Jak kombinovat mateřské mléko a umělé?

bramburka
31. pro 2007

Holky nemohu tady najit odpoved proto se ptám. Uz budu muset přestat s kojením, protože malá je úplně hysterická u prsa a trvá to už přes 4 týdny den co den. Budu se snažit odstříkávat, ale bohužel neodstříkám na 1 dávku. Jde např. dát jí 60ml MM a k tomu připravit 40ml UM? Já totiž vypočítala, že když váží 4kg, taky by měla vypít 700ml - t.j. 7*100ml - funguje to tak i u UM? V noci budu zkoušet pouze kojit.

nellyf
21. led 2008

kometka5 - moja lekárka mi poradila piť iba plnotučné mliečko, a jesť najmä tučný tvaroh, tvrdý syr, ktorý má aspoň 45 % tuku a jesť mäso-nie salámy a polotovary ale doma pripravené. Samozrejme, že salámy môžeš, len aby som vysvetlila to mäso. Ja to tak robím a zatiaľ s mliečkom problém nemám a to synček bude mať pol rôčka.

nellyf
21. led 2008

pietra - ja so smotanou /smotana na šľahanie/ nemám dobré skúsenosti, malého príšerne bolelo bruško, keď som ju použila do bielej polievky, práve že mi ju lekárka zatrhla!!!! A odvtedy som ju nepoužila v našom jedálničku.

tanicia
21. led 2008

pietra to máš super, ale neviem si predstaviť, že by tento hladoš jedol iba tak málo krát. Ja som mu aj skúšala dať viac mlieka, že aspoň dlhšie vydrží, ale nevypil to, čiže jemu to takto vyhovuje. Ale zas, čo by sme pre tých drobcov neurobili, všetko čo im vidíme na očiach, no nie?

pietra
22. led 2008

nellyf a co kysla smotana?

tanicia - kazde babo je ine. Kika si to tak urcila sama. Ona celu noc prespi (12hodin), cize tych zvysnych 12 hodin, keby mala jest viackrat, tak by jej ani vytravit nestacilo.

nissanek
22. led 2008

Tak jsem si myslela, že večer budem trochu dokrmovat (nejdřiv MM, mám něco zamraženo) a pak UM, protože večer už nemám moc mlíka. Kristýnka ale totálně bojkotuje lahev (od Aventu). Vzteká se, dožaduje se prsa, i když je prázdný, tak ho dumle až do vyčerpání a pak usne. Výsledek je, že se vzbudí nejpozději o půlnoci a pak do rána "krmim" co dvě hodiny. Nevíte co stím? Když byla menší (tak 1,5 měs) tak lahví problém neměla....

nellyf
22. led 2008

pietra kyslú smotanu som použila namiesto tej na šľahanie, ale malý plakal aj keď nie tak príšerne. Takže som aj tú vylúčila z nášho jedálničku. Aj keď teraz nad ňou zase uvažujem, keďže som už naspäť začala papať šošovicovú, fazuľovú aj kelovú polievočku, pretože s malého už netrápi bruško 🙂

kalo
22. led 2008

no...že se bavíte o smeteně a nadýmání...já prvních 5 měsíců nemohla nic z mléka...malá měla prdy jako ďas..Mléčnou bílkovinu některé děti neumí trávit a nadýmá je to...Teď už je to v pohodě. Ale kdo má úplně malinké miminko, tak by to s mlékem neměl přehánět, i když se po něm tvoří mléko mateřské...To je ale trošku mimo téma 😉 😉 😉

ajus
24. led 2008

nissanek, kojene deticky vacsinou nechcu pit z flasky, ja sa tiez snazim moju 6mesacnu dcerku uz par dni naucit na flasu, pila cajik z flasky v lete, tak z nej vie pit, ale nechce mrska. najprv uplne odmietala aventku, tak som skusila taku obycajnu malu s mensim silikonovym cumlikom a z tej niekedy vypije, treba to skusat kazdy den a pokrok sa dostavi... 😉

cazadora
24. led 2008

kalo my to měli s mlékem a mléčnými výrobky přesně tak teď už snese když si jednou denně ale ne každý den dám 2dcl mléka jogurty pořád ne

kocurek
24. led 2008

Holky, tak ja mam stale mleko, kojim a doufam, ze budu i nadale, ale dite pokud ma dost, rekne si a nepije vice, at uz se jedna o prso nebo o flasku.... 🙂

