Režim u 9měsíčního miminka. Jak to máte Vy?

veronika_aki
28. dub 2020

Zdravím maminky. Urcite uz u devitimesicnich deti nastavujete nejaky "rezim". Samozřejme vim, ze je každé ditko jine, ale treba se neceho chytnu nebo si vyslechnu zkusenosti ostatních. Prvne asi popisu jaky rezim je u nas. Jde mi hlavne o spanek. Budicek kolem seste, sedme. Kolem pul devate az devate mensi šlofíček asi pul hodinka. Po obede kolem 12-13 spani v kocare. Vetsinou necele dve hodinky. Pak si jeste schrupne kolem pul pate, coz je asi kamen urazu, vecer pak nechce dlouho usnout. Chtela jsem zavést spinkani v pul osme nebo osme, ale dcerka asi jak se vyspi v tech pul pate, tak usina az kolem devate nebo dyl. Chtelo by to tenhle spanek odbourat, ale neumím si predstavit, ze mi od dvou hodin vydrzi az do osmi vecer v klidu. Uz kolem ty ctvrty byva protivna a schrupnout si proste chce. Jak to mate prosim vy? Dekuji

hermia
28. dub 2020

ja všechno nechala vždy na malem a nedelala mu zadne režimy.. (nejsem batikovaná) jediny rezim co ma ze kolem sedme koupani, pred osmou uspavaní. zatim se mi muj postup/nepostup vyplatil.
ono pomalu sam bude zjistovat ze tolik spanku nepotrebuje a zkratka neusne

lysenka
28. dub 2020

Syn ma tedy uz 11 mesicu, ale v 9 to mel stejne. 6:00 az 6:15 budicek. 9:30 az 11:00 spanek. 14:00 az 15:30 spanek. 19:30 az 6:00 nocni spanek. Tim, ze vstava hodne brzo, se ho tento rezim bude drzet dlouho. Vzdy ma mezi spanky tak 3 az 3,5 hodiny a je to tak akorat. Usne vzdy. 👍😉

janina1111
28. dub 2020

Vazne je kazde jine,moje holky od 10.mesice spi pres den uz jen jednou,sami chtely,vstavaji rano mezi pul 7 pul 8,pak spi mezi pul 1 az 3h obvykle 2h a vecer usinaji mezi 8-pul 9.Ted jim je 15mesicu a je to tak po celou dobu.

jitulka87
28. dub 2020

U nás aktuálně takto. Budi se mezi 6 a 7. Kolem pul 10 az 10 spinka v kocarku. Cca tu hodku nekdy i hodku a pul. Pak jde spinkat az tak v pul 3 a budim max v 5h odpo. V 8 se pokousim uspat. Nekdy to vyjde, jindy si da sloficka a vyvadi pak klidne i do 11 😕

puhelin
28. dub 2020

Muj maly ma asi od 4 mesicu jen 2 spanky pres den. Ted ma 8,5 mesice. Vstavame mezi 6:30 a 8, pak uz je okolo 10 unaveny a do cca 12 spi. Pak jde okolo 15:30 spat jeste zhruba na hodinu a pul. V 19 se jdeme koupat a po tom uz je unaveny, tak jde rovnou spat. Je stale plne kojeny, ochutnava pouze k obedu a pak se dokoji.
Kdyz jsem mela jen dcerku, vstavalo se podobne, jen se mi darilo ji v posteli udrzet co nejdele, protoze rano si rada pospim. Ted uz to tak jednoduche neni. Prvni spanek mela okolo 10. a druhy okolo 14, kdy jsme sly na vylet. Koupani bylo taky v 19.

ivis_b
28. dub 2020

Já už mám dítě větší, ale pamatuju si, že od 4 měsíců spal jen 2x denně. Vstával vždycky brzo, to mu zůstalo. Takže tak v půl 6. Jednou spal dopoledne a jednou odpoledne. Zkusila jsi dát ho spát dopoledne trochu později? Pak by mohl jít spát i odpoledne trochu později a třeba by ten podvečerní spánek mohl vynechat. Já se snažila ten režim trošku korigovat. Ne násilím samozřejmě, ale sledovat, kdy je opravdu unavený a kdy se to dá ještě trochu natáhnout. Je jasné, že když není unavený, bude usínat déle a nemá cenu ho hodinu mučit. Zkusila bych mu to dopoledne natáhnout, chodí ti spát po 2 nebo 2,5 hodinách, to mi na 9 měsíční dítě přijde dost často. Samozřejmě každé dítě je jiné, já mám nespavce, spal málo jako miminko a spí málo doteď. Od tří let jede od těch max. 6 ráno do 9 do večera (někdy i později) non stop, bez spaní.

