Vitamín D při kojení. Vadí, když nedávám pravidelně?

princeznamiu
5. kvě 2021

Ahoj, davali jste Decko? A jak? Plne kojim trimesicni dite, ze zacatku jsem vitamin davala, ovsem brzy jsem zacala zapominat... Proste kdyz je dite hladovy tak fakt nemyslim na to, abych jeste odstrikavala na lzicku... Mate nejake tipy? Vadi, ze nedavam pravidelne?

hezz17
5. kvě 2021

@princeznamiu kapni na bradavku 😉

malenka3
5. kvě 2021

Vadí, Češi mají Déčka obecně málo, takže bych to neflákala, já kápnu na malíček a ten dám malé olíznout, nic na lžičku nedávám. Nebo když mi leží, tak jí tu jednu kapku kapu rovnou do pusy

princeznamiu
autor
5. kvě 2021

Diky za tipy =) akorat s tim podavanim bez mleka nevim, je to vitamin rozpustny v tucich, tak asi to ma smysl jedine pred kojenim. Tak jsi to myslela, ne? @malenka3

malenka3
5. kvě 2021

@princeznamiu předpokládám, že dáváš Vigantol, ne? Ten má ten tuk sám už obsažen, to vůbec neřeš.

princeznamiu
autor
5. kvě 2021

@malenka3 aha, tak to jsem nevedela. Ja myslela ze to musim kapat do mlika prave kvuli tomu aby se to vstrebalo :D aspon tak jsem ti pochopila od dokrorky... Tak to je tedy ulehceni.

hezz17
5. kvě 2021

@princeznamiu me takx rikali na lžičku s odstrikanym mlekem.

malenka3
5. kvě 2021

@princeznamiu jo, oni to říkají proto, že mají pocit, že to je pro dítě hnusný. Ale ta jedna kapka fakt nic není. A ten lék ten tukový nosič má v sobě, opravdu nic nepotřebuje.
Tohle je třeba pak řešit u příkrmů, když budeš dávat zeleninu, tak je třeba k tomu dát trochu tuku, aby ty vitamíny rozpustné v tucích se mohly v těle vstřebat.

luhana
5. kvě 2021

@princeznamiu
Davej radeji pravidelne. Dej si kapky na viditelne misto at nezapominas a jednou denne ve stejnou dobu kapej a casem uz to budes delat automaticky.

barmil
5. kvě 2021

@princeznamiu kapu po koupani na prebalovaku přímo do pusy, pak kojim. Navíc ten Vigantol je už v oleji, takže tam ten tuk je.

katule1990
5. kvě 2021

@princeznamiu Kápnu do pusy, kdy řve 😂.

princeznamiu
autor
5. kvě 2021

@katule1990 a rve jeste vic, ze 😂😂

princeznamiu
autor
5. kvě 2021

Ok, vsem diky 🙂

jjasmina
5. kvě 2021

@princeznamiu kapu Vigantol kapku přímo do pusinky, zvykla jsem si to dělat uz při ranním ritualu prebalovani, oblékání..

katule1990
5. kvě 2021

@princeznamiu Kupodivu ne, přestane a zkoumá, co to je za chuť. A pak pokračuje v krasojízdě 😅.

gorra21
9. kvě 2021

@princeznamiu Už od narození jsem vždy večer kápla rovnou do pusinky a pak jsem rovnou kojila

herbinaaa
18. kvě 2021

nevadí. Ja jsem dávala vitamin D a probiotika , dávala jsem je dítěti i sama jsem je brala

nazka
18. kvě 2021

@princeznamiu já kapu přímo do pusy, ani jedné holce to nevadilo. Radši bych to neflakala. Dávám přes zimu i své starší dceři, občas i sobě.

20190418
18. kvě 2021

Syn je prosincový a Déčko jsem dávala asi jen první dva tři týdny. Pak jsem na to jednak zapominala, jednak jsem nechtěla, aby ho po něm bolelo bříško. Teď je mu 6let a nikdy nebyl nemocný. Byli jsme každý den venku, za jakéhokoliv počasí, jedla jsem pestrou stravu, kojila do 15m a příkrmy dávala co nejzdravější. Zas bych důležitost decka v kapkách neprecenovala. Hlavni podle mě je být s dítětem co nejčastěji venku a nechovat se k němu jako bylo z cukru nebo porcelánu.