Večerní pláč - vzteká se u kojení

kamikubi
11. dub 2019

Ahoj holky,uz jsem zoufala.mam kluka a je mu teprv 18dni,ale zacina to vecer kolem 18-19 hodiny.Nakojim cca 30min,jenze behem tohodle kojeni zacne se vztekat,hazet hlavou,trva mu nez se prisaje,pritom to umi,hazi rukama,skrabe me a hrozne place,ale furt chce sát,ale nesaje pritom....snazim se ho uklidnit,ale nejde to,jakobych uz mleko nemela...jakoby se vztekal ze nic netece...predtim mel prdiky,ale co mame kapky,tak je to lepsi.A dnes jsem byla hrozne ve stresu,hrozne jsem se hadala s manzelem,ale pred prckem jsem se snazila byt v pohode,mluvila jsem na nej jakoby nic,tutunu....ale predtim jsem plakala a hodne mi dnes blinkal po kojeni,tak zda to muze byt spojeno se stresem???dekuji za odpoved a pomoc.preji hezky den

nesticka
11. dub 2019

To blikání netuším, ale zkus si na mamila.sk najít seznam laktačních poradkyn a zkus si domluvit schůzku. Mrkne na vás, zkontroluje přísati a tak. Není to na škodu... Jinak pokud je ten prckuv pláč většinou v pravidelnou dobu, bývá to kolika

olga_
11. dub 2019

Tak miminko ten stres vycítí. Doporučuju obecně před dítětem (jakéhokoli věku) neskrývat svoje emoce a pocity. Ono se to může kumulovat a budeš za chvíli na zhroucení...
Večer miminko zpracovává také dojmy z celého dne, kojení je uklidňující, to házení ručičkama může znamenat, že se snaží při tom rozrušení správně přisát, hledá polohu. Jiank večer je obecně pokles laktace, ale nic to nevypovídá o celkovém množství mléka. Pro udržení kojení je pak důležité hlavně noční kojení...

verace81
11. dub 2019

K tomu blinkání moje dcerka to má a doktor říkal, že se přejí a proto blinká. Jinak taky se občas vzteká, ale je to spíš v noci. Taky se hůř chytá a nakonec mi u kojení usne, přitom přes den je to celkem v pohodě. Já jsem rodila v Pelhřimově a v průkazu mimča je přímo číslo na linku kojení tak mrkni jestli tam taky nemáš nějaké spojení

fly80
11. dub 2019

@kamikubi to není kolika, ani že nemáš mlíčko. Říká se tomu novorozenecky neklid. Má to většina miminek a nějakou chvilku trvá, než z toho vyrostou. Je to přesně to co popisuješ. Začíná to navečer a může to trvat i pár hodin, než to přestanou dělat MS tím toho moc nenadelas. Je to prostě takový stav, kdy miminko v tuto dobu před spaním vstřebává všechno, co se mu za celý den přihodilo. A jak to nechápe a ještě nezná, je takhle neklidné. Já třeba dvě hodiny měla dcerku u prsa a pořád se odtrhavala, koupala nohama a plácačkama. Hodně maminek si to plete s prdiky a snaží se to zazehnat kapkama, ale ty jsou při tomhle doslova k prdu 😂 Většinou to po šestinedělí přejde. Tak pevné nervy přeju 😉 Trochu pomáhá chování, ticho a přítmí

kaliopea
11. dub 2019

moje mladsi takhle zhruba hodinu plakala skoro kazdy vecer do 4 mesicu ☹ coz nechci strasit,treba to u vas bude jinak!U nas pomahala pokazde neco jineho-chovat,houpat,chodit,mluvit nebo zpivat,ale vetsinou si to musela "odrvat" do spanku...hodne nam pomahal bily sum,stahla jsem do mobilu aplikaci a kazdy vecer se u nas "vysavalo" 😀 nejhur to nesla starsi dcera,ale i ja jsem teda byla na provaz...ona byla i hodne blinkaci mimco,takze myslim,ze ji i dost bolelo brisko.Jinak jsem kojila a myslim,ze mlekem to neni.Nektere deti jsou takove vic drazdive.At je brzo lip!

