kurňa není samostatně usínajicí miminko bez nějaké té berličky prostě scifi? Náš malej usíná v pohodě, ale má dudlík a mojí přítomnost dokud neusne, v noci se zas budí na dudnuti a tím pádem usíná u prsa, to samé přes den a co tak čtu, u jiných maminek jsou zase jiné rituály, a teď mě zajímá jestli fakt někde existuje nějaké miminko co nevyžaduje vůbec nic a usne, jako v idylické představě jestli mi rozumíte 😂

makovice88
12. led 2022

Kamaradka takove miminko ma, respektive mela, ted uz je to velka slecna. Ale! ☝️ ona se k tomuto usinani dopracovala tak, ze malou nechala proste vyrvat. Rikala jsem ji mnohokrat, ze to pro dite neni dobre...no poradila ji to pediatricka, takze..Holka se pak "naucila" usnout sama, jen se polozila do postylky a spala. Ja s tim bytostne nesouhlasim. U nas se uspavalo ruzne, delali jsme za ty skoro 3 roky snad uplne vsechno 😂 Na rukach, v houpacce, v nositku, telo na telo v posteli, na mici...Ted? Zazpivam pisnicku a do 5 minut je tuha. Spi celou noc.
Ted mame doma miminko a jak usina? Na rukou..😂 Ze bych ho polozila do postylky a proste odesla? To je nemozne a snad i proti prirode. 😁

holkaokomodra
autor
12. led 2022

@makovice88 jj chápu, na mě je to právě taky drasticky 😂 oni mají zkušenost pediatři a zdravotní sestry, že to funguje, ale když pak čteš, že to dítko takhle usíná protože je zvyklé, že ho nikdo nevyslysi, tak mi to rve srdce, jsem měkká no 😂 asi jako spousta jinych maminek 😉

pampeliska1313
12. led 2022

Určitě záleží na miminku.🙂 Syn třeba zprvu nepotřeboval nikoho a nic. Proste usnul, třeba první měsíc, možná dva.. jen se musel dostat na bok. Pak usnul v náruči, teď usne s nama v posteli. Podle mě prostě prcek potřebuje cejtit bezpečí a usne líp s rodičem, syn třeba spí kolem šesti hodin s nama v posteli. Jakmile byl v postýlce, věděla jsem, že za maximálně tři hodiny za nim budu vstávat, takhle v posteli po tom co si pomachlá perinu v obličeji, stokrát mu vypadne dudlík, když dělá ty svoje blbosti- usne do patnacti minut max. Bez řevu, v klidu, predtim se ještě usmívá, občas se hodí na bříško a něco povídá. V postýlce jsem uspavala třeba hodinu, nedej bože, když v noci vypadl dudlík. Ale třeba kamarádka vážně “jen” pomazlila, chvíli držela za ruku a věděla, že má třeba čtyři pět hodin pro sebe. Jako přejde to, povyrostou, nebudou nás potřebovat a přijde takový to “chci spát u sebe” - a pak nám to bude chybet.:D …. Aspoň se tím uklidňuju, když potrebuju dospat, nebo mít jeden večer pro sebe.:D

chrystyanna
12. led 2022

@holkaokomodra ta idea je nesmysl. Podívej se na savce okolo nás. Kočka nechá koťata bez sebe jen když opravdu musí (potrava, potřeba, nebezpečí). V spoustě zemi, národů spí všichni spolu, občas i v jedné posteli ci síti (Asie, Afrika) a nejsou z toho žádný problémy
A nenechat vyplakat strachy není měkkost, je to instikt
. U nás dvoulety snad pro střídal vše spaní na hrudníku otce, v šátku, v kočárku, u kojení, u pohádky čtené.. Teď je to lehnout si, chvíli se tulí, pak si lehne na své místo, poslouchá pohádku, ci hovor rodičů a spí. A pořád s námi v posteli a co.. Postýlka byla opruz pro všechny..
Ono ten studený odchov je pořád nějak zazrany v lidech (sám musí spát, kojení jen od do, žádné nošení se to naučí a co potom..)
Některi si tím obhajují i sebe (já nechal a výplakat, tak teď to bude správně i pro tebe)
Ani dospělý člověk nespí celou noc, jen si buzení nepamatuje a komu se spí dobře samotné mu?
Mimochodem u miminek do 6m je to i jedno z prevence sids,dítě kopíruje dech matky, matka vnímá i ve spánku dech dítěte.
Taky mi trvalo se se vším poprat. Teď už si říkám, že to je jen období. A až mi tebe já sám a půjde do svého, bude mi smutno

holkaokomodra
autor
12. led 2022

@pampeliska1313 no jo, ja si to tuleni uzivam taky, vsak muj prvni uz je pubertak a nevidim ho za celej den i kdyz je doma 😂 a jak ráda bych ho potulila dacana ❤️😂

holkaokomodra
autor
12. led 2022

@chrystyanna ja doufam že mam jeste deset let ve spolecnym pelisku pred sebou, jako s prvnim i kdyz frekvence ridne umerne veku 😊 spolecne spaní u nas jede taky, je to praktictejsi

mdch91
12. led 2022

@chrystyanna ja si myslim, ze je hodne dospelych lidi, kteri se nejlip vyspi sami, otazkou je, jestli to neni treba prave nasledek nejake separace z detstvi.

