Do kdy jste dávaly dětem umělé mléko?

janulle22
22. říj 2008

ahojky zajimalo by me do kdy jste davali vasim prckum umele mleko...?a co jste jim davali potom...
dekuji...

petka80
21. pro 2008

Ahoj ivulindo, záleží na tom, z jakého důvodu ho chceš nahradit. Jestli abys dodržela mléčnou dávku, tak podle mě ho nahrazovat nemusíš, pokud dáváš denně 120 ml UM + krupicová kaše + jogurt, tak to je úplně dostačující. Pokud potřebuješ dát něco večer místo UM, aby malá spala, tak to neporadím. Jinak můžeš dát večer cokoliv, tu kaši, nebo jogurt, zaleží, co ti takhle večer sní.

ivulinda
21. pro 2008

Petko to je právě to,že Adélka už Sunar večer nechce a ráno už taky ne,tak bych potřebovala vědět co jí můžu místo toho dát,nebo abych byla připravena kdyby se mi stalo,že to mlíko už prostě ráno nebo večer nebude chtít už vůbec.ted ho tak na půl vypije

petka80
21. pro 2008

Podle mě když ho nechce, tak jí ho dávat nemusíš. Jde jen o to, aby měla dostatek mléčných výrobků, takže jí klidně dej ráno jogurt a večer kaši. Taky můžeš zkusit přidat UM do nějakého jídla, třeba bram. kaše s UM, do zeleniny, někde tu byla i diskuze o receptech z UM.

ivulinda
21. pro 2008

¨díky moc 😉

karlicka111
26. čer 2009

Myslím, že rozdíl mezi KM a UM pokračovacím (batolecím, č.3) není ve formě bílkoviny v něm obsažené (tak je tomu pouze u počátečních mlék), ale v tom, že UM je obohaceno o vitamíny, probiotika, vlákninu atp. Současná doporučení jsou myslím taková, že po roce lze začít používat KM do vaření a postupně (chutná-li )i na pití. Je jen narozhodnutí rodičů a zvyklostech rodiny....Já např. syna kojím, kaši dělám do UM a když si občas dávám pití KM, tak syn s chutí usrkává ode mě. Určitě není problém pít UM "do smrti" - jen záleží na každém, jak fandí umělým vitamínům... 😎 Zkrátka používat selský rozum a myslet i na to, že (nejen) dětská výživa je hodně o reklamě a penězích.

ina.b
28. čer 2009

Dceru jsem kojila 17 měsíců, pak jsem chtěla navázet UM, ale stačily dva loky a už ho nechtěla. Když jsem se radila s mudr., co jí dát, když UM nechce, tak mi sdělila, že stačí jakékoliv jiné mléčné výrobky - jogurty, kaše apod. Jinak do kaše dávám klasické mléko. Mudr. sama radila, že běžné mléko v jídle být může. Co doktor, to jiný názor. Malá po něm žádné alergie nemá, tak v menším množství si myslím není problém.

maryshka
28. čer 2009

No, myslim, ze kazda maminka ma pravo davat dietatu, co sama uzna za vhodne a je to strasne individualne. Momentalne som sama v situacii, kedy moj syn prestal pit UM zo dna na den. A to mi pil 3x266ml denne medzi jedlami. Som z toho zufala....kupila som dalsie znacky, ci to nebude tym, ale nie a nie sa opat dostat "do rytmu".
Rano vypije jednu davku cca 150-230ml, podla chuti. Musim mu vsak dat do mlieka Nestle baby susienky. Pocas dna uz UM nechce a co ma mrzi najviac, vecer nevypije ani glg. Takze vecer davam mliecnu, alebo nemliecnu kasu roznych znaciek. Ma rad piskotovy Nutrilon, keksikovu Nestle alebo od DM a viacero Sunariek. Lubi jogruty, pribinaciky, aj syr. Strasne som chcela zostat pri UM do troch rokov, lebo sa to doporucuje kvoli tym mineralom a vitaminom, kt. su UM obohatene. Este som nepresla na kravske mlieko, ktore sice bezne davam do varenia. Stale vaham. Velmi by som chcela zostat pri UM. No poznam kvantum mamiciek, kt. detom od jedneho roku davaju klasicke krabicove plnotucne mlieko a deti rastu, su zdrave a spokojne. Ja som vyrastla na kravskom mlieku od roku taktiez a myslim, ze som celkom v pohode🙂 Su vsak pripady, kedy deti zacnu UM odmietat a zachuti im obyc. kravske mlieko. Ono konieco kokoncov aj to UM by nebolo bez toho kravskeho, i ked to je upravene roznymi narocnymi procesmi, nehovoriac o HA mliekach apod. Takze kazda mamicka ma asi dovody pre svoje rozhodnotie🙂

tomasek06
28. čer 2009

Já jsem dávala UM jen do roka a půl a pak už normální mlíko. Stejně ho pije jen ráno a vitamíny a minerály dostává jinou formou. Ovoce, zelenina apod. Taky jí hodně jogurtů. Tak si s tím hlavu nelámu. Nemá cenu nutit dítě pít mlíko když ho nechce.

