V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

kacka79
9. lis 2009

Plechajda to máš teda pravdu, někdy mám večer takový pocity, že celej den lítám kolem Fíly a ani bříško nepohladim, tak se snažim večer aspoň 😒

nicole_11
9. lis 2009

tak i krev dopadla dobře 🙂 tak ted budu mít zase na chvilku klid než mě bude čekat další vyšetření a nervovat se před tím....je to děs než se narodí tak se člověk nervuje aby mimi bylo v pořádku a pak když je na světě tak ten strach je ještě horší 😒 ale holt to je úděl každé matky, že má strach o své dítě

kacka79
9. lis 2009

Nicole tak gratulace!!!! Bude všechno určitě i na dalších testech OK, musíme tomu všichni věřit 😵 Já mám taky vždycky takový divný pocity, když jdu na nějaký vyšetření...

samsa
9. lis 2009

Nicole, moc gratuluju 😵 Strach bude pořád, ale tenhle screening je asi nejdůležitější. A co pohlaví, nebylo vidět?
Asi je fakt něco ve vzduchu, na mě padla taky hrůza z porodu 😝 , fuj a bojím se, jak jsou ty chřipky, že třeba zavřou porodnice pro návštěvy, budu muset rodit bez manžela a ještě neuvidím malou. To bych snad musela podepsat reverz a jít domů 😝 A jestli bude prtě jako Neluška, tak bude mít žloutenku a při mém štěstí ztvrdnu v porodce 14 dní 😝 Nevíte, jestli je ta novorozenecká žloutenka u každého dítěte?
Za chvilku pádím do poradny, doufám, že budou dobré zprávy a ne nějaká jobovka, jakože musím třeba ležet nebo něco podobně potěšujícího.

nicole_11
9. lis 2009

my pohlaví nechceme vidět, bude to opět překvapení až do konce 🙂
jinak ta žloutenka není u každého dítěte...my ji měli naštěstí jen 1 den a doufám že tentokrát se jí úplně vyhneme, budu dávat mimi hned na světlo k oknu

devila
9. lis 2009

ahoj holky,
nicole - gratuluji moc.

Holky, já dnes myslela, že nevstanu. Srašně mě bolely kříže a podbřišek. Už ani na procházky pořádně nemůžu, fakt mi na můj vkus docela často tvrdne břicho. Musím se zeptat doktora ve středu. už si tak říkám, že bych byla strašně ráda, kdyby už šlo mimi tak za týden ven 🙂. Nějak už mě to opravdu zmáhá a necítím se úplně fit ☹.

nicole_11
9. lis 2009

tak holky já se z toho našeho dědy zblázním 😀 koupil Tedíkovi k vánocům houpacího koně, na tom není nic divného,ale je ze starožitnictví, takže asi 100let starej a hlavně obrovskej, tak fakt netuším kam ho dáme 😀 ale musí se uznat že je hezkej...

plechajda
9. lis 2009

devil jeste vydrz ..... me uz to taky moc neba, ale u me urcite a u tebe taky jeste 2-3 tydny uz doklepes 😉 🙂

devila
9. lis 2009

Plechajdo - koukala jsem na fotečky a chci se zeptat, ta krmící židlička co v ní malý sedí se dá rozložit na řidličku a stoleček? Švagrová totiž čeká dvojčata a takové židličky chce (mají být plastové s kovem a mají se dát rozložit), ale já viděla takové jen dřevěné. 😒

devila
9. lis 2009

Nicole - ten koník musí být krásný, ale docela ti věřím, že to nemáš kam dát. My máme sice třípokoják, ale docela malý a taky bych to už neměla kam dát. Sama jsem zvšdavá, kam dáme malé kuchyňku a obchod co dostane k vánocům 😒

plechajda
9. lis 2009

no nevim presne jak to myslis.....zidlicka se z toho jako udelat da tim zpusobem, ze sedatko posunu az dolu...takze by tam malej i vylez (priznam se, ze to jsem jeste nezkousela) a ten tacek bych snad stoleckem ani nenezvala 🙂 😅 je to takova ta plastova nasunovacka na operadla....takze samostatne to funguje jen jako tac )respektive 2,protoze tam jsou dva na sobe,ale to je detail ) 🙂

devila
9. lis 2009

No já tomu taky moc nerozumím, jak to švagrová myslela. Vím, že jsou takové dřevěné - tu mám doma, ale plastové teda neznám takové.