Jinak k otazce, zadne nase dite takove, ze chce usnout nekde odložene, neni a ja jsem za to rada. Spolecne spani a usinani je po celem narocnem dni fakt prijemne. Mam pocit, ze se muzeme konecne pomazlit uplne v klidu.
Myslim ale, ze kvalitni spanek je tak dulezity aspekt celkove spokojenosti, ze by se rodice nemeli podrizovat diteti (nemluvim o malinkem miminku), pokud jim spolecny spanek fakt nevyhovuje.

chrystyanna
12. led 2022

@mdch91 ano ale i odsun se dá, dělat postupně. Postýlka v ložnice,vetsi postel v pokojíku,kde rodiče pomazli,uspi atd. Neříkám spát tak, přes nechuť v jedné straně. Ono tohle celé je dost citlivé téma a taky jsem kdysi zkoušela všechno, co se má a jak se má.

mdch91
12. led 2022

@chrystyanna ja si myslim, ze oddelene spani je socialni konstrukt, ale uz jsem tady toho precetla tolik, ze se snazim byt tolerantni i k te potrebe separace 🙂 a ano, kez by aspon byla postupna

mishka87
13. led 2022

@holkaokomodra prvních půl roku jsem se synem spala c obýváku, takže citil pořád mou přítomnost. Ovšem mazlit nikdy nepotřeboval. Když už jsem věděla, že nebude každou chvíli řvát a probouzet se, vrátili jsme se do ložnice. Asi za týden si postupně zvykl, že máma je hned vedle a usínal sám. On ale nikdy netrpěl separační úzkostí. Nepotřeboval mě vyloženě jen u sebe, ale stačilo mu slyšet, že jsem někde v baráku. On je asi výjimka, protože ani se školkou nebyl problém. Řekl ahoj a celý den si po mě ani nevzdychl 😁

shirilka
13. led 2022

@holkaokomodra Jj takové scifi má kamarádka, dvě děti (26m a 8m) a usinaji od narození samy, nepotrebujou tulit, jen dudlík položit do postýlky a spí 😀 jednou u nás byla a malá usla normálně během hraní na zemi s hračkou 😀 já s malým od narození "bojuju", on by byl nejraději pořád vzhůru, je hodně mazlivý takže usnout večer beze mě sám v postýlce to fakt nejde, takže počkám až usne vedle mě v posteli a přenáším do postýlky (on se pak okolo 12-2) zase přestěhuje za mnou 😀 nechat ho vyrvat na to prostě nemám, to bych nemohla být v baráku, ale co, vyroste z toho😀

drahotka
13. led 2022

Nase holčička to mela asi do 8 mesicu takovy vselijaky... jednou usnula sama, podruhy jsem houpala v ruce, nekdy usnula u prsa... pak jsem ji jednou nemohla uspat, tak uz jsem se trochu naštvala a polozila do postylky s tim, ze si musim odpočinout, bolely me uz ruce... no a ona se otocila na brisko, vystrcila zadek nahoru a behem chvilky byla tuhá. Od te doby usina sama. V 11 mesicich jsem přestala kojit, takze nase usínání od te doby vypada tak, ze malou položim do postylky, obklopim jejima usinackama a plysakama, ktere miluje a mazli se s nimi, prikreju a dam ji vypit mlicko - po tu dobu jsem u ni. Potom mi poda flasku, já ji dam dudanka, ktereho ma jen na dobu nez usne a odcházím. Mala usne sama... nechavam svitit na chodbě. Obcas se stane, že ji nejde usnout, musim prijit, pohladit, prikryt, ale jsem za tohle usinani vdecna. Je ji 16 mesicu a čekám druhe...🙂

asutak
13. led 2022

Nechtěli jsme být otrokem nošení a šlo to samo. Ze začátku malá usínala u kojení takže dala jsem do postýlky a spala ukázkově do dalšího kojení. Kolem 7 týdne jsme bojovali s večerním usínám, růstový sprut, ale pak to přešlo. Vypracovali jsme se k tomu, že malá ví, že jde spát a nebrečí. Potuli usinačka, ocumla ho a do 5 minut je tuhá. Občas si trochu pofňuká, ale není to řvaní. Jsme za to moc rádi. Malá má teď 6 a půl měsíce. Jo a spí ve svém pokojíčku. 🙈😉