gandy
25. led 2008

Ahojky holky, nevím jak dál, jestli vytrvat nebo začít dokrmovat. Moje malá chce pít každou hodinu. Josu už jí 3 měsíce a je to čím dál horší. Dřív vydržela aspoň v noci dlouho spinkat, ale teď vstává co dvě hodiny. Přes den, hlavně k večeru spíš to prso cumlá než pije. Vždy se přisaje a za chvíli se rychle odtrhne od prsa. Pak se zas přisaje. Když jí chci dát od prsa tak se hrozně vzteká a chce ho znova. Nevím zda mám málo mléka nebo co mám dělat. Nemáte s tím někdo zkušenosti... Teď manža zkouší aspoň dvě hodinyk aby nejedla, tak uvidíme, ale musí jí nosit jinak by řvala. Jenže copak já to pak můžu dělat když neni doma, to bych nic jiného nedělala. Už fakt nevím????? 😕 🤐 😨

tanicia
25. led 2008

Pietra - ona prespi 12 hodin? To je krasa, moj takych sest a to som myslela, ze jak super 🙂 A o kolkej ti chodi spinkat cca? A este ona ma cely ten cas jednu plienku a zadocek v pohode, rano nebyva precikana???

elize
25. led 2008

gandy, mali sme podobný problém. Náš drobec toto robil vždy podvečer. Tak som sa rozhodla si pár dní po sebe podvečer odsať, že koľko tak asi toho mlieka mám. Bolo ho málo, ani nie 50ml. Tak som kúpila Nutrilon a podvečer dokrmujem UM. Čo už, ale lepšie ako mať hladové bejby. Zároveň som si kúpila tie homeopatiká na zvýšenie tvorby MM 😉

dzany
25. led 2008

ahojky, holky já měla s malou stejný problem, pořád plakala, spala i v noci max.2 hodky, byli jsme z ní na nervy, ale ona chudinka měla jenom hald! asi od 6 týd. vždy nejdřív nakojím co to jde, abych neztratila mlíko úplně a pak dokrmím nutrilonem (ted dávam 120ml) a malá je spokojená (tuk tuk na dřevo). večer usne kolem 21.hod a vstáva kolem šesté ráno! 😎 fakt mám pohodu a stojí to za to spokojené miminko!

susika
26. led 2008

gandy - ak ťa to poteší, ja som to mala rovnako. každé 2-3 hodiny počas dna a ešte aj v noci. a to som v noci niekedy ani nestihla zaspať a už bola znova hore.a to som ja ešte k tomu to mliečko aj odsávala, leob malá sa nevedela chytiť až do 4.mesiaca, kedy sa chytila aspon na jeden.ale druhý som stále odsávala. bola som celé dni sama, už som nevládala, tak som tiež kúpila Nutrilon a striedala to, elbo už som ani odsávať nestíhala.

ale pomohli mi tie homeopatiká na tvorbu mliečka a vybublinkovaná vinea.pila som aj čaje, ale neviem či to zaberalo, asi len mojmu vedomiu🙂)ale malá si po nich fajne prdkala🙂))

gabca1
27. led 2008

gandy - máme úplně to samé. Už fakt nevim. Na noc jsem dala Sunar a vydržela 3 hodiny a pak jsem kojila a budila se i po hodině. Tak jsem v noci dala zase dala UM v 1 hodinu a ve 2 už zase chtěla prso. Asi růstovej spurt, ale proč trvá už asi 3 neděle nechápu.... a když jsem říkala doktorce o tom odtrhávání od prsa tak prý neví čím by to mohlo být... no já si myslím, že je málo mlíka.

pietra
27. led 2008

tanicia - teraz si zvykla chodit spinkat uz okolo 19.30. Ma jednu plienku, nebudim ju v noci kvoli prebalovaniu. So zadockom sme mali problemy len raz, asi tri mesiace dozadu, ale to si myslim, ze jej nesadli vlhcene utierky Pampers. Akonahle som totiz vymenila tie, ziaden problem.

