Uspávání ukojením

lenka_222
3. kvě 2017

Zdravím, chtěla bych požádat o radu svou dceru (13. měsiců) uspávám večer kojením. Jinak není schopná usnout. Nechci ji nechávat vyplakat, na tuto metodu nemám, začnu po chvilce plakat s ní, než abych pokoj opustila. Ale neumim ji uspat jiným způsobem. Nemáte s tím někdo zkušenost? Dudlík dcera odmítá a kolikrát v noci prso chce jen podudat, což mi přes noc tolik nevadí, nedělá to často a tím že spíme v jedné posteli tak ji prso dám podvědomě a nejsem ani plně vzhůru. Jen to uspávání vůbec nezvlávám, poslední dobou si vyžaduje i polední uspávaní stejným způsobem jako večer, tedy ukojit. Děkuji moc za rady a vaše zkušenosti

rebejsova
3. kvě 2017

@lenka_222 Máme to taky tak. V čem vidíš problém? Podle mě jsou ještě malí na to, aby usnuli "bez pomoci".

lenka_222
autor
3. kvě 2017

trošku mi ty bradavky bolí když dlouho dudlá, občas sevře zuby ve spánku a to se pak těžko bradavka vyndavá, obvykle ten stisk zuby je bolestivý, ale dá se přežít, jen to není nic přijemného, také to tak máš? Máte to stejně i přes den?

rebejsova
3. kvě 2017

@lenka_222 Náš ještě nemá zuby (13 měsíců), takže bradavky jsou takové "vyžilé", ale ne úplně bolavé. U kojení usíná i přes den, jinak to prostě neumí. Když neusne u kojení, zbývá jedině kočárek.

lenka_222
autor
3. kvě 2017

@rebejsova tak takto je to přesně u nás tak by mne zajímalo jestli to jde i jinak a kdy asi toto období přestane, naše malá má jen přední dva a strašně ji baví o ty druhé dva (spodní) brousit, jen zapomene že je mezi nimi bradavka 😨😅

whiteswan
3. kvě 2017

Uspávám kojením 15m syna (usne sám, ale jen v kočárku, v autě, bez maminky). To pevné stisknutí bradavky zuby, pokud už nedudá, tak stačí mezi zuby strčit malíček, trošku pootevřít a bradavku vyndat. 🙂

leki
3. kvě 2017

Ja s uspavacim kojenim prestala v 8 mesicich asi. Zacal u usinani kousat a ja navic chtela, aby to zvladal i s tatinkem pripadne s hlidanim. V noci ho ale stale na prsu nechavam (14 mesicu).
S vyrvanim v klasickym smyslu slova nesouhlasim, ikdyz chapu, ze na tech pravidlech neco je, takze jsem si udelala svou, mene nasilnou, ale zdlouhavou variantu. Ja se proste najednou rozhodla, ze prso nebude a zacala uspavat v naruci, pripadne primazlena v posteli a zpivala mu. Samozrejme u toho hystericky brecel a vztekal se (u noseni podstatne mene), ale byl najezenej, vykoupanej, u maminky, takze mu nic nechybelo a chapu, ze rev je jediny typ protestu, co umej. S tim zpivanim jsem zacala asi tyden dva dopredu, aby si to spojil s usinanim. Myslim, ze je dulezity se pak rozhodnout a nepolevit, obvzlast takhle velky dítě uz dost chape a vi, ze si spoustu veci muze "vydupat". Postupne vzdy usnul driv a driv (ale byla to bojovka tak na mesic). Az usinal behem chvilky, tak jsem ho zacla davat do postylky a to zvladl rychle, rekneme do tydne, ani ne. Ted ho do ni polozim, chytnu za rucku, on se otoci na bok, zazpivam ani ne sloku a je "tuhej". Musel teda chodit spat az byl unavenej, smerovali jsme to vzdy k 8-8:30 az.

rebejsova
3. kvě 2017

@lenka_222 Ou 👎 Já tak nějak počítám s tím, že přes den se to samovolně vyřeší během jara/léta, až budeme většinu času venku a malý bude usínat v kočárku nebo nosítku. A večer mi to vlastně připadá docela fajn, připadá mi, že se u toho hezky zklidní (někdy chytne před spaním nějakou druhou mízu a řádí jako blázen) a za deset patnáct minut odpadne. Ale zas chápu, že s kousáním to taková romantika není 😀

cherris
3. kvě 2017

Já taky večer uspávala výhradně u prsa, pak jsem musela do nemocnice a uspávání převzal tatínek, uspává na gymnastickém míči, ale k prsu jsme se po mém návratu vrátili ke spokojenosti všech, jen už teď máme víc možností😉

plksv
3. kvě 2017

Taky uspávám pouze u prsu. Už skoro 4 roky 🙂.

drzticka81
3. kvě 2017

Uspavala jsem tak obe deti a treti taky budu-za me nejefektivnejsi A nejrychlejsi zpusob uspavani 🙂)) do 5 minut tuzi 🙂)) posleze to bylo po obede a vecer- trvalo to do 2,5 let 🙂))) ale ja to tak chtela 🙂)) pote plynule presly na usinani bez prsa 🙂)))

lenkas1982
3. kvě 2017

Ahoj, u nás to bylo úplně stejné. Uspávala jsem výhradně kojením až do odstavení v necelých 17m. Měla jsem z toho velký strach, jak pak budu uspávat, ale už jsem chtěla odstavit, protože jsem byla fakt jak živý dudlík. Ale našly jsme jiný způsob. Uspávám teď na posteli v pokojíčku, lehneme si tam spolu, dceru si na sebe přitulím, což jí stejně vydrží jen chvilku (není moc tulící) pak začne blbnout a dovádět. Po nějaké době se ale unaví a pak usne, buď s hlavou položenou na mně, nebo svalená na posteli, nebo ji uchovám ve stoje. Časově to trvá asi stejně jako kojením, tak 3/4 hodiny, někdy míň, někdy dýl.