holkaokomodra
autor
13. led 2022

@mdch91 souhlasím, podrizovat jen do té miry, kam to ještě zvládnu, u nás se taky plakalo pred usnutim, ale plakalo se za vsech okolnosti, tak jsem to pojala tak, ze jsem vedle mrnouse lezela a konejsila, protože uspavani na ruce je pro me narocny, bylo to taky srdcervouci, ale nebyl sam a potom co emoce vypustil usnul se mnou v klubicku a ted uz pred spanim neplace 🤷‍♀️ obcas si ctu knizku a jen cekam kdy zabere a vlastne je to krasna chvilka, horsi je to nocni probouzeni tam to nefunguje 😂

holkaokomodra
autor
13. led 2022

@mishka87 tak to mame podobny deticky bych rekla 😂 prvni chodil bez problémů do mini skolky uz v roce a pul (coz teda byla zivotni nutnost, ne moje volba) a ted mam zas chlapika na kteryho nezabira chovani, noseni, ani houpani nebo jezdeni v kocarku, ma rad svuj klid ale maminku pobliz 😊

holkaokomodra
autor
13. led 2022

@shirilka kamarádce vyřiď, že to je nespravedlivý 😂 ale jo teď se mi vybavila dcera mojí kamaradky, jak vždycky na návštěvě vytuhne, kde jí položí... moje nervy 😂🤦‍♀️ jak jako 😂

holkaokomodra
autor
13. led 2022

@drahotka to je krásný je šikulka, u nás je to večer taky balzám, po koupání mrnouse odnesu do pelíšku, dám dudlik, on si chvíli hraje s mojí rukou, někdy do minuty spí, jen je do pulhodiny vzhůru a hledá mě, no ale je ještě malickej verim, ze to prejde časem

holkaokomodra
autor
13. led 2022

@asutak hezky, no já jsem taky v období večerního pláče vymyslela coby, aby, a vyslo nam to na to usínání spolu 😊 spokojenost oboustranná, možná je to vážně o tom na co rodič přistoupí

drahotka
13. led 2022

@holkaokomodra ja hlavne doufam, ze to takhle hladce pujde dal, pac TP druheho dítka mam za 7 tydnu. Jsem za tohle rada. Usina tedy az okolo 21 hodiny, ale vstava vetsinou mezi 7:30 a 8 hodinou a vetsinou spi celou noc 🙏 Tak to vase usínání je taky super. Preju, at to vydrzi 🙂

asutak
13. led 2022

@holkaokomodra nechtěli jsme ji mít mezi námi, abychom se navzájem nerušili a neřešila pak že má být ve své postýlce, v noci slyším že si povídá s kolotočem tak vstanu nakojim dám do postýlky a spí dal doufám že až budeme mít druhé nebude úplný opak 😂 ona si ten večerní rytual udělala sama kolem 7 prostě protiva, že jde spát tak rychle pyžamo, pytlik pak věděla že je spaci mliko a šup do postylky, čuměli jsme s chlapem jak puci 😂 takže i v létě rychle domu z piva bo chtěla do své postýlky a ne nějaký kočár

holkaokomodra
autor
13. led 2022

@drahotka tak přeji hladké szivani, ja bych taky ráda ještě jedno, ale mám z toho strach, takhle po sobě 🤷‍♀️

holkaokomodra
autor
13. led 2022

@asutak 😂😂😂 jj on ten náš cvrcek si taky umí říct jak to chce 😊 režim si určuje taky sám a je jak hodinky... když dodrzime je milionovej, výkyvy nám sice projdou, ale nesmí jich být moc, zkouška odvahy byly svátky 😂 byl sikovnej, ale vedela jsem, že další tyden budem pěkně naspavat a ridit vše podle prcinka 😊

asutak
13. led 2022

@holkaokomodra no u nás taky svátky udělali svoje, rozjela se u ní separační úzkost, ale už se to zmirnilo, když jsme doma a má být na chvíli sama v obývaku tak to zvládá, ale když jsme jinde to je mazel než se rozkouka 😂 takže už neusne na návštěvě kam ji položím mysli si asi že ji opouštím takže nosítko na návštěvě využívám aby se prospala 😂

shirilka
13. led 2022

@asutak Hm dobrý tip, to mě vůbec nenapadlo s tou separační úzkosti. dát to do souvislosti se svatkama ale jako odpovídá to, malyje teď jako klíště😀