Co prcek, už spinká? Ta moje divoška už jo. Já jsem tak šťastná, že ji v půl osmé dám najíst, dám ji pusu, položím do postýlky a mám klid. Sice vstává už kolem půl sedmé, ale spí celou noc. Jen velmi zřídka se vzbudí - většinou asi v obcdobí zubů. A když se někdy vzbudí jen tak, tak čekám tak 5 minut jestli neusne a vždy to zabere. Přestane ji to po chvíli bavit a usne znovu 😀.

plechajda
9. lis 2009

tu drevenou mame na chalupe a u nasich.....ale presne jak pises takovou v plastu taky tedy neznam....

jj u nas uz se chrupe, chodi tak mezi 18:30 - 19 takze u nas uz je pulnoc a doufaaaaaam, ze az do rana 😀 ale o tom si muzu nechat zdat 😠 u nas se spani,nebo spis teda usinani zmenilo rapidne nasim prestehovanim dobaraku....jak ma svuj pokoj, tak se naji kase, napije, vezememe ho nahoru, dame pusu, obcas rozsvitim globus co ma v pokojicku, manza ani to ne a polozime a on zavre vika a spi 🙂 obcas jeste zaujme spaci polohu s vystrcenou prdkou 😀

kdyz je hodne dobra noc tak zacne rvat jednou kolem 4....jinak tak 3x si zarve...ale jak pises, taky nevstavam hned...nekdy jen zarve a zas usne 🙂

devila
9. lis 2009

Já už se tak těším, až budu mít ten porod za sebou. taky se tročku obávám, zda to zvládnu, ale říkám si, že když to zvládají jiní, tak proč né já a za druhé co jiného mi zbývá že ? 😀 Ale hlavně se bojím, aby mě zase nechytly ten třetí a čtvrtý den ty úzkosti - baby blues. To byl takový stav, že bych to fakt nepřála nikomu ☹. Mám fakt strach abych je neměla znovu, ale zase si říkám, že už vím do čeho jdu, co a jak s mimčem, tak pořád doufám, že se těm úzkostem tentokrát vyhnu ☹.

samsa
9. lis 2009

Ahoj holky, tak u dr. vše v pořádku, CS 0, mrně se hýbalo a polykalo vodu. Další návštěva zase za měsíc.
Devi, ten konec těhu je hrozný, já se na to vůbec netěším. Tak ještě 2 týdny vydrž a Sofinka bude moct vykouknout na svět. Já pořád čekám, kdy mě postihne to tvrdnutí a vůbec se na to netěším 😝 Už aby byl únor a byla jsem po porodu.
Poporodní depka je hnusná, já v porodnici taky bulela, protože mě furt sekýrovaly sestry, že blbě kojím, blbě malou držím, blbě koupu a bla bla, přitom malá měla ani ne do týdne zpět porodní váhu a zhubla v porodce jen 200 g, tak nevím, za co mě pořád peskovaly. Teď doufám, že je budu mít na háku.

devila
9. lis 2009

samso a ni nemluv, já se jeden večer tak klepala a brečela, že jsem vůbec nevěděla co ze sebou natož co s malou. A zrovna tam byla nepříjemná směna. Sestra krčila ramenama, když jsem ji říkala, že mám strašné úzkosti a na novorozeneckém mě sestra dořvala, že si dovoluji je požádat, aby si na noc malou vzaly k sobě na novorozenecké, že se necítím dobře. Když mi brala spící malou s postýlky, tak ji málem vyklopila. Ale já neměla sni sílu ji něco říct, byla jsem úplně na dně. Nakonec jsem dostala injekci a usla jsem. Ale jak mi během noci přinesla sestra malou na kojení, tak vám řeknu, že jsem hleděla na malou a absolutně jsem nechápala, že to je moje dítě. Prostě NIC!!! Strašně mě to trápí, že jsem tehdy vlastně skoro nic k malé necítila, ale ono se to fakt nedá ovlivnit. V tu chvíli člověk absolutně něví čí je a co se s ním děje. Ale naštěstí to bylo tak hrozné jen jednu noc a pak už v pohodě. Pak jsem malou pořád jen pusinkovala a omlouvala jsem se jí.

krista
9. lis 2009

Holky určitě to teďka bude lepší 🙂 už si budete vědět rady, nebudete tam závislé na cizí pomoci 🙂 já si teda nemůžu stěžovat, jediný co bylo "super", že mi donesla spolubydlící z pokoje oběd na pokoj, protože jsem nestíhala a přišla ta "uklízečka" strašně mě seřvala, že se to nesmí, stokrát jsem jí řekla ať si to sebere a jde, že jsem to nevěděla a nestihla, že to nechci a ona vzala polívku a nalila mi ji do hrnečku s mlíkem, jen jsem koukala a taky jsem se na nic nezmohla, škoda no, nalila bych jí to teď zpětně na hlavu jak si to promítám.

