Změny v usínání u miminka, máte zkušenost?

stejnov
19. črc 2015

Mám syna, kterému je nyní skoro 10 měsíců. Od malička usínal sám, v postýlce. Večerní nakojení, do postýlky, pusinku, pustit písničku a za chvíli spinkal. Někdy spal hned, někdy třeba po 20 min., ale předtím byl v klidu, jen si "povídal". Kolem 7. měsíce se to začalo měnit. Když jsem ho dala do postýlky, začal za chvíli brečet. Tak jsem ho nechala několik dnů vybrečet. Chodila jsem tam po 5- 10 min., pohladila, dala dudlíka, pusinku, chvíli jsem tam byla a jak jsem odcházela, hned začal brečet znovu. Vydržela jsem většinou 30 - 60min. a pak jsem ho uspala na ruce. Jednou jsem ho po té probrečené době vzala do postele (ne na ruku) a usnul tak po 20 min. Od té doby jsme s ní každý večer s manželem leželi, nechali jsme ho, ať si na posteli "dělá co chce". Většinou několikrát přelezl postel sem a tam, všechno cestou prozkoumal, pomazlil se s námi a usnul. Toto usínání fungovalo asi 14 dní. Pak opět ze dne na den i toto přestalo fungovat. Tak jsem začala uspávat opět na ruce, prvních pár dní usnul po 2 - 3 minutách a nyní už opět změna. A to taková, že už i uspávání na ruce trvá 30 min. i déle. Často se vzbudí, když ho dávám do postýlky a může to začít nanovo. Dnes už jsem nevydržela a nechala ho zase vybrečet 😒 Dnešek probíhal tak, že jsme vyzkoušeli všechno... Dostal najíst, pak jsme s ním leželi v posteli, pak jsem ho zkusila uspat na ruce, pak jsem ho zkusila uspat ještě jednou sama na posteli a pak i u něj v postýlce, až nakonec z toho bylo to vybrečení. a usnul až po hodině breku ☹ Už si s ním nevím moc rady. Máte někdo podobnou zkušenost? Ještě zmíním, že přes den většinou usíná sám v postýlce, výjimečně se mu to nepovede!

svetlus_pepca
19. črc 2015

Nevím, jestli je to u vás nějak dlouhodoběji, nebo je prostě pár dní ok, pár dní to nejde. Ale povím ti svoji zkušenost. Na mého, dnes už ročního, syna od začátku působí úplněk a novoluní. Takže jednou za 14 dní tak 3-5 dní ohromný problém s večerním spaním. Odmala usíná sám v postýlce, přes den i večer. U nás v posteli spal párkrát, obvykle třeba při nemoci, po očkování nebo tak. Jinak naprosto bezproblémové usínání. Téměř celý rok stejný rituál - koupel, krmení, spaní. Někdy doma, jindy u babičky a dědy. Ale opravdu jednou za 14 dní prostě po krmení usne, uběhne hodina a malý je vzhůru. Veškeré snahy o uspávání marné. Sezení u postýlky, hlazení, nehlazení, povídání, mlčení, ukolébavky, pohádky, uspávání na ruce, uspávání v naší posteli - NIC! Takže to obvykle dopadne tak, že ho prostě vezmeme k nám do obýváku a hrajeme si. A to třeba klidně do půlnoci, ač normálně usne třeba v osm, půl deváté a spí do rána bez jediného probuzení. No, a pak s ním jdu zpátky do ložnice a uspávám na ruce. Obvykle s pláčem, pobrekáváním, vzpíráním se a tak. Až nakonec usne. Takhle to probíhá tak ty 3-5 večerů a zase se to srovná. Teď třeba poslední tak 3 měsíce na něj víc působí novoluní než úplněk. Tak toť má zkušenost 🙂

stejnov
autor
20. črc 2015

U nás je to bohužel každodenní problém. Úplněk mě už taky napadl, když to byly první tři večery... Byla jsem první půlrok nadšená, jak krásně mi syn usíná a teď přes dva měsíce tohle 😠 A je to pořád horší a horší. Vždy nějaká metoda zabere a za pár dní konec...

svetlus_pepca
20. črc 2015

Tak to jo. Tak s tím ti bohužel neporadím. Nemám vlastní zkušenost, ani nevím, že by o něčem takovém mluvil někdo kolem. Ale věřím, že se tu najdou maminky, které ví a poradí ti 🙂 Držím pěsti, aby se našlo řešení co nejrychleji, protože to určitě pro tebe není jednoduché!

lv
20. črc 2015

Usínání se mění, obvykle k horšímu, jak u vás. Nemění se mu i spaní ve dne? Kolem roku už spí některé děti jen 1x, když víc tak zas je problém ten večer..

stejnov
autor
20. črc 2015

Ve dne je to právě úplně v pohodě, usíná sám, nebrečí. Spí 1x dopoledne a 1x po obědě, pak až večer. Takže mezi poobědním spaním a večerním je 4 - 5 hod. pauza. To je myslím dostatečná doba... A večer vypadá, že je unavený, že by chtěl, ale nejde mu to. Ani s námi ani bez nás 😒