V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

kacka79
18. led 2010

Jé Nicole, my se stěhovali za 7 let 3 x - a už asi nikdy víc, max ještě jednou 😀 Nejdřív do podnájmu, pak do svýho bytu a pak do většího.. no bez dětí je to brnkačka, ale teda s dětma je to asi masakr.. hlavně člověk má spoustu věcí.. My jsme navíc všude nechávali nábytek a kupovali nový.. no to už bysme si teď taky nemohli dovolit 😅 tak na tebe budu teda myslet, jak zvládáte..

Devil, no ty teda jedeš s tou školou, fakt tě obdivuju, já skončila před půl rokem a dotáhla jsem jen Bc, můžu ještě od září nastoupit na další 2 roky na Ing. ale fakt na to asi nemám.. no nechávám to otevřený 😒

Holky jsem úplně z tý Sněží nervozní... pořád na ní musim myslet

plechajda
18. led 2010

ja se asi zblaznim...misto 2 mimin mam doma 3 😠 MM dostal dalsi atb a do patku je doma...coz je sice dobry, ale pocitam ze bude jen lezet 😒

dneska jsem dala prvni prochazku s kocarkem a matyskem na bobech, no reknu Vam v tech 20cm snehu vsude na silnici to byla dost sila teda 😅 v jedny ruce kocar a v druhy boby 😀

nechcete nekdo ty snezence napsat ? 🙂 😅 😎

kacka79
18. led 2010

Plechy já na ní číslo nemám, psala jsem jí jen moje, ať se ozve kdyby něco... tak čekááám

plechajda
18. led 2010

aha tak to je skoda.....a jestli rodila nebo rodi tak hlavne at to jde v pohode a ma to rychle za sebou 🙂

devila
18. led 2010

Holky, snad je Sněži v pořádku. Ale pokud třeba rodila císařem, tak třeba je ještě "mimo" po narkoze, tak musíme vyčkávat a držet pěstičky. Kacka nám to sem určitě hned napíše, jak dá Sněži vědět!

Kaci - já jsem taky původně už na Mgr. jít nechtěla, ale zase jsem si říkala, že to zkusím,když už jsem v tom. Pak už by se mi asi nechtělo. S tím Bc. jsi teda skončila tak jak já. Já státnicovala v květnu a promovala v červnu.
No, sice zatím zkoušky dávám, ale jakým stylem. Měla bych se stydět, že používám taháky - já UČITELKA!!!Ale člověk si pomáhá jak může no ☹. Dřív jsem to nedělala.

devila
18. led 2010

Plechaj - tak to sis dneska teda mákla pěkně s kočárkem a bobama co? To jsi teda dobrá!!!To budou svaly 😀

lollaj
18. led 2010

Ahoj holky,jsem tu jen na skok,dočtu vás postupně 😉
Posílám moc velkou gratulaci Ren 😵

Jinak dneska jsem byla v poradně a doktor mě vyděsil ohledně váhy:prý vadí,že jsem během měsíce přibrala 4 Kg,že se může jednat o zavodnování (přitom mi ruce ani nohy nenatýkají) a za necelých 14 dnů musím na kontrolu.Chtěla jsem letět za manželem do UK na měsíc a zakázal mi to ☹ Přitom mám celkem 6Kg nahoře a fakt se cítím fajn.Chjo 😢

maruska39
18. led 2010

devil jj i studenti si pomáhají jak můžou tahákami 😀 ale to neřeš dělá to tak každý tak co 😉
snezi nic furt to jsou nervy ....
no a já si střihla zhruba před hodinou první těhu blitíčko řeknu vám,že mi to vůbec nechybělo 😝 Mimísek mi poslal obratem zpátky chleba se salámem co jsem mu tam poslala,no holt zítra si dám raději sýr 😅

devila
18. led 2010

Lollaj - tvůj manža pracuje v UK? A to dlouhodobě? To jsi teda pořád sama? To tě obdivuji, jak to zvládáš? Já jsem v prvním těhu taky v tom období jako ty přibrala za měsíc 4 kg, taky mi dr. vynadala a vyhrožovala nemocnicí pokud ještě přiberu tak moc za měsíc. No a další měsíc to bylo v poho, přibrala jsém málo. To se může stát, neboj se.

