Ve dvou letech “nemluví”. Je čas to řešit?

xxkatka90
1. dub 2020

Ahoj.. chtěla bych věděť jestli je (byl) na tom někdo stejne, popřípadě jaký má na tohle názor.
Syn 26 měsíců nemluví.
Od 1 roku krásně chodí, pozná základní barvy, geometrické tvary da tam kam patří ( hračka), svým vyjadřováním si řekne o vše co chce .., od dvou let je přes cely den bez plínky => proste normální šikovný kluk.
Jen to mluvení umí říct mama, ňami, ne, bába, ne.
Holky poraďte, mám dat na rady všech z naseho okolí a rodiny ( ještě ma čas .. kluci začínají mluvit později ..) jinak je opravdu moc šikovný. Nebo už by ste to nějak řešily??
Děkuji za vaše zkušenosti, názory

mourovatakocka
2. dub 2020

@nik1 Požadavky na školku jsou legrace. Do školky v ulici berou děti od tří let. Koukala jsem na jinou školku, kde berou i mladší, séra je listopadová, a fakt by mě zajímalo, kolik dětí reálně splňuje všechny požadavky. Ne jako že maminka malinko přikreslí a dohání se ti všechno v kolektivu během prvních měsíců...

astyna88
3. dub 2020

On je rozdil,zda nemluvi,ale rozumi a nemluvi a nerozumi. Bohuzel mam za 1,5r bohatou zkusenost s nasim nemluvkou. Brouka do hlavy mi nasadila az logopedka,ktera mi vnukla myslenku,zda ho moc neprehlcuju a ze starsi syn mluvi az moc a vlastne mladsiho nepusti je slovu....co to zkousime jinak,nez drive,tak se to mirne zlepsilo. V rodine mame nemluvky taky a ono se to rado dedi,tak mysli i na to.

lucca13
3. dub 2020

@xxkatka90 Neřešila bych to, má ještě času dost 🙂
Starší dcera zacala pořádně mluvit až ve 3 letech a té mladší začínám pořádně rozumět až teď v jejich 4 letech 🙂
A jen tak pro zajímavost, mám neteř která začala mluvit strašně brzo, už někde v 1,5 letech mluvila ve větách, ale mluvila rychle, zbrkle a v jejich 7 letech ji občas nerozumím. Moje dcera zacala mluvit pozdě, ale mluví krásně a zřetelně.

Takže neboj, všechno bude 🙂 🙂

elwe
3. dub 2020

Teď jsem to zrovna řešila s kamarádkou, co studuje logopedii, a oficiální doporučení je, že pokud dítě neumive 2 letech aspoň 50 slov, je dobré navštívit logopeda. Zároveň je ale docela časté, že dítě touto dobou ještě nemluví

eviicka
3. dub 2020

@elwe 😲 ve dvou letech 50 slov? 😲 to by musel k logopedovi snad každý druhý.

kejt29
3. dub 2020

Nas kluk mluvil jen svou reci do 26m. Bylo jen par slov, ktere jsme mu doma rozumneli. Neumel barvy, nic. Ve 26m jsem zkusila odplenkovat a jak mu to seplo s curanim seplo mu to i s mluvenim. Doslova ze dne na den. Ted ma 28m a mluvi krasne ve vetach, basnicky, barvy. Urcite bych mu dala jeste cas 😉