Večery s miminkem

magdanaty
12. kvě 2017

Ahoj holky, chci se zeptat, jak to máte s mimci večer vy. Naše 6m dcera začíná Mít konecne nějaký režim, usíná cca kolem 20.hod plus mínus pul hodiny. Můj názor je, že v tuhle dobu už by mela byt na spinkání doma v postýlce a nemělo by se s ni nikde už courat. Bohužel manžel chodi pozdě z Prace a když náhodou doráží dříve, třeba kolem 19 hod, nepřijde mu divné ještě s ni někam vyrazit, třeba na nákup, procházku, atd. Ona sice v kočárku usne, ale podle Mé potřebuje klid a byt doma v postýlce. Jak to máte vy? Min.týden jsme byli na chatě a manžel si v sedm vecer usmyslel, že půjdeme na procházku a pak ještě na večeři. Vraceli jsme se domu v pul jedenácte a to už mi přišlo na mimco dost, i když spala v kočáru.

majus6
13. kvě 2017

@alubif V pohode, taky me stvala hlaska "Jedno dite - zadny dite" do ty doby, nez se mi narodilo druhy - tohle je nadsazka 😉.

nikuu
13. kvě 2017

Myslím, že tohle je, stejně jako spousta jiných věcí, něco, co si musite nastavit doma podle toho, jak to bude vyhovovat vám. Dceri je 6 měsíců a netroufnu si říct, že máme rezim. Neustále se to meni. Teď poslední dobou, usíná kolem 21, dřív nezabrala před 22. Většinou jsme v tuto dobu doma, ale také už byly dny, kdy jsme touto dobou jeli od příbuzných, z výletu či jsme byli na večerní procházce. Dcera tou dobou spala a byla spokojená. Jasně, netrajdame denně, ale nevidím nic špatného na tom, když to není 100% jen o tom, být v 20 denně doma a omlouvat se z návštěvy apod. Záleží vždy na konkrétním dni, situaci a rozpoložení dítěte. Nevím, proč bych mela odcházet domu, když dítě spokojeně spinká, nebo jezdit autem tak, abych byla v 20 doma, když pokud v 20 vyjedeme, dcera krasne 3 hodinovou cestu v autě prospí a neotravuje se v sedačce během odpoledne, kdy je zvyklá si hrat. Udělejte si to doma tak, ať jste spokojeni všichni 🙂

zuzka_b2
13. kvě 2017

@magdanaty ja bych to tak nehrotila, nedokazu si představit, ze budu cely leto vecer zavrena od 19h v panelaku, když je krasnej vecer a muzem se prochazet po parku. Pokud to miminku nedela problémy a bez problemu usne v kocarku, tak si něco uzijte, i pro mimco je lepsi cerstevj vzduch evnku. Pokud by mu to narusovalo rezim, budilo by se při prenaseni do postýlky apod., tak by to samozrejme neslo, to se neda nic delat.

xdrak102
14. kvě 2017

@gepe ja jsem ale zakladazelku nekritizovala v kolik uspává. At si každý uspává podle toho kdy chce jít spát jeho miminko🙂 To jste me opravdu špatně pochopila a jestli to tak pochopila zakladatelka, tak to se omlouvam. Ja jsem jen vyjádřila svůj názor, ze si myslím je lepší být na noc u sebe v postýlce a pro me pocitově nepředstavitelné sedět někde v 10 v restauraci a miminkem v kočárku. Netvrdila jsem, ze to dělají stabilně. Zakladatelka se ptala co si o tom myslíme, tak prostě JA si o tom myslím toto. Vaši poslední větu nechápu zase ja😅

magdanaty
autor
14. kvě 2017

Děkuji všem za reakce🙂 Já prostě dobrý pocit nemam, když s malou trajdeme někde venku..tak si za Tim budu stát a manžel to bude muset pochopit. Bohužel ho to většinou nebaví s namá doma, tak asi bude vyrážet častěji sám ven. Štve Mé to, ale nechci, aby naše zábava byla na úkor dcery.

radka8888
14. kvě 2017

@magdanaty a co nejaky kompromis? Protoze zajem vasi dcery je, aby jeji rodice meli funkcni vztah. A kdyz Vy mu ted reknete, ses sobec, co jedna proti zajmum dcery, bez ven sam , ja s ni budu doma, jaky u tim date signal? Myslim, ze vztah je o kompromisech. Reknete mu, ze se Vam to tak casto nelibi, ze na nakup treba at jezdi sam, ale kdyz Vas bude chtit vzit na veceri, tak rada pujdete?

j.a.n.i
14. kvě 2017

@magdanaty Aha, takže protože ty z toho máš špatný pocit, tak je to na ukor dcery... celkem zvláštní logika.

brokovich
14. kvě 2017

My mame rezim v 7 spinkat. Dnes, ditko 20m, uz kolikrat v pulsedmy si sam rekne hají a jde si lehnout. Ja ho prevlecu, muz pripravi mliko, synek ho vypije a usne. A vecer mame s manzelem cas na sebe ci na svoje zaliby. Synek vstava kolem 6, 7 hodiny. Vecer ho nikam netahame. Kdyz jsme to udelali, akorat jsme mu narusili rezim a pak spatne usinal. Je skvele, ze se naucil, ze spani je fajn vec. Nebere to jako trest nebo tak neco, ze musi jit spat. Nepamatuju si od kolika mesicu jsme to tak zacali delat/zkouset, ale myslim, ze mel tak 7 nebo 8 m.

jancip
14. kvě 2017

@magdanaty A když jste někde venku, tak pak usíná jak? Je to jen o špatném pocitu nebo ji to nesvědčí? Ono je opravdu to partnerovi vysvětlovat velmi opatrně, jinak se pak právem může cítit dost odstrkovaně. A Ty nejsi jen matka, ale i partnerka, dítě za pár let frkne, ale s partnerem v ideálním případě zůstanete.

jancip
14. kvě 2017

@brokovich Jenže ono je to strašně individuální, jedno dítě má v 8 půlnoc a jiné v tuto dobu ožije a neusne, ani kdyby se všichni na hlavu stavěli (i v dospělosti to tak máme, někdo je skřivan, jiný sova). Proto žádná pravidla pro toto neexistují.

msimankova
14. kvě 2017

@jancip souhlasím, že na to neexistují pravidla. Ale úplně bych partnera nad dítě nestavěla, není to tak jasné, kdo nakonec zůstane. Několikrát jsem jela večer domů se řvoucím dítětem jen proto, abych se zavděčila partnerovi, který vykřikoval něco o jeho životě a že je to teď jinak. Už jsem se probrala, normální partner dokáže posoudit, kdy ano, a kdy bohužel ne.

barbara04
14. kvě 2017

tak maly mimino ( cca do pul roku) je skladný 🙂 staci mu jidlo, mama, pochovat a vetsinou usne... my jsme si s prvním synem v klidu zvali navstevu na grilco navečer, mame terasu tak chodili spis k nam nez my nekam, ale i ta restaurace se dala... ale jakmile začne objevovat, vic koukat atd mas konec.... pak uz je podle mne režim opravdu nutný jinak nebudeš mit cas pro sebe a budete mit nevrly mimino... my porušujeme vecerni režim jen kdyz se hodne daleko cestuje- snažíme se jet na noc. Par krát jsem see zdržela u kamosky a pak ten vecer stal za to... usne v kocare, vzbudí se pri přenášení a rev rev rev .... talze s malým miminem restaurace jde, pak uz dost těžko🙂
se dvěma? tak za 5 let počítám si dame peknou a klidnou veceri haha

kackacka37
14. kvě 2017

Teda tady je mamin, kterym nedela problem vecer vyrazit s mimcem ven, ja teda kdyz jsem vecer courala (bez mimina ) tak jsem moc kocarku nepotkavala😀ani v restauracich , na zahradkach v lete, nebo nekde na ulici, urcite ne treba v 10- 11 vecer. 😉

j.a.n.i
14. kvě 2017

@kackacka37 Možná sis jen nevšimla, u nás si spícího momča nevšimli ani kamarádi u stolu 😎

karlajasmine
14. kvě 2017

@kackacka37 ja jsem jich videla uz dost 🙂 ono to je mozna tim, ze si clovek nevsima toho, co se ho zrovna netyka.. Loni jsem nevidela snad jedinou tehotnou, a letos je potkavam na kazdem rohu... asi vim, cim to bude :D

brokovich
14. kvě 2017

@jancip No a co jako? Nic o pravidlech jsem nepsala. Ja jen pisu, jak je to u nas. Nemam potrebu nikoho kritizovat.

terka_85
14. kvě 2017

Když bylo oboum synům kolem těch 6 měsíců, tak chodili spát kolem cca 19hod. Chtěla jsem mít večer také už klid, takže jsem byla vždy ráda, že v 7 usli 🙂 Několikrát se ale stalo, že jsme hlavně v létě byli pozvaní ke kamarádům na chatu, na nějakou oslavu, atd. Šli jsme i s mimčem. Krásně spinkal v kočárku na vzduchu, byli jsme tam tak do půlnoci a pak šli domu, malého jsem jen přenesla do postýlky a spinkal dál. Když nemohl usnout, tak jsme si ho vzali k sobě do postele 🙂 Kdyby to bylo každý den, nebo nějak častěji, asi by mi to vadilo, protože mám ráda, když je večer klid... Ale kdyby to bylo párkrát, tak proč ne 🙂

voleskap
14. kvě 2017

Ahoj 🙂 Mám 8 měsíčního syna a téměř dvouletou dceru. Kolem sedmé koupeme, pak čteme pohádku, mlíčko, uspáváme. Kdybych měla v tu dobu někde s půlročním miminkem vyrážet, tak bych z toho sama byla asi nervózní. Ale čas od času se stát samozřejmě může, že se někde člověk zdrží a ze zaběhnutého stereotypu vybočí (rodinné oslavy apod.) Takže pokud to není denodenně a mimčo je spokojené, proč ne 🙂