zelenaesmolda
11. dub 2019

@verace81 s tim prejidanim mi to taky poradila doktorka,ja jsem sice nekojila ale mala mela reflux,snizili jsme na radu doktorky davky a reflux zmizel

preiba
11. dub 2019

Může to být první růstový spurt, něco si o tom přečti... Nebo také večerní neklid. 🙂

merope
11. dub 2019

@fly80 Tak mě doktorka vyloženě říkala, že večer děti na bříško trpí víc než přes den. Takže by to klidně mohlo být i bříško. Ale je pravdou, že těžko poznat a víc tipů se hodí. Můj brouček taky občas vypadá, že spíše potřebuje prostě být s mámou. Ale když mu večer dám kapičky + ohřívacího králíčka do postýlky (anebo usne na mě zabalený pořádně do deky), tak ten pláč není tak strašný nebo ani není a prostě usne (ale třeba včera večer brečel asi hodinu v kuse a to byl u mě v náručí - prostě občas to nejde). Jinak co mě hodně pomáhá (můj nový objev) je když usne mě na břiše a už bych ho chtěla dát do postýlky, dát ho do polohy, v níž bude v postýlce (vleže na zádech) a nechat ho tak chvíli ležet mě na kolenou - snadno zjistím, zda třeba není problém, netrápí ho ještě něco, bude v té poloze spát, on se i párkrát probudí, zkontroluje, že je na mě, uklidní se a je v pohodě. A když už znovu tvrdě usne, tak ho velmi opatrně položím do postýlky - ideálně nahřáté, aby ho nevzbudila zima. Tím mi odpadlo, že se mi vzbudil, když jsem ho položila do postýlky, cítil se sám, bylo to tam studené a navíc ho ještě třeba evidentně bolelo to bříško - to vyřešíme na mých kolenou. Dost jsem tím odbourala takové to "položím do postýlky, brečí, zvednu, pořád brečí, uklidní se, když ho dám do postýlky, vzbudí se a brečí".

xkalisto
12. dub 2019

Jestli hodně blinka a začne se rozčilovat během kojení může to být taky reflux. Taky je možný že jenom potřebuje odrihnout a vyměnit stranu.

Jinak rozcilovani se večer se říka Witching Hours, ty děti už jsou večer po celém dni hodně nastimulovane a podrážděné. Nejde s tím moc co dělat prostě jenom chovat a mít rád. Když se s tím člověk srovná že to tak prostě je normálně a mentálně se naladí na to tak to jde přežít líp.

ladyhacek
12. dub 2019

Starší také býval neklidný a pomohlo ho dávat o hodinu dřív spát

kittyy17
12. dub 2019

Kluci takhle vyváděli když byli přetažení. Dávej spát o hodinu dřív

sarkat19
17. dub 2019

Ahoj,
Mam 7 tydenni holcicku a 2 dny mi delala to same. Prso do pusy, pak ho vyplivla, a zase. Ale jen vecer. Prisala se ale nesala. Nenabastila se. Az jsem ji odsala a dala z flasky. Pred kojenim si ted vzdycky trochu odsaju abych ji prso „pripravila“. Vcera to pomohlo, tak uvidime. Snad to bude OK.

merope
18. dub 2019

Mě dneska šíleně vyváděl. Protože jsme všichni nachlazení a i mládě mi blbě saje, tak jsem ani nezkoušela kojit a rovnou dala odstříkané. Pak na mě poskakoval, já už nevěděla, co by - tak jsem zkusila prso v podstatě jako dudlík a zklidnil se mi a teď už (snad) spí. Taky dneska 7 týdnů (ale jinak v podstatě termín porodu, konečně začínáme počítat korigovaný věk).