Marusko - třeba to není zrovna oblíbený salám mimíska 😀 Třeba by si dalo uheráček nebo šunčičku 😀

snezenka123
18. led 2010

ahojky holky,tak se hlásím,pořád v celku 🙂 mrzí mě,že jsme vám nedala dříve vědět,ale nějka na to nebly čas ani síly..
Včera odpledne mě začínalo pobolívat břicho,ve 22 jsme si šla lehnout,ve 23 mi mm přinesl do postele malou,že plakala(rostou jí zuby)tak byla u mě v posteli do 1,to jsem šla vzbudit mm(spícího u tv)aby přenesl malou do pokojíčku,a už jsem neusnula,tvrnutí břicha i po 3 min.nebo po 5,po 7,po 4...za noc jsme si dala asi 2 horké sprchy,po jedné s emi ulevilo po té druhé spíš přitížilo...no v 6 jsem vzbudila mm aby jel pro tchýni,ta když dorazila tak řekla,že ty bolesti nemám podle ní tak hrozné že to asi na porod nebude...no nicméně jsme jeli do porodky,tak mi natočili monitor,tam docela ok a pak mě vyštřila dr.a že prý s emi ten nález od minule pohnul,jsem otevřená na prst,ale na hospitalizaci to není,že bych ta mohla tvdnout třeba dva dny,a že musím být aspon 37+0tt aby byl malý braný jako donošený(myslím,že v tom případě by mi dali tabletku jak mají zvykem a čekali by jestli se to rozjede a tím pádem by to i urychlili...)no a říkla,aže se tam možná ještě běhěm dne vrátím,nebo v noci nebo zítra,že s emi ten porod může rozběhnout.udělali mi stěry,poslali rovnou na utz v 36tt a bylo to ok,malý má odhadem 2800g.jelikož nám tchýně hlídala malou tak jsme si sjeli na nákup,já hotová jak mi to břicho tvrdlo a vystřelovalo to do zad,navíc jsem se cítila hrozně ospalá jak jsme celou noc prakticky nespala a těšila jsem seže až dám malou po obědě spát tak že si taky lehnu,ale naší malé rostou zubyska a tak 2 hodiny vyrvál a nakonec neusnula,já zabrala asi tak na slabou půl hodinku když zrovna nebrečla anebo nás nevolala...pak teda mm přišel s nápadem,že si jí veeme do postele mezi nás,že se taky potřebuje dospat..on!který spal celou noc! 😠 dopadlo to tak že on okamžitě usnul a malá se po mě válela a řádila,tak jsem musela vstát nechat spát mm a jít s malou dolů,ale byla jsem teda pěkně namíchnutá 🙄
odpoledne se to trošku uklidnilo(jako tvrdlo pořád,ale už to nebyla tak hnusná bolestivost...)a teď navečer mi zase začlo hnusně bolestivě tvrnout břicho,vystřeluje to do zad,takže si užiju při porodu zase asi křížové bolesti 😝 holky jak jsem říkala,že se porodu nebojím,tak ted už se teda bojím,ne bojím,to je asi špatný výraz,netěším se!na ty hnusné bolesti!fůůůůůj a při představě,že budou mnohonásobně horší než tyhle hnusné posly 😝 😝 😝
kdyby mi by bylo aspon přáno abych dostala rovnou kontrakce a porodila a ne trpěla s těmahle hnusnýma poslama....

Kéž by se mi to v noci rozjelo a porodila bych,abych už to měla za sebou...
Jste moc hodné,že jste na mě mysleli...jakmile se bude něco dít,píšu hnedka Kačce,jako až mi povrdí dr.že opravdu rodím 😀 nebo až porodím,kdyby to byla rychlovka.
Tak mi držte palečky a já se ozvu,budto sem na mk a nebo Kačce na mobil.
Krásnou noc 😵

maruska39
18. led 2010

mimísko kašlu už nedostane žádný salám 😉 a ten malý rarach v postýlce mě slyšel jak škytám do záchodu a nenapadlo ho nic lepšího než napodobovat jak se tam dávím 😅 No není zlatý 😀
lollaj já myslím že to je normální pokud jsi do teď moc nepřibrala tak nevím co DR. udivuje 😕

maruska39
18. led 2010

snezi tak to hustý den teda,husté posly a hustý manža jak usnul 😅 Zažíváš si holka jedna ☹ Tak pevně věřím,že dneska tě mimi nechá vyspinkat a za celou noc se břicho ani neozve 😉

devila
18. led 2010

Sněži, to jsem ráda, že jsi v pořádku, i když to dneska bylo pro tebe asi hodně náročné. Každopádně se drž a hned podávej raport 😀. S tím manžou je to dobré, no jo chlapi - ti mají pocit, že když spí celou noc, že to není dost. A co máme říkat my, že? Ale naštěstí můj manža mě nechává často spát a je s holkama.

snezenka123
18. led 2010

maruško,no to teda jo,doufám,že proodím dneska v noci nebo co nejdřív,páč takhle bych teda "válčit"několik dní nechtěla... 😝
jdu spát,bud posly zaspím,nebo se to rozjede...ale do porodky jedu až budu muset bolesti opravdu prodýchávat...no abych pak nerodila někde v autě 😀

tak držte palečky,já jdu hodit ucho na polštář,malé jsme musela dát paralen sirup,nemohla usnou ani večer,rudé tvářičky...no teď si těda asi užijeme se zoubkama...
tak se opatrujte.pa

