Vigantol. Co místo něj?

marjak
11. dub 2023

Zdravím. Mamky co dáváte mimčům místo vigantolu? Rozhoduju se mezi Puravia Labs- vitamin D3 v olivovém oleji a nebo pak od Jamieson, kapky D3. Co používáte vy? Děkuji moc za tipy 🙏👍😉

gdpr
11. dub 2023

Od terezie D3

lenerka1
11. dub 2023

Vitashine a starším kvalitní rybí tuk.

emillyhk
11. dub 2023

@marjak Dávali jsme Jamieson, teď máme Terezii. Ta má kapátko, což je po Vigantolu a Jamiesonu příjemná změna 😁

normalnimatka
11. dub 2023

a co Vitashine?

tami91
11. dub 2023

@marjak dávám biogaiu s vit D, pribiotika s deckem v jednom 🙂 kapeme už 7 měsíců a vše v pořádku

lamiaaa
11. dub 2023

Můžu se zeptat, proč to chcete nahrazovat, když je dostupný? Je to léčivý přípravek s deklarovaným účinkem, což ty ostatní nejsou...

lenerka1
11. dub 2023

@lamiaaa Třeba mě po něm brutálně bolelo břicho, čímž se mi zpětně vysvětlilo, proč syn měl koliky (byl na Vigantolu) a dcery ne (Vigantol měl výpadek).

uzivatelkapetra
12. dub 2023

Já mám na cestě od genericy... někdo tu dával nějakou tabulku z testů déček a vycházel tam lépe než všude cpaná terezie tak jsem zvědavá.
U syna jsme dávali vigantol s nějak to šlo, ale dcera to vyloženě nedává, tak ač nerada, sáhnu po náhradě.

andreacantu
12. dub 2023

@marjak do 6 tydnu jsme davali Jamieson a pak uz Biogaia s vitaminem D.

kubesovaadelka
12. dub 2023

@lenerka1 souhlasím, u nás byl stejný problém, a teď používám Terezii a do týdne po vysazení ( než se vigantol zcela vyplavil z těla ven) bylo po bolení a jak vyměněné miminko a nejsme jediný případ, sestřenice 10mesicni syn taktéž stejný problém

marjak
autor
12. dub 2023

@lamiaaa protože malymu nedělá vůbec dobre na zažívání, stejně jako jsem ho nedavala před osmi lety ani dceři, která po něm trpěla jak pes. Takže ho dávat nebudu. To, ze naši pitomci ve zdravotnictví neumí schválit jiné alternativy, které jinde v EU se běžne používají neznamená, ze je špatně, když je někdo bude dávat. Jako napr. ten Jamieson ;) ten jsem dávala už dceři a super, spis mě zajímalo, jestli někdo používá i jinou alternativu, přeci jen se to za těch osm let mohlo někam posunout.

marjak
autor
12. dub 2023

@uzivatelkapetra já to mám stejně. Nejde o to něco zanedbat, ale ty kolíky jsou strašný. Už před osmi lety to bylo pro dceru peklo. Kouknu na tu alternativu, co uvádíte vy. Dekuju ;)

dashyyy
13. dub 2023

@marjak dneškem nasazuju Rositu https://www.goodie.cz/p/rosita-extra-panensky-o... 🙂 u nás Vigantol taky způsoboval koliky

holinka69
18. dub 2023

Ja dávám dětem Vitashine. Za nás nejlepší přírodní decko 😊

chlapecektehu
18. dub 2023

@marjak my dáváme od Terezie vitamín D3

marjak
autor
18. dub 2023

@holinka69 v kokosovym oleji, jo, to je asi nejsetrnejsi nosič, ale mě trochu odrazuje ten sprej 😔

lenerka1
18. dub 2023

@marjak Sprej je mechanická pumpička, takže žádná látka navíc, a třeba mi se daleko lépe miminku dává než kapky.

holinka69
20. dub 2023

@marjak ten sprej je prave super. Je to ultra rychlý a děti to od malička baví 😊 starší dceri uz kupuju tablety, ale vždycky závidí brachovi sprej 😁

krisstina93
20. dub 2023

Já dávám terezii, dobre se aplikuje 🙂

marjak
autor
21. dub 2023

@lenerka1
@holinka69 Dekuju, tak já je priste zkusím taky ;)