Co vás zajímá o loutkovém velkofilmu Malý Pán?

adam_malypan
11. kvě 2015

Filmová pohádka Malý Pán vznikala 5 let - poslední 2 roky se vytvářely dekorace a natáčet se začalo před 9 měsíci. Nyní film vstupuje do kin. Filmový štáb čítá desítky členů a celkově se zapojilo několik stovek lidí a partnerů… Zajímá vás, jak film vznikl? Zajímavosti, nezveřejněné detaily, nebo něco o postavách či hercích? Máte nějaké otázky na kohokoliv z nás? Ptejte se a rád vám otázky zodpovím sám, nebo ve spolupráci s režisérem, scénáristou, dalšími autory či herci. Těšíme se na vaše dotazy.

marssyy
11. kvě 2015

Mě by zajímalo kde se pohádka natáčela 😉

makulinecka
11. kvě 2015

Hezký den, nedávno jsem viděla v televizi pana Rašilova a ten se nad Malým Pánem rozplýval. Už se těším až film s dcerkou uvidíme. Zajímalo by mě kdo se podílel na tvorbě loutek a jak dlouho trvalo než se všechny loutky vyrobily?

adam_malypan
autor
11. kvě 2015

@makulinecka Dobrý den, výroba loutek a celkových dekorací k filmu trvala více než 2 roky. Byla to velmi pečlivá práce, kdy bylo třeba, aby se nad návrhem shodlo několik lidí a všichni byli s výsledkem spokojeni. Takto na několikrát vznikala i postava samotného Malého Pána, než získala loutka výslednou podobu, kterou má dnes a kterou uvidíte s dcerkou ve filmu 🙂.

jitim
12. kvě 2015

Dobrý den, mě by zajímalo pro jak staré děti je film určen? Zvládne i tříletý? Že bychom poprvé vzali děti do kina.. Děkuji.

petkab82
12. kvě 2015

Příjemný den, mě by zajímalo kolik loutkovodičů se na filmu podílelo a nebo jestli se točilo po krocích a pak to vypadá že loutka jde. Nevím jestli jsem to popsala dobře, tak to zjednoduším- jestli jsou to loutky třeba jako Hurvínek a mejí svého vodiče🙂

adam_malypan
autor
12. kvě 2015

@jitim Dobrý den. Zajímavou referencí jsou pro nás děti Milana Caise (člen skupiny Tata Bojs), který je autorem hudby. On má tři děti, nejmladší ve věku 2 a 5 let. Říkal, že kdykoliv na filmu pracoval a ony přišly do jeho studia, velmi zaujatě sledovaly záběry a líbily se jim. Pro dvouletou byly některé scény lehce děsivé, ale se zájmem sledovala i ty a celkově si pohádku užily. Tím pádem odhadujeme, že tříletý by film jistě zvládl. Z předpremiérových vysílání máme zkušenost, že se děti i tohoto věku smějí a sledují nejen zajímavě výtvarnou část, ale i košatý a inspirativní příběh cesty Malého Pána za jeho snem 🙂

adam_malypan
autor
12. kvě 2015

@petkab82 loutky byly pro každý záběr vedeny, takže bylo možné natočit celý záběr v jednom střihu, nikoliv po jednotlivých záběrech, jak tomu bývá v jiných případech. To práci na jednu stranu velmi zjednodušuje, na druhou stranu to vyžaduje velmi zkušený tým loutkovodičů. Režisér Radek Beran je sám členem předního českého loutkovodičského spolku Buchty a loutky, který stál za vodičstvím loutek při natáčení. Přesný počet lidí zjistím a doplním.

petkab82
12. kvě 2015

Děkuji za odpověď. To tedy muselo být pěkně náročné natáčení. Loutky, loutkovodiči a pak ještě dodabovat hlasy. Jsem na film hodně zvědavá, tak sand brzy bude i na DVD nebo až menší odroste (3,5měsíce) a nebude potřebovat co chvíli nakrmit od maminky, tak s tou větší vyrazíme do kina- bude to pro ni poprvé (je jí 2,5), tak si tam snad najde také svoje🙂 Ukázky se jí zatím líbí🙂

adam_malypan
autor
13. kvě 2015

@marssyy Ještě doplňuji odpověď na Vaši otázku - kde se film natáčel. Hlavní část filmu jsme natáčeli v jižních a středních Čechách - v okolí Písku, Borečnice, Temešváru, také v Něčíně, v Novém Strašecí - v areálu Českých lupkových závodů atd. Celkem natáčení trvalo 45 dní.

petkab82
14. kvě 2015

A po těch 45 dnech se jak dlouho dodělávalo ve studiu - dabing, střih....

adam_malypan
autor
14. kvě 2015

@petkab82 Práce ve studiu - tedy především střih, barvení obrazu, dabing ale také přídavné efekty (i když těch je ve filmu velmi málo), dále dabing, hudba, atd... tyto činnosti po natočení filmu zabraly cca 8 měsíců. Je to ovšem relativně krátký čas, když to srovnáme s dalšími obdobnými filmovými díly.

adam_malypan
autor
15. kvě 2015

@petkab82 mám pro vás slíbenou odpověď o počtu loutkovodičů! Nejvíce jich bylo v jeden moment celkem 7 v akci zároveň. To je i jejich celkový počet 🙂

petkab82
15. kvě 2015

@adam_malypan : děkuji. škoda že jsem film neviděla, to bych pak jistě měla otázek kupu🙂