Večerní (ne)spaní. Co dělat?

lucietamamieta
20. pro 2021

Ahoj, jdu si zas pro radu. Muj malí ďáblík ( rok a půl) nejde večer uspat. Vozim v kočarku, nositku, houpu v ruce a nic. Vzdycky nakonec vytuhne, ale s fňukáním a o to hůř v noci spinká. Jen bych chtěla říct, ze 5 den v noci nekojím. Má ráno kolem pul 6 a večer kolem 19:00. U prsa by mi usnul, ale já bych ráda aby uz mel jiný druh uspávání, jelikož v noci stále bojujem. Budi se 3x, 4x za noc a houpu v ruce na posteli. To usne a muzu polozit a spinká dál. O půl 6 nakojím a spí 4 hodiny v kuse. 🤨 Co mám dělat? Vydržet?

jjasmina
21. pro 2021

@lucietamamieta 5.den odstaveni od kojení je brzo, to se malá ještě taky kolikrát budila dost. My si spolu lehli v posteli, tulili, mazlili a usinala u hudby, teď skoro ve 2r zase musí být total tma, takže vydržet a prso nedávat, v 1,5r bych se nebála postupně odbourat i celkově kojení, některé děti mohou být i zmatene proč jednou dostane mléko a v noci ne

kafr
21. pro 2021

Toto se mi nepovedlo. Dcera měla nastaveno: mlíko tam je, takže sem s ním! Ve dne v noci. Kojení jsme utnuli ve 20 měsících.
Úplně tě chápu, jak já už se chtěla vyspat!!! Ale moc si to růžově nemaluj, stejně se bude budit, bude chtít alespoň přitulit. Teď má 3,5r a jsou i nocí, kdy je vzhůru i 3x (moc vjemů přes den, nebo nemoc- pitomé rýmičky)

lucietamamieta
autor
22. pro 2021

@kafr Malej to docela dobře zvládá. Vysvetluju, ze mamince se mlicko jeste neudelalo, ze není a on to bere. Kdybych mu to večer nepripominala, tak ani nechce. A vůbec mi nevadi, kdyz se pritulí. Miluju to, ale pul hodinovy ucucávání prsu aby pak pul hodinky spal a nanovo už me vyčerpavalo. Joo vyspat se celou noc. No mozna tak v jeho čtyřech? :D

g_m
22. pro 2021

Vydržet a nedat! 🙂 Pokud to chápe, tak super. Jen bych se teda tulila a třeba hladila, vynechala bych houpání na rukách apod. protože to je druhá cesta do pekla...

lucietamamieta
autor
22. pro 2021

@g_m Jo už mame za sebou houpani na míči. Prostě jsem ho vyfoukla a konec :D Houpu ho v naruci v sede. Jen dopředu a dozadu. To je u nas obrovsky pokrok. 🙂

lucieevita
22. pro 2021

@lucietamamieta mohla bych vám doporučit spánkovou poradkyni. Nám pomohla moc právě s uspáváním. Když tak pisnete SZ. Vše probíhá po telefonu. Hezky den.

lucietamamieta
autor
24. pro 2021

@lucieevita Omlouvám se, že píši sem. Nejak jsem nenašla kam napsat sz. 🤔 Tak prosím napište mi. Ráda si vezmu kontakt na poradkyni. 🙂