Co se týče tý poporodní depky, tak tu jsem jako vyloženě neměla, jen jsem pokaždé moc přecitlivělá a vadí mi hlouposti, hlavně na manželovi. A ke Kristýnce jsem si taky musela ten vztah získat až časem, taky mě to moc mrzelo, jak se narodila se mnou to prakticky nic neudělalo, po tom dlouhém příšerném porodu jsem myslela jen na to že už je to dítě venku a když se narodil malý ta to byl pravý opak, myslím si, že to hodně ovlivnil právě ten průběh porodu 😉

Samso, Nicole gratuluju k dobrým kontrolám 😵

Devilo držím moc palce, když už se ti to tak blíží 🙂

samsa
9. lis 2009

Devi, tak to je síla, koukám taky pěkné zážitky 😝 To jsi měla fakt regulérní poporodní splín. Já jsem byla fakt na nervy jen z těch sester, že mi pořád nadávaly, tak jsem pak brečela, máma ze mě byla hotová, protože jsem jí pořád volala, že chci domů. Holky, jak já byla šťastná, když mě po těch 4 dnech pustili domů...Na ten pobyt v porodnici se teda "těším".

krista
9. lis 2009

To je fakt otřes ☹ z tohodle důvodu já jsem si dojela do porodnice v jiném městě, měla jsem právě z toho peskování strašný strach a ani s tím kojením tady u nás ve městě moc nepomůžou 😠

nicole_11
9. lis 2009

tak to já zase po porodu nebyla schopna ani vstát po té narkoze, tak jsem celý den byla bez Tedíka a strašně jsem ho chtěla mít u sebe, pak se mi udělalo další den dobře a dali mi ho na pokoj, no a 3. den Tedík dostal žloutenku tam mi ho zase vzali a dali pod tu lampu, no a já celý den jen řvala a řvala, že ho nemám u sebe, jak kdyby mi vyrvali srdce, naštěstí jsem se na něho mohla chodit pořád koukat....ale je to síla jak ty emoce s člověkem mávají....

nicole_11
9. lis 2009

a konečně jsem se dokopala a dala nějaký fotky do alba 🙂

plechajda
9. lis 2009

aaa koukam u vsech stejny 😉

Ja teda v porodnici zacla rvat asi druhej den, malej porad blinkal a nechtel sat, takze nepribiral a ja uplne vyrizena....zmohla me depka ze mi manza s nicim nepomuze atd a jak to zvladnu...pak jsem se cejtila trapne ze tam rvu, nicmene spolubydlici zacla rvat den po me 😀 takze jsme tam byly dne na to, hlavne ze me uklidnovala 😀 ja byla z porodnice vystresovana desne kvuli kojeni jak nam to neslo, sestry nervaly to ne.....ale vsechno bylo novy a clovek je vykulenej jak sanky v lete ze jo....

ja se tesim az bude porod za mnou, ale uprimne si myslim ze tentokrat mi to az tak vadit nebude tam byt...protoze budu mit aspon par dnu na to, se s novym prckem zzit, nez vlitnu do toho chaosu doma s druhym ditetem....ted uz clovek vi co z ty porodnice zhruba cekat....

Jinak ani ja jsem nebyla obdarena teda materskou laskou na prvni pohled a uprimne rikam ze mi to chvili trvalo....zadny pocit uzasneho stesti ze mam dite jsem v porodnici necitila....a na sale jsem byla rada ze uz je venku teda.....

snezenka123
9. lis 2009

Ahojky hólky,tak jak jsem vám psala o tom tvrdnutí břicha,tak dneska mě chytali i pěnkě hnusný bolesti při tom tvrdnutí-až jsem dostala normálně strach. Volala jsme mému gyn.a že mám raději přiject. Tak mě odpoledne vyšetřil,a že jsem uzavřná,ale zkracuje se mi čípek a je lehce distendován...poslal mě do ambulance v nemocnici aby rozhodli co dál,ale že budu muset min.2 dny JEN ležet.
Tak jsem celá vystrašená šla na tu ambulanci,tam mě poslali na utz,kde teda naštěstí všechno ok-malý má 850g,je hlavičkou dolů a děložní hrdlo mám ve tvaru písmene Y...no pak mě poslali na natáčky,ale já jsem za tu dobu neměla ani jedno ztvrdutí,takže graf dopadl dobře,pak mě doktor vyšetřil a řekl,že to zatím teda vypadá dobře,ale že je vidět že mám bolesti(když jsem slejzala z postele kde mi dělali ten utz,tak jsem oparvdu chytila děsnou a docela dlouhou křeč do podbřišku ☹ )a že mi teda zvýší magnezium na 6 tablet denně a dva dny mě nechá doma-jen ležet.nic nedělat,a kdyby to nepomohlo a bylo to stejné nebo horší mám přijít a že by mě museli hospitalizovat a dát na kapačky 😢 😢 😢
Ani si neumíte představit,jaký mám strach,ale asi jo,sami ho asi taky prožíváte....já doufám,že to přejde,i když teda nic moc lepší to není,uvidíme,jak bude zítra. Ani nevím,kdo by hlídal malou,mamku nemám,jenom tchýni a ta chodí brigádně k jednomu soukromníkovi na celé dopol.malovat sklo...no a středa-čtvrtek manža je od rána do večera v práci. Na středu jsem poprosila moji sestru,tak dorazí ona ale co ve čtvrtek,to nevím. manža kdyby si vzal paragraf tak příjde o 13 plat a prémie a jelikož máme hypo a máme to teď jen tak tak s penězma... 😖 ale co by se dalo dělat,že? Dítě na prvním místě,to každopádně. Hlavně nevím,kdo by se o malou staral,kdybych byla v nemocnici,manža by jí nezvládl přebalit,kdyby byla pokaděná,nemá na to žaludek...a já si nedovedu představit,že bych byla bez malé ☹ Držtě palečky ať to dobře dopadne a malého donosím aspon do toho 34-36tt. Já se opravdu bojím....
Tak se opatrujte a dávejte na sebe pozor.