Jinak moje číslo je 603 829234,aby jste nemuseli být tak dlouho na trní,ale já fakt dneska byla ko napsat Kačce že jsem ještě v celku...dobrou noc.

mahulena
18. led 2010

teda Snezenko, ty jsi jeste tady?!?, chudinko, drzim moc palce, at je to tak rychly, jako u ostatnich holek tady. Co jsem sem vlezla, tak samy porody do 4 hodin! Moc moc drzim palce, at uz jsi u konce.
Marus, tys poprve zvracela? Ju, tak snad i naposled, treba malymu/maly jen ten chleba nesednul.
Nicol, drzim palce na stehovani, asi je lepsi, ze nemas zkusenosti🙂, ja se podobne jako Kacka za poslednich nejakych 8 let stehovala 4x!, ted uz snad i halabala, nejak uz me to nechavalo chladnou, ale potom taky ten bordel ve vecech. Na to, ze ted bydlime skoro dva roky, tak nemam jeste pretrideny nejaky veci...
Jinak me se malilinkio ulevilo, ale zacal manzel, kape mu z nosu jak z kohoutku a desive prska. Mala zatim drzi, ale mam obavu, na jak dlouho, ach jo 🙄

devila
18. led 2010

Mahu - to je fajn, že je ti lépe. My už se taky pomalinku dostáváme z toho kašle, ale rýma se nás pořád drží potvora. Já užívám ten sirup Stodal a do nosu ten Pinosol - ten je teda silnej, mám to vždy všechno až v krku - fuj. držím pěstičky, aby to malá nechytla.

kacka79
18. led 2010

Jojo holky, můj manřža je sice zlatej, ale když je s náma celej den - což je zcela vyjímečně - tak je taky nejvíc urvanej. Jo a jednou dokonce hlídal Fílu, chrápal na gauči a fík si sám hrál - pomaloval zeď a prádlo na sušáku fixou 😀 Já byla vzteklá a MM v pohoděě, že prej se to vypere, tak co šílim.. no sežrala bych ho 😀 😀

lollaj
18. led 2010

Díky za uklidnění,taky myslím,že přehání.

Devil- už tam dělá cca 3 roky...jsem s Elinkou sama přes týden,jezdí domu na víkendy.Nebo právě jezdíme všichni do UK,kde máme byt-takto to praktikujeme od 3. měsíce života Elinky.Ze začátku to bylo těžké,hlavně psychicky,ale zvykla jsem si ALE ALE co jsem těhu,tak mi je mizerně,stýská se mi,furt bych brečela....

Marus-tak ti vzpomínám,že při nevolnostech ihned Ela přiběhla a chtěla houpat na zádech...asi když jsem je tak nastavovala... 😀

kacka79
18. led 2010

Jo jinak Sněží, mám mobil non stop zapnutej, tak piš kdykoliv 😵 No už bych ti přála, abys to měla za sebou.. no já se taky hrozně bojim tý bolesti ☹

devila
18. led 2010

Lollaj - tak to tě teda obdivuji. Já bych takový život asi nezvládla. Jsi fakt silná, že to tak dobře zvládáš. tak to se manžel nacestuje každý víkend z UK a zase zpět!!!To si manža malé asi moc neužije co. A jakto budeš mít s porodem. Bude v té době doma na dovče? jak se vlastně k té práci dostal? Fakt máš můj obdiv!!!

garfieldmail1
18. led 2010

snezenko, teda to ti nepřeju, aby jsi takhle trpěla kdo ví jak dlouho 😖 A navíc to zjevně dost vyčerpává a budeš potřebovat sílu na porod a po něm! Tak držím palce, ať se buďto vyspíš nebo ať porodíš a ať je to rychle jako u ostatních!!!!!!!! 😉 😉 😉

lollaj, v prvním těhu jsem taky přes vánoce přibrala za měsíc 4 kila 😉 A teď mi před vánoci dr řekla, ať se neomezuju, že vánoce jsou o přibírání i bez těhu 😅 Hlavně se tím nestresuj při každém nástupu na váhu 😉

devilo, gratuluji a taky smekám!!! Já teda zase pracuju, ale já musím, kdežto ty to děláš z vlastní vůle, jsi dobrá fakt!!!!!! 😎 To s tím tahákem, paní učitelko 😀 , je fakt sranda, ale jak tu někdo psal, dělají to všichni, tak co 😉

plechajdo, tak jestli ti manžel doma nepomůže, tak ať se aspoň o sebe postará sám 😠 V tomhle jsou opravdu všichni chlapi stejní! 🙄 😅

marusko, no snad to byla výjimka a další nevolnosti tě trápit nebudou 😉

nicole, s Lukym jsme se taky stěhovali a fakt nic moc 😝 Naštěstí mi hodně pomohla mamka při vybalování, že se starala o malého a já na to měla klid. Máš taky někoho, kdo ti pomůže? 😉