many
7. srp 2009

ahojky 🙂 jsem ráda, že jsem toto téma našla, já přestala teď kojit a UM mi nechce, cucne nebo si jen čuchne, zašklebí, vyplázne jazyk a blééééé 😝

many
7. srp 2009

jste mě uklidnily, tak mu to aspoň nemusím nutit a pak to zbytečně vylívat nebo dopíjet studené 😀

knobloska
7. srp 2009

No my máme opačný problém, malá je na něm závislá a má doteď v noci mlíko po 3 až 4 hodinách. Už mě to pěkně štve, ale je poměrně drobná, tak se mi to nechce ukončovat, i když bych se konečně někdy ráda vyspala. 😝 . Pije mlíko i po obídku, má to jako dezert. 🙂 Večer kaše z plnotučného mléka, někdy chlebík nebo polívka, v 9 večer 180 mlíka a pak pokračujeme celou noc po 150 ml.
Nutit je nemá smysl, mám kamarádku a její malej nechce mlíko od 9 měsíců a chrochtá si, jak pěkně spí celou noc. Nahrazuje to jogurty, tvarohy a sýry.

many
7. srp 2009

knobloska teda tak držím pěsti ať se to u vás brzo upraví a v noci se nebudí 😉 to jsem ráda,že my spává většinou od těch 19.00 do rána no teď do 5.00

many
7. srp 2009

mi 😅

many
7. srp 2009

to máte furt ten spánek rušený ☹

knobloska
7. srp 2009

Je to hrozný, ani mi nemluv. Už jsem jí to zkusila odnaučit, ale řve třeba 15 minut, pak sice usne, ale za půl hodiny řve znovu a vlastně vždycky jí ho nakonec dám, pže chci mít klid. Chce to asi silnější vůli. Kdyby nebyla tak hubená, to by se mi to odnaučovalo lépe. Nehledě na to, že se bojím o zoubky. Asi bych jí ho musela vzít úplně, prostě mlíčko už není, nesměla by s ním usínat. Ale to mi přijde taky blbé.

jakoubka
7. srp 2009

Holky,má otázka bude asi trochu mimo.
Ale zajímalo by mě,do jakého věku je UM jako jídlo?

andyalukasek2008
7. srp 2009

To by mne také zajímalo 🙂. Luky má UM jako večeři v postýlce pořád, jakmile mu dám na večeři něco jiného, polívečku, rohlík a nedám mu ani stovku UM, v noci se mi budí. Jinak s 8-mi odměrkama nutroše vydrží do rána 🙂... Ale asi více dětí pije ještě před spaním mléko v ročku, že?

radka.m.
7. srp 2009

jakoubka-UM se dá nahradit místo jídla do roku,potom už je na prvním místě normální strava,mléko už není jako jídlo po výživové stránce,proto už po roce jsou to batolátka a ne kojenci 🙂

gilotek
7. srp 2009

Malej pije UM od 8 měsíců. Ted mu bylo rok a půl a mlaská si u Sunaru 😉
200kč měsíčně mě nezabije . Má ho jen ráno ještě v postýlce, rychlovka hotová. Zatím KM nedávám - max do pudingu 😉

melysa
25. srp 2009

Malej (25 měsíců) pije po probuzení 270 ml Nutrilonu, potom až svačinu dopoledne, takže to UM má vpodstatě místo snídaně, a mezi 7-8 večer zase 270 a pak už nic nejí. Přijde mi to mlíko ráno lepší než rohlík s něčím, zvlášť když vím, že si 2 x kousne a je po jídle.

pistok
28. srp 2009

ja dávam sunar probiotický, ale polívky a nekdy kaši krupicovou dělám z KM od roku
jenomže my máme problém dostat do nej neco jiné mléčné než sunar
jogurty nechce, jogurtové mlíčko ani iné kysané výrobky taky ne, ani mlíkovou polívku nemá moc rád a kaši veme na milost jen krupicovou, tvaroh ani naterky, syry jen tvrdý nekdy
sunar pije ráno i večer i přes den před spaním - nekdy denne 300 ml, jindy i 750 ml - jak mu kdy chutná
i sušenky mu kupuji probiotické -sunarku, když nejí jogurty
my asi budem na sunaru minimalne do 2let, to snád už bude baštit i neco jiného z mléka
a ted jen doufám, že mu to stačí a papá taky hodne maso, tak snad má bílkovín dost a doufám, že zdravých

lucie.krajcarova
6. črc 2010

ahoj holky, obnovíme toto téma? Náš Martínek díky UM začíná přibírat, jinak to byl v roce takový drobínek pouze 8,3 kg a 76 cm. teď vypije 2-3 flašky za noc a to má normální večeři. Nechce se mi brát mu mlíčko jako takové, když díky němu přibírá, ale ráda bych ho postupně nahradila kravským. náš doktor říkal, že od 18 měsíců můžu používat plnotučné, že UM je pak už jen reklamní tah, nic zvláštního prckům nedává. a já nehodlám podporovat tyto firmy. zlaté doby, kdy jsem kojila (malý se odstavil sám v roce, ale i tak bych to musela stopnout kvůli dalšímu těhu). Náš doktor je mladý člověk nezatížený starými strukturami, takže myslím, že nic zas nepřehání...