nicole_11
9. lis 2009

já si taky představovala, že až prcka uvidím, že začnu řvát dojetím a nic ani slzička...jen můj muž plakal štěstím
a co se týká kojení tak taky hrůza, vůbec nám to nešlo, malej nechtěl pít a každá sestra mě to učila jinak, když jsme přišli z porodky, tak jsem si musela dom pozvat laktační poradkyni a díky ní jsme se rozkojili...

jinak já měla takové smíšené pocity první 2 měsíce, malého jsem strašně milovala ale taky se o něj bála a cítila jsem se s nim strašně svázaná a měla jsem pocit, že nemůžu svobodně dýchat, že už nebudu moct normálně žít, a fakt jsem se necítila nějak přehnaně štastná, spíš mě to přišlo jako jeden šílenej chaos,ale naštěstí je to jen období než se s těmi našemi drobky zžijeme a vytvoříme si nějakej řád....a taky je fajn vědět,že tyto pocity má skoro každá máma 😉 je to prostě velká změna....najednou je tu človíček o kterého se musíte 24hod. starat

plechajda
9. lis 2009

snezi drzim palce...koukam ze ti to zaclo stejne jak me,nastesti me teda do nemocnice nikdo aspon neposlal a je fakt ze mi pomohlo vic lezet a mit nohy nahore....

manzel kdyby musel tak malou prebaly a je to....ja bych mu dala ze na to nema zaludek..soupni mu plenu do ruky a je to...co az budes v porodnici ?

nicole_11
9. lis 2009

to já ted nemám žaludek na pokaděné plinky jak mi bývá šoufl, takže přebaluje hodně muž 😉 to já jsem bez starosti, protože muž dokáže všechno jenom to kojení ne 😀 ale už od narození Tedíka mi se vším pomáhá, takže až budu v porodnici,tak vím,že o syna bude dobře postaráno...

samsa
9. lis 2009

Snezenko, tak moc držím pěsti, ať je ti líp a nemusíš do nemocnice. Holky, to je fakt děs, jak je člověk zodpovědnej za jednoho malýho človíčka a druhého má v břiše....já se toho taky bojím, že budu muset ležet, nemá se kdo postarat, manžel si paragraf vzít nemůže, to by ho asi vyrazili, prostě si to nepřipouštím a hotovo. Snad nic takového nenastane. Už z tohoto důvodu bych třetí dítě nechtěla, když si představím sebe někde ve špitále a manžela doma s dvěma dětma 😝 , zkrátka holky, ať už jsem všechny aspoň 38 tt a "za vodou".
Dobrou, jdu chrupat.

devila
9. lis 2009

Holky, raději to ani nevzpomínat a jen doufat, že už nás to tentokrát všechny obejde velkým obloukem 🙂.

Kristy - já už jsem myslela, že se k nám připojil někdo jiný a to jsi ty. 😀 Máš tam každou chvíli novou fotečku, ale musím říct, že tady na té vypadáš úplně jinak nšž na těch dřívejších. Jsou teda malinké, ale fakt bych si myslela, že se připojil někdo jiný 😀.

nicole_11
9. lis 2009

tak toho,že budu muset ležet v nemocnici se děsím celou dobu,co mě tak zlobí ten tlak...to by si muž taky nemohl vzít volno, jedině tchýně by hlídala,ale já bych to hlavně bez malého v nemocnici nedala... ☹

devila
9. lis 2009

nicole - snad se ti ten tlak udrží v normě a nebudeš muset do nemocnice - držím pěstičky.

jinak jsem vám dala do alba svou fotku bříška ať vidíte, jak vypadá opravdový a pořádný tank 😀