Zástava dechu při pláči. Máte zkušenost?

milmic
13. bře 2011

Ahojte maminky,
chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte některá zkušenost se zástavou dechu při pláči.
Mám dvouměsíční dceru (narozenou o měsíc dřív) a včera se mi stalo totiž toto:
Nejdřív měla klasický večer typu "něco chci, ale nevím co". Tak jsem zkoušeli kde co. Chovat různě, hračky, kojit, ... Až dostala strašný záchvat pláče a vzteku. Tak jsem si ji vzala do pokoje, že zkusím nakojit, položila jsem si ji na postel a v tu ranu ticho. Úplně ztuhla jako kdyby v křeči, přestala plakat, dýchat, ani se nepohla. Pusinku měla otevřenou, jazýček v takové té křičící poloze a hrobový ticho. Hrozně jsem se vylekala a zatřepala s ní. Tak se probrala zase a začala znova plakat. Pak si ji hned vzal na ruky muž a znova. Zatřepal s ní a dobrý. Vzala jsem si ji do náruče a pak se zklidnila.
Hrozně mě to vyděsilo, není to žádný vzteklounek, řekla bych, žej e dost hodné miminko. Jenom občas se večer trošku povzteká - asi únava, protože přes den toho moc nenaspí... (ale zrovna včera byla vyspaná dost, tak nevím). Prostě je to vždycky pokus omyl a něco zabere. Nikdy ji nenechávám křičet, aby se vyplakala, to je mi hodně proti srsti, takže zkouším.
Stalo se vám to někdy taky?

babulinkab
13. bře 2011

mně tohle dělal syn, ale myslím si, že to bylo v době, kdy byl o něco starší, třeba, když se praštil, chystal se jakoby řvat, ale ani hláska, trvalo to pár sekund, ale člověku to přijde jako celá věčnost, ptala jsem se na to doktora, ten se ptal jestli u toho nepromodrává, ale v podstatě mi na to nic neřekl, ale určitě se na to doktora zeptejte

dzejn81
13. bře 2011

mě radila kamarádka fouknout do obličeje, že se mimi vzpamatuje a nadechne. ale jestli to funguje i u tak malých dětí to nevím ☹ u naší malé už jsem to zkoušela několikrát a zabralo to. ale určitě bych se radši ještě poptala doktora co a jak dělat.

jitta
13. bře 2011

@milmic když byl syn takhle malé miminko,tak to nikdy neuělal
@babulinkab u nás je to podobné jako u tebe, syn to začal dělat až kolem roku a to tak, že většinou spadne a uhodí se o zem. Vždycky ale jen v obýváku, protože tam máme dlažbu, asi se vždycky i hodně lekne, začne hodně brečet, vezmu si ho do náruče, ale pak jakoby se zasekne a nevydá ze sebe ani hlásku a nedýchá, tak s ním trochu zaklepu a on naskočí a začne brečet dál 😒 😒 Trvá to tak asi 10 s, nedokážu to odhadnout,ale přijde mi to, jako věčnost 😒 Dneska to udělal opět, smeknul se u židličky a bouchul se o zem do hlavičky,ale te´d už jsem na to připravená a nejsem z toho tak vystrašená jako poprvé

dagvi
13. bře 2011

ahoj
@milmic to co popísuješ dělá dcera od narození i několikrát denně foukám jí do obličeje aby se lekla a nadechla poradila mně to mudr. s tím, že z toho časem vyroste :(((

babulinkab
13. bře 2011

to s tím foukáním neznám, já taky vždy jen chytla do náručí a snažila se zatřást, no doufám, že už to nebudu nikdy potřebovat

jitulkak
13. bře 2011

Také se mi to stávalo, když se malá praštila nebo se něčeho lekla, začala plakat, pak ztuhla, měla pusinu otevřenou a nevydala ani hlásku, trochu se mi zdálo, že začíná modrat, ale to bylo jen jednou. Poprvé jsem byla v šoku, začala jsem s ní třepat a ona se po pár vteřinách nadechla, ale bylo to jako věčnost. Později když se to stávalo, tak jsem jí foukla do obličeje nebo rovnou do pusinky a to se nadechla hned. Budou jí dva roky a ještě teď když se někdy rozpláče, tak stojí s otevřenou puskou, ale už jí nemusím foukat, lapne po dechu sama, ale straší mě to pořád. 😒

salilinka
14. bře 2011

zdravím,s tímhle problémem jsem se setkávala docela často když byl syn menší,,doktorka nám tenkrát řekla že se vlastně nemusí dělat nic i tak malé miminko má pud sebezáchovy a prostě se nadechne samo..

ivetkavysocina
26. črc 2016

Taky se mi prcek občas zasekne pri histeraku, řve a řve a v místě kde by se měl nadechnout a znovu řvát se zasekne, nedýchá, otevřená Pusa jakoby v kreci. Nevím jestli by naskočil sám, zatím jsem u něj vždy byla a buď pomohlo zatrepani, nebo fouknutí do obličeji a ještě jsem zkusila pocakat studenou vodou, když předchozí nepomohlo. Naštěstí pak začal zase řvát a dýchal.