Usínání téměř ročního dítěte - zkušenosti

kozaci
20. led 2019

Ahoj holky, prosím o zkušenosti s večerním uspáváním skoro ročních dětí. Mám desetiměsíční prtě a uspávání nám večer trvá opravdu hodně dlouho. Tak si sem jdu pro radu, co bych mohla změnit, aby to bylo rychlejší. Díky moc!

no_title
20. led 2019

usíná u prsa, když nechce usnout, tak je to většinou tím, že ještě není dostatečně unavený. Co asi pomáhá, že děláme před spaním vždy stejné věci - přebalíme, převlíkneme, zazpíváme jednu specifickou písničku a při tom ho dáváme do spacího pytle. Potom dostane prso a většinou do 10-15 minut je tuhý, někdy i dřív. Spánek má v pravidelnou dobu i ten odpolední, což taky asi pomáhá.

lida9
20. led 2019

u nas zabrala pravidelnost, nejaky ritual, kdy prcek pozna, ze se bude spinkat... u nas se chodi do patra z obyvaku asi pul hodky predem, kde jsme v klidu, prohlizime knizku, vytahujeme hracky atd... pak ulozim, pustim mluvenou pohadku a odchazim.... chvilku si mumla a je za chvilku tuhy... asi bych nevolila cestu jakekoliv zavislosti ( dudlik, prso, atd) to budete za cas zase odnaucovat tuto zavislost... hlavne vytrvat, za mesic uz muze byt usinani uplne jine, deti se hrozne rychle meni 🙂 drzim palce

miba10
20. led 2019

@kozaci malé je 14 měsíců a je to jak na houpačce. Jednou usne v pohodě a někdy uspavam hodinu a půl. Vše děláme stejně. Nic nemenime a stejně to je jednou tak a jednou tak. Takže už to prostě neřeším a doufám, že se to srovná až vylezou všechny zuby

zuzanakn
21. led 2019

Dvojčata jsem nikdy neuspávala. Dala jsem na radu starší kolegyně: rituál - vykoupat, obléknout, pusinku, uložit do postýlky, dobrou noc a ven. Když to nepomůže, opakovat rituál - přijít, pohladit, pusinku, dobrou noc a ven, ….. po 5ti minutách, pak po 10ti minutách, pak po 15ti minutách než usnou. Chce to pevné nervy, ale do týdne to šlo samo napoprvé 🙂, ale každé dítě je jiné. Přiznávám, že jsem měla výhodu dvojčecí matky - prostě nemáte kapacity na dlouhé caviky 🙂.

kozaci
autor
24. led 2019

Díky moc. Rituály máme, chodí spát vždy ve stejný čas.... Mám trochu pocit, že si sama mění rituál usínání u prsa k usínání bez prsa. Což jí bránit nebudu, jen to trvá déle 🙂