gabca1
1. únor 2008

holky, já jsem začala po kojeí dávat Nutrilon Comfort a hrozně se mi v nocí kroutí a pláče asi jí bolí bříško. Třeba i 2 hodiny pláče. Předtím měla Sunar, to se mi zase vůbec nemohla vykakat. Ale celkem v noci spinkala. Teď tedy kaká jednou denně, ale stejně má bolení a prdíky. Myslíte, že to může být tím přechodem ze Sunaru na Nutrilon? A myslíte si, že by se mohl kombinovat Sunar a NUtrilon? To asi ne co? Díky.

pietra
1. únor 2008

gabca, skus si v lekarni vypytat vzorky inych mliecok. Podla tvojho popisu jej nesadol ani Sunar ani Nutrilon

gabca1
1. únor 2008

pietra - někde jsem četla, že chvíli trvá, než si na ten přechod zvyknou... tak asi ještě počkám.

martina46
1. únor 2008

Ahojte! Tiež som včera v noci uvažovala že prejdeme na dokrmovanie alebo celkom na umelé. Bojím sa, že mám malo mlieka. Malá skoro cez deň nespí, v noci v pohode a keď papá, tak sa dosť zlostí, odtŕha sa, ale vzápätí znovu pricucne, málo saje, iba tak dutká. Včera sme boli na prevážení, pribrala za 9 dní 2oog, čo je ale asi o tretinu menej na deň ako predtým. Akurát vám chcem povedať, že čo si odsajete, neznamená, že toľko mlieka máte. Dnes som volala laktačnej poradkyni a vravela, že aj mamy, ktoré majú nadbytok mlieka často vedia málo odsať. Tak to nevzdávajte a radšej sa spojte s nejakou laktačnou vo vašom okolí a možno sa podarí nájsť iné riešenie ako dokrmovanie. Ja si napríklad myslím, že mlieko mám ale ťažko sa mi spúšťa, malá je od včera skoro celý deň prisatá, s výnimkou poobede, kedy sme vonku a ona spí. A tiež v noci. Túto noc spala 5 hodín! Ciká stále dosť. Kaká neúrekom krásnu "horčicu". Prsia mám naliate iba v noci a ráno. Problém u väčšiny z nás nebude nedostatok mlieka. Verím tomu.

pietra
1. únor 2008

gabca - prechod moze sposobit hnacku trvajucu 1-2 dni, ale rozhodne by nemal sposobit bolesti bruska. Ale rob ako myslis

gabca1
2. únor 2008

pietra- dnes už jí bříško nebolelo, budila se jen na kojení, jednou jsem dávala i ten Nutrilon Comfort, a vypadalo to, že jí nic netlačí. Tak to asi včera byly jen prdíky. Jinak stejně koupím jiný mlíko, zkusim normální Nutrilon a uvidíme.

gabca1
16. únor 2008

holky co kojíte a dokrmujete, radili jste se nejprve s Dr. nebo začli rovnou dávat i UM? Dík G.

dominica
16. únor 2008

gabca1, ja dávam malému UM len obcas, začali sme začiatkom tohto mesiaca, ale robím to tak, že cez deň kojím a my papáme už aj iné, ale večer a v noci ak nemám mlieko tak dám UM, nerobím tak, že nakojím a dokŕmim.
Neradila som sa z dr., lebo malý zostal strašne hladný cez víkend, v noci mi plakal, tak sme kúpili UM, dali a až potom som to hovorila dr. a išla som hneď na poradňu, aj keď nám vychádzala až o týždeň a povedala som jej čo je vo veci a ona bola v poho.

pietra
16. únor 2008

gabca - ja dokrmujem uz od porodnice, takze na radu dr. Nasa pediatricka navrhla aj zmenu mlieka. Keby som videla, ze dietatku nestaci MM, dala by som UM asi aj bez porady, ale kazdu zmenu by som s dr. konzultovala

denisocka
26. led 2009

baby ,skuste poradiť.syna dojčím,velmi rada,ale kedže ja toho cez den nejak vela nezjem,mňso nelubim,jogurty a mlieko tiež nie,on tež kadečo nesmie,teda z jogurtov ma hnačku,podla toho aky "silny" jogurt zje a ma nizku imunitu, uvažujem,že by som mu aspon na noc skusila dať UM ,alebo kravske????

cez den kojím aj 4-5x,ako si zapýta,potom večer pred spaním a v noci aj 5x,niekedy len raz - teda netušim kolko vobec by asi mