V jakých intervalech dáváte spát svá 10ti měs. mimča?

misellll
21. kvě 2010

ahojky zajímalo by mne po jak dlouhé době dáváte nebo jste dávali spát svá 10 měsíční mimča.Já jsem do teď Barču dávala po dvouch hoďkách.Jenže teď se jí to nějak nelíbí a chce být dýl vzhůru.Ale já někde slyšela ,že po třech hoď. už je to na mimi moc dlouho.Dáváze své děti spát až když se jim che a je to třeba i dýl jak potřech hoďkách denně?Není to moc dlouho?Musím napsat,že Barča spí špatně(hodně špatně v noci)tak se snažím,aby to dospala přes den.Jde vidět,že je unavená,ale ne a ne usnout.Jak je to u vás maminky? 🙂

jmisa
23. kvě 2010

Náš malej spí v noci 11 hodin (od 19 do 6), ráno chodí spát kolem 9, dávám ho do postýlky lehce před, když na něm pozoruju únavu, začne si šmrdlat po hlavičce, a spí jen krátce 30-60 minut. Pak jdeme ven a další spaní má po obědě, chodí kolem 13 hodiny, to chodím spát s ním, protože vydrží pak aspoń dvě hodiny, někdy i tři a mně to taky bodne. Když spí sám, tak zase je to jen 30-60 minut, což je málo, protože pak by šel do postele už v 17. Dřív jsem ho nechala samotného a pak si k němu ještě lehla, ale to jsem byla jak praštěná, byl to krátký spánek (pro mě), takže chodíme spát rovnou spolu. No a pak jdeme koupat po večerníčku a hned jde chrnět a krásně usne bez nějakého uspávání.
V kočárku už nespí, venku chce chodit a já se snažím vyhýbat situacím, kdy by mi usnul v kočáře nebo v autě, pak má celý den rozházený, je totiž schopný se po deseti minutách spánku v autosedačce tvářit, že je strašně vyspinkaný.

brisalek
23. kvě 2010

Miselll vsude slysim, ze deti nespavci jsou sikovnejsi, ze ve spanku nabiraji sily a uci se a ty co spi malo to proste nepotrebuji🙂. Mozna jen utecha pro mamky nespavcu🙂. Jo a nekdo tady psal, ze maly je aktivni tak si musi odpocinout. Myslim, ze vetsi divocak nez ta nase ani byt nemuze a stejne je nespavec🙂

brisalek
23. kvě 2010

bylo by to uzasne vedet, ze kazdy den odpoledne mam 2-3 hod volno🙂

mamca88
31. říj 2014

Ahoj,muj 10 mesicni chlspecek spi od 9-9.30 -11.00-12.00 ,potom 16-18 to ho musim probudit a vecer jde spat kolem 21-5 do rana🙂) je to ospalec,ale tak mu to vyhovuje 🙂

tarra27
31. říj 2014

spaly vždy jak chtěly....i když usnuly v 17h a šly pak spát večer až ve 21,30 např...režim jsme jim nevnucovali...

silvapokorna
31. říj 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Ahoj. Každé dítě má jiné potřeby a pokud to vyloženě nevyžaduje režim rodičů, jako chození do práce a pod., tak jsem taky zastáncem režim nevnucovat, ale spíš se vzájemně sladit. Jiné je, pokud to opravdu viditelně narušuje pohodu dítěte a rodičů. Například obrácený režim. Pokud dítě špatně spí v noci a pak to dospává přes den, tak to zůstane jako nešvar i do budoucna. Tak pozor na to. Ale jinak bych spaní přes den nevnucovala. Já byla s dětmi hodně venku a jezdila jsem dlouho dvojitým kočárkem, takže jsme mohly být venku i celý den. Když si dali odpoledního šlofíka, já je v klidu prochajdu dovezla domu. To byly moje relaxano-kondiční hodiny. To jsem milovala. 🙂

verisek91
19. lis 2014

Malá spí 2x denně,a vydrží být vzhůru i 5-6 hodin..večer jde spát kolem osmé až deváté,pak se mi milionkrát v noci budí s pláčem,dám čaj,za 20 minut řev a tak je to furt dokola.. 😢

tarra27
19. lis 2014

Podle toho jak samo chce.....holky spaly kdykoliv chtěly - usnuly někdy o pul šesté večer a nechala jsem je 😉

makec78
23. črc 2017

malej spinká v deseti měsících od šesti do šesti rána,přes den chodí v osm ráno a spí do deseti a ve dvě odpoledne a spí do čtyř...takže super!🙂

bamishop
23. črc 2017

@misellll kazde dite jinak, prvni dcera pres den nespala vubec, druha spala dopoledne i odpoledne minimalne 2 hodiny, v 6 se vstavalo, kolem 8-9 zalehla a podruhe kolem 2 a syn je taky kolem 6 vzhuru, kolem 8 chodil spat a podruhe po obede, ted uz mu staci spat jen kolem poledne, i kdyz zrovna ted je po nemocich ,tak chce zase dvakrat denne a zase spi i ty 3 hodiny denne