Dáváte umělé mléko na noc?

janager
21. říj 2018

Maminky, prosím vás o vaše názory na podávání umělého mlékav noci? Syn 18m, do 15m kojený. Má ABKM, 2x denně (ke snídani a večer) dostává Nutrilon allergy care. V noci se stále budí. Někdy 1x a někdy i 5x a vstáváme mezi 5-6h. Mě osobně přišlo zbytečné dávat v noci UM. Ale jedna známá mi dala brouka do hlavy, jestli nemá v noci hlad. Odmítá teda i vodu na pití, když se probere. Podotýkám, že jsem UM v noci nezkoušela. Mě osobně to přijde zbytečné honna to zvykat. Přijde mi už dost velký, a navíc UM kazí zoubky. Co si myslíte?

g_m
21. říj 2018

Dcera bude mít 2 roky, na UM byla skoro od začátku a v noci jsme jí ho vzali v 10 měsících a když se vzbudila, tak jsme jí dali cucnout čaje- Je možné, že má žízeň, ale na UM bych ho neučila. Co večeří? Jinak ona se budí pořád taky. Někdy 2x někdy i 4x za noc a hlad určitě nemá, protože na večeři toho zbaští až až.

janager
autor
21. říj 2018

@g_m Zkoušela jsem mu dávat v noci pít vodu a nechtěl. Vzteká se a cuká hlavou. Čaje nechce celkově ani přes den. Večeři si myslím, že má snad dostatečnou. Večeří mezi 18-18:30 a má buď krajíček chleba s něčím a zeleninu nebo hustou polévku. A po 19h má UM a mezi 19:30-20:00 jde spát. Taky si myslím, že je nesmysl ho učit v noci na UM. Ten spánek má od narození všelijaký, takže buzení se 2-3x za noc, oproti 15x za noc, jako když jsem kojila je zlaté 🙂. Ale děkuji za názor. Docela do mě známá ryla, že přece to UM potřebuje i když sama MUDr. řekla, že v tomhle věku není potřeba.

hope09
21. říj 2018

My jsme na tom podobně, někdy spí celou noc, někdy se vzbudí a dám mu UM (cca poloviční dávku a víc ředěné). Možná mu taky zkusím v noci dát jenom vodu, ale zatím jsem to UM omezovat nechtěla. Zdravé děti v tomhle věku už UM samozřejmě nepotřebují, ale děti s ABKM to mají i jako náhradu za mléčné výrobky, které nemohou. S tím kazením zubů bych po UM dala ještě napít vody.

kittyy17
21. říj 2018

@janager můj 23 měsíční syn od půl roku spí celou noc. Minulý týden se začal v noci často budit s brekem, po vypnutí láhve mlíka se uklidní a spí dál až do rána. Také si někdy večer v postýlce řekne, že chce mlíčko, to dřív nedělal a ani nebyl zvyklý na mlíko před spaním.
Tak to zkus, třeba ani nejde o mlíko, ale onpocit uklidnění plynoucí z kojení, přecejen je to hodně podobné

kittyy17
21. říj 2018

@janager a k večeři sní 3/4 krajíce chleba se sýrem, což je dost a obvykle mu to stačí

pavla555
21. říj 2018

ahoj, tak já bych mu ho taky nedávala. Já jsem přestala v noci krmit od konce 3m. Jsme od začátku na UM. Že se budí může být třeba zoubkama....

ivis_b
21. říj 2018

Hlady se v tomhle věku určitě nebudí. Synovi jsou 2 roky a 2 měsíce a v noci se budí pořád, někdy jednou, někdy pětkrát, ale hlady teda určitě ne. Už jsem zkoušela kde co a nic nezabralo, takže jsem se tak nějak smířila s tím, že některé děti v noci spí a některé ne. UM bych v tomhle věku rozhodně nezaváděla, naopak bych se snažila zrušit i ty denní dávky ve prospěch normálního jídla (ale to už je jiná kapitola). Jinak jak syn teď už normálně mluví, tak je pravda, že se často budí tím, že se mu něco zdá, protože kolikrát mluví úplně z cesty. Tak je možný, že se budí i z tohoto důvodu.... Jídlo bych fakt neřešila.

kittyy17
21. říj 2018

Tak synek si právě vypil flašku mlíka, o kterou si řekl že chce. Že bude mít dva roky je úplně jedno, kdybych kojila, dala bych mu prso a neřešila to. Má rýmu, rostou mu zuby, včera odmítl oběd oba chody, dál si flašku a šel spát....

pavla555
22. říj 2018

@kittyy17 tak zase kdyz nejedl pres den, tak je to neco jinyho. To bych mu taky dala.... a neni to asi kazdej den, ze

kittyy17
22. říj 2018

@janager já si myslím, že když mu dáš v noci flašku mlíka, rozhodně mu to neublíží, hlavně když bude spokojený, a tím pádem i ty, a všichni se vyspite... Lepší než se půl noci placat s otravným děckem

kaja2016
22. říj 2018

@janager No oni UM doporucuji i v noci, ale ja bych to nedelala. Dcera byla na UM od narozeni, v noci se na ni nebudila, ale ja prave pod tlakem okoli zacala budit po trech hodinach, ona si na to samozrejme zvykla a v roce a pul jsem to musela z duvodu permanentniho vycerpani utnout. Trvalo to tyden, nez se prestala budit. Od te doby mam na stolecku caj a nekdy ho v noci chce. Ale znam maminky, co davaji do tri let. Alergy Care mu zoubky nastesti nezkazi, neni sladka (take jsme meli), ale i tak jist v noci? To neni totiz materske mleko, ktere se travi pomalu jako voda... S druhym ditetem bych do toho nocniho krmeni nesla vubec, pokud to nebude treba...