lollaj
18. led 2010

devil - určitě bys to zvládla.Fakt jde jen o zvyk.Já se jen hooodne obávám toho,že budu sama se dvěma dětma(nemáme zrovna hlídající babičky), ale asi opět půjde o zvyk .Co se týče porodu,jak jsem psala, první porod nestihl a na druhý si stěhuje kancelář na 3 týdny domu,aby nic nezmeškal.
A Elu si užívá o víkendu,hrajou si,chodí ven,koupe jí, vynáší nočník....prostě dělá vše,já se starám pouze o chod domácnosti.Dokonce mě nechá i vyspat,chodí mě ráno (dopoledne 😉 )budit mezi 9-10h.

Právě ted mel měsíc dovolenou,proto si myslím,že jsem přibrala.

devila
18. led 2010

lollaj - tak to je fajn. Hlavně, že vám to tak klape a že manža je i s malou a užije si ji. To se asi docela těšíš vždy na víkend jak si odpočineš co ? 😀

Holky, mě už obě miminka spinkají, tak snad jim to vydrží 😅

nicole_11
18. led 2010

Tak mě se stěhováním a balením bude pomáhat tchýně a snad i ségra, no doufám, že to nějak zvládneme a hlavně věci co nepoužíváme tak vyhodíme, nic nebudeme schovávat...

lollaj tak to já bych týden bez muže nezvládla, fakt tě obdivuji, ale když člověk musí tak si zvykne na všechno, MM je taky pořád v práci, vidíme se jen ráno a pak pozdě večer a většinou má volno 1 den a pak zase na 4-5dní do práce a za ten 1den musí vyřídit milion věcí a udělat, takže taky na sebe nemáme moc čas, musí splácet dluhy, který si nadělal v předešlém vztahu ale měli bychom se z toho brzy vyhrabat a pak bude s námi víc, teda doufám, ono se vždycky něco pose.., že 😒 ale já doufám, že brzy bude líp.....ted jak umřel ten jeho bratranec, tak si říkáme, že nejdůležitější je zdraví a ostatní se nějak vyřeší samo...

lollaj
18. led 2010

devil-těším se,jo jo jo,hlavně ted co jsem těhu a do toho ta hnusná zima (omlouvám se milovníkům zimy).
Musím se přiznat,že ti závidím takto hodné děti,Ela mi teprve před 3 týdny začala spát celou noc a do roka ne-li dýl furt brečela!!!Modlím se,aby ten človíček v břiše byl spavej miláček 🤐

devila
18. led 2010

lollaj - držím pěstičky, aby bylo druhé mimi spinkavé 🙂 Já ale říkám, že teď sice spinká, ale třeba mi to někdy vrátí i s úroky a bude brečet 😀

samsa
18. led 2010

Ahoj holky,
tak nevím, zda brzo nebudu následovat Sněženku, chodím si po světě skoro bez čípku, prý už je to tam dole připravené. Takže cílem je vydržet aspoň těch 14 dní, ach jo, mám z toho depku. Je pravda, že jsem se nešetřila, ale problémy nemám, nic mě nebolí a ještě před necelými 2 týdny bylo v poradně vše ok. Navíc mimís je fakt prcek, holky, já se bojím, aby mělo aspoň 2,5 kg. tak mi držte pěsti, ať ještě vydržím. No nic, jdu si raději lehnout.

devila
18. led 2010

Samso - tak to se opatruj a budu ti držet pěstičky!!!!běž spát a hodně odpočívej!!!

Já jdu taky spát, když mi to dnes holky dovolily tak brzy 😀

kacka79
18. led 2010

Samsi tak hlavně buď na sebe opatrná, jestli máš mrňouska, tak radši a´t se ještě u Tebe v bříšku přihřeje!!! Ještě aspoň týden 😉

Mě zase všechny náznaky vedoucí k porodu přešly, žádný posly, nic.. No jsem ráda, ale abych tady nestrašila ještě za dva měsíce 😀 😀

Lollaj - no ono s tou prací v zahraničí jde fakt o zvyk, můj manžel je teď sice z 90% v Čechách, ale když se nám Fíla narodil tak trávil taky hodně času "mimo" a člověk si zvykne na všechno.. Teď je sice doma, ale dneska třeba ještě nepřijel z práce a je skoro 22H, takže už mi toho asi moc nepomůže.. no nedá se nic dělat

garfieldmail1
18. led 2010

samso, tak teď se doufám šetřit budeš!!! 😉 😉 😉 Má ti kdo pomoct s Nelinkou?
Moc ti držím palce, ať vydržíš co nejdýl, aby miminko bylo při porodu hezky donošené a v pořádku!!!!!!! 😵