amazonkajanik
28. dub 2020

@veronika_aki skoro stejně jako u vás ale malý pak usíná mezi 20-21h,někdy i dřív. Včera tedy usnul kolem 17h a spal do 0:30 a po mlíčku spal do 6:30,ale měl to včera nějaké posunuté. Jinak jak je starší,tak si zdřímne jen dopoledne,pak oběd a jde se ven. Tam buď usne ve 14h,nebo až v 16h,podle toho,jak moc se mu chce kochat se. Nosím sebou i svačinu,takže se napapá venku na čerstvém vzduchu a pak usne

cherie24
28. dub 2020

Já to teda taky nechávám na malé, ona si to tak nějak nastavila sama. Spinká 2,5 hodiny po tom co se ráno vzbudí, pak mezi 4 - 6 odpo jde spát a pak někdy bohužel řádí až do 11. Usíná pravidelně mezi 9 - 10, někdy i dýl :( Zkoušela jsem jí to několikrát posouvat, že jsem jí udržovala do 8, aby spala až do rána a akorát byla přetažená, protivná, nemohla usnout, pořád se pak budila nebo se v 9 vzbudila a řádila do 1 do rána. Takže u nás spinkání v 8 je jen dobrý vtip a slavim pokaždé, když už usne v 9 večer :D

jelenice_zavodnice
28. dub 2020

@veronika_aki V tomto veku obe dcery spaly 2x denne, dopoledne a pak odpoledne tak aby do vecera vydrzely. Pomalu jsem jedne i druhe posouvala ten dopoledni i odpoledni spanek tak abychom jako rodina mohli fungovat. Ten treti spanek mely jenom chvilinku, vecer to neslo pak ukocirovat, takze jsem to prizpusobovala tomu, ze vecerka byla kolem 19:00 hod. Ta druha dcera se musela uz prizpusobat vic kvuli skolce te starsi. Ale take ji to slo lip. Netlacila jsem na pilu ale podarilo se v pohode.

jirovapa
28. dub 2020

@veronika_aki 6ti měsíční dcera má režim : budíček 6-7 ráno, kolem 9 chce do nosítka, protože je unavená a na chvilku si tam schrupne (cca 20 minut), po obědě spí 12-13:30, potom jdeme ven a jde spát až večer cca kolem 18:00. Chodí spát brzo, protože musím potom za starší dcerou, která je zvyklá chodit spát po Večerníčku, jinak brečí. Až mladší bude sedět, tak jí to zkusím posunout na dýl, aby mohly holky být spolu ve vaně apod. U starší jsem chtěla čas spaní posunout na 20:00 z původních 19:00, ale to mi neklaplo 🤷‍♀️. Tak to zatím nechávám být a uvidíme časem 🙂.

veronika_aki
autor
28. dub 2020

Vsem dekuji, koukam, ze někde je to hodne podobné. Par noci bylo ted horsich, asi zuby, takže mi prijde ze pres den dospava to, jak se v noci vrtí. Zkusim tedy asi natahnout ten dopoledni spanek a odpoledne ji dat spat dyl aby vydrzela do vecera. Jenze treba dnes rano uz chtela spat zase po hodine a pul co byla vzhuru 😀 no, je to boj

petulejan
28. dub 2020

@hermia tak to mě pobavilo "nejsem batikovana" 😁 ale jinak souhlas,nejedu na režim,malá si ho dělá sama a celkem ho má pravidelně 👍

puhelin
28. dub 2020

@hermia Batikovane delaji rezim?

hermia
28. dub 2020

@puhelin pochopila jsi to presne naopak 😉

hermia
28. dub 2020

@petulejan no jednou moje zakaznice použila tento termin a tak jsem si ho osvojila.. 🙃

ondruchovat
28. dub 2020

@lysenka máme to na minutu přesně jako vy 😂

slunickovm
28. dub 2020

@veronika_aki úplně mě to překvapuje, ale mame to stehen plus minus par minut. Taky premyslim, ze zeusim jeden spánek, ale nevim který 😀

mariegroth
28. dub 2020

My mame tedy osm mesicu a nasledujici rezim:
Budicek: kolem 7
Prvni spanek: 10-12
Druhy spanek: 15-16
Nocni spanek: 19:30

Ono to usinani v tomhle veku je I take o tom, ze deti jsou proste aktivni a neumeji “vypnout”. Casto prave zpracovavaji co se kolem nich deje.

speku
30. dub 2020

Mala ma 8 mesicu a pocet spanku zavisi na tom jak "akcni" ma den ... Hodne leze, vse ji zajima, takže mi vydrzi bdit tak 2-3 hodky a pak jde spinkat... Vstava 6-7 pak pred devatou sloficek, pak spanek pred obedem 11-12 , pak mezi 2-3 a pak slovicek kolem 5-6 a v 8 vecer spinkat....

veronika_aki
autor
30. dub 2020

@speku to Vam spi opravdu dost 🤔 v tech osm vecer Vam normalne usne? U nas teda vetsinou pokračuje řádění v postylce az do tech deviti

speku
30. dub 2020

@veronika_aki jo teda usina u kojeni😁kdyz ma, ale klidnejsi den tak je schopna 1 dopoledni spanek odbourat... Nechavam to na ni... Rezim ma na jidlo pravidelny a pak vecer, ale pres den to nechavam na ni... Kdyz chce spinkat, zacne si trit ocka a mrcet... Takze treba dneska dopoledne spala 3x... A ted spi zase...

veronika_aki
autor
30. dub 2020

@speku u nas se uz spi taky potreti. To jsem si tady planovala jak ji natahnu dopoledni spanek na desatou, ale ona do tech deseti ani nevydrzi 🙄 takze dnes rano byla hodinu vzhuru, hned zase spánek. Pak v pul jedenacty do jedny a ted sla opet pred druhou a spi. Mame v tom cim dal vetsi chaos, to jsem zvedava jak usne vecer 🙄