ygreen
7. črc 2010

lucie: Já mám opačný názor. Můj syn taky pije rád UM, a pije ho ještě i v noci a budu mu ho dávat dokud mu bude chutnat. Nevěřím tomu že mu nic nedává - jeho složení, vitamíny a minerály - to prostě v kravskym mlíku nemáš. Já to řešila i s pediatričkou a se zubařem a oba jsou nakloněni tomu dávat mu UM dokud bude chtít a to dokonce i v noci! že to přináší více pozitiv než negativ.
Na kravské přejdeme počítám až po třetím roce a když by si i pak dal raději UM, tak mi to vadit nebude. Ono kravský mu moc nedá. To už spíš kefír, kysané výrobky, apod. Ale ty pije už dávno.

casiopeia
8. črc 2010

Přidávám se k Ygreen. Myslím si, že je blbost dávat tak malému prckovi zbytečně KM. Už o tom bylo psáno plno věcí, že je to zažitý nesmysl, že je mléko zdravé apod. Vždyť ho ani nestráví nic mu to nedá, žádné živiny. V UM máž mnohem vyšší výživovou hodnotu, protože je to dělané přímo pro ně. A jestli máš v rodině alergii, tak mu maximálně uškodíš. Neber si to osobně - tohle je pouze můj názor. Já jsem třeba zkusila dát někdy v půl roce dceři nehypoalergenní mléko a během týdne se u ní projevila alergie na kravskou bílkovinu. Když jsem to zkusila po roce tak v poho. Myslím, že se nic nemá uspěchat.

martas4
8. říj 2010

Můj syn má jeden rok. Vyzkoušela jsem pár druhů umělých mlík a malý mi to vůbec nechce pít. Takže celá krabice jde vždycky do koše. Sice mu tak jednou až dva krát denně dám jogurt nebo lipanek apod. , ale pořád mi to připadá málo. Popravdě mi ty umělé mléka taky nepřijdou nijak chutné. Samotné kravské mlíko jsem malému ještě nedala, pouze v bramborové kaši nebo v krupici (tu stejně nechtěl). Myslíte,že to mám vyzkoušet a dát malému aspoň kakao z kravského anebo máme zůstat jen na těch jogurtech? Jinak - přestala jsem kojit,jak měl malý jeden rok.

stazina
27. říj 2010

@martas4 Ahoj , možná , ež už si věc vyřešila...ale jestli né, tak můjnázor....dva jogurty prý nahradí dávku mlíka, takže byh si s tím tak hlavu nelámala..co sýry, tvaroh? Mléčné kaše, jí to? Já od roka začala klukům vždycky ráno dávat kravské mlíko, věčer mají sunar...mlíko mají rádi, to UM má takovej divnej čuch...holky tady psaly, že do dvou let by dítě nemělo pít kravské mlíko, ale já si myslím, že to tak horký nebude...zkus mu to a , když ho bude pít a bude ho mít rád, tak mu ho dávej..měj se

martas4
2. lis 2010

@stazina Mám trochu strach dát kravslé mlíko,protože kamarádka ho dávala (máme stejně staré děti) a zjistilo se,že je nejspíš na to alergický. Dávala kravské mlíko ještě než měl rok a teď nevím,jestli se tím ta alergie rozjela anebo už je to dáno od narození. Už to moc ani neřeším,prostě to mlíko nedávám,akorát ty jogurty,máslo apod.

luthien.k
2. lis 2010

@martas4, strach máš oprávněný, v kravském, neupraveném mléku není pro dítě nic hodnotného! Spousta špatně stravitelných bílkovin (což zatěžuje trávení), hodně fosforu, který zatěžuje ledviny, nevýhodný poměr vápníku s ostaními minerály, takže se z něj stejně špatně vstřebává, prostě nic na něm není! O alergiích ani nemluvím. Sice je to z části dáno geneticky, ale z části tím, kolik toho alergenu zkonzumujeme, tj. čeho je moc, toho je příliš (počet lidí s alergií na BKM stoupá). Takže děláš to podle mě dobře, když už chceš mléčné dávat, tak jogurt nebo tvrdý sýr je nejlepší volba.
P.S.: Dávat kravské mléko před rokem života je vysloveně hazard se zdravím dítěte. UM jsou upravená tak, aby se dobře dětem trávila atd., proti nim nic, ale přímo kravské mléko, to je prostě pro to tělíčko děsná bomba 😖

kocicinka
2. lis 2010

@luthien.k a co třeba kozí mléko?Prý je svým složením podobné mateřskému.... Já teda dávám J. jen kozí jogurty a kojím, takže jiný mlíko nedávám.Kravský mlíko normálně ani nekupujeme, takže to myslím u nás nehrozí.