astyna
3. kvě 2017

Ono je to spíš už jen zlozvyk, jak to děláte jinde? My třeba necháváme občas syna na prázdninách u babičky a nedovedu si představit, že jedu XYZ kilometrů, abych ho takto uspala :o) Syna prostě pohladím, dám plyšáka, pustím pohádku v rádiu a odcházím...a tak to má již hodně měsíců.

panickatlamicka
3. kvě 2017

@lenka_222 a v cem je problem? Uspavam takto triletacku a uz obcas usne sama, dokonce me vyhani z loznice 😀 Jestli to vam obema vyhovuje, tak neres.

panickatlamicka
3. kvě 2017

Mala jezdi co 14 dni na jednu noc za exmanzelem. Sama me pozadala, zs tam chce spat. usina tam v tatove naruci.. @astyna

panickatlamicka
3. kvě 2017

@lenka_222
Jj ted ctu i o tom stiskavani bradavky. Me jednou vs spanku hryzla, ze jsem uplne zarvala a chudak dcera se strasne lekla. ale pak nejak s timhle prestala. Tyjo vis co. bud rada, ze k uspani staci jen to prso. 😀

drzticka81
3. kvě 2017

Kdyz jsem nebyla doma (porodnice, operace zlucniku)-normalne usli bez ukojeni s tatinkem v posteli......

lenka_222
autor
3. kvě 2017

Mockrát děkuju všem za reakce @astyna to máte super zařízené, tiše závidim. Naše řve jen co opustíme místnost

lenka_222
autor
3. kvě 2017

@drzticka81 taky mi to nevadí, když mě neskřípne zubami, ano jde pusinku otevřít malíčkem tak nějak vypáčit tu bradavku z kleští dětských zoubku, ale příjemné to opravdu není, jednou jsemm zakřičela, to bylo poprvé kdž jsem se lekla, a malá se ulekem probudila a celkem dlouho plakala, než ji ukojila druhá bradavka 😅 (@whiteswan)

tria002
3. kvě 2017

Uspávám u prsu syna, který má 28.mes. když usne, dám mu do koutku malíček, aby neskousl. Někdy ale stejně chytá. Dá se to vydržet.
Když jsem nebyla doma, usnul v pohodě i beze me.
Rada bych kojila do samoodstavu, a věřím prirode. Ze pak bude usínat sám v pohodě.

lisska
3. kvě 2017

Taky jsem tak malou do 3 let uspávala, pak jsem otěhotněla, ve 4. měsíci se mlíčko postupně ztratilo, a pak teprve začala spát celou noc a přestala vyžadovat prso. S odstupem času na to ráda vzpomínám, většinou bylo do 5ti minut bylo uspáno. Teď říkáme pohádky a tulíme se a malá povídá a povídá, válí se, mazlí se, musí pít, čůrat, vyměnit plyšáčka apod.... většinou uspávání zabere hodinu i déle, občas je to o nervy, takže zlatý kojení 🙂

ladyhacek
3. kvě 2017

v 18m jsem odstavila a večer dala flašku UM usnul.(a usínal když jsem tam byla s ním) pak sjem měli období, ž eusnál jen když jsem usínala také (22-23h) teď ve dvou letech usíná sám bez ničeho - ale uspával manžel a nechal ho trochu vyplakat. tedy houknul na něj ať spí, přestal fňukat a za chvíli usnul (a jelikož manžela více posloiuchá) tak během tří dní usínal po pohádce sám v pokoji - ve vedlejším pokoji je rozsvíceno a je nás slyšet. Občas usne bez pláče občas tam musíem jít a říct mu že jsem hned vedle a že se nemusí bát a že musí hezky spinkat - docela to funguje.
Jinak jsem uspávala také kojením

normalnimatka
3. kvě 2017

no buď ráda, že to jde kojením..v čem je vlastně problém? jojo, pokud je to nepříjemný, je to blbý...ale jinak je strašně fajn, když to takhle jde🙂 představ si, kdyby to přestalo fungovat, co budeš najednou dělat, když už máš ozkoušený, že nic moc nejde? bez breku by to asi nešlo...:/

kariii
7. kvě 2017

Ja uspavam stejne syna, ma 20 mesicu, po obede i vecer jedine u prsa 🙂 i kdyz byly i vyjimky, kdyz hlidal tata, tak usnul i bez prsa, ale to uz byl treba hodne unaveny, jinak bez prsa ani ranu. Me to tedy vyhovuje, lepsi uspavani neznam 😀 a hlavne nam to vyhovuje obema 🙂

jijinka
7. kvě 2017

@ladyhacek zeptam se,jak se vam podarilo odstavit? Ja si to nějak nedokazu predstavit.😲

ladyhacek
7. kvě 2017

@jijinka řekla jsem, ž e mlíčko jepro miminka a že n je velký kluk. první den se vztekal (ale čekala jsem to horší-byl závislák) druhý den méně, třetí to už se ani nevztekla tlik a čtvrtý den sice chtěl, ale když jsem řekla, že je to pro miminka tak se nevztekal a napil se vody . . . ůátý den už ani nejevil zájem.
Já uvažovala o odstav dlouhho a už jsem nemohla přes den skoro nejeld pořád na prsu, v noci klidně co 2h a já nevyspalá, podrážděná - řekla sjem dost, ale chcete být opravdu důsledná a peně rozhodnutá jakákoliv nejistota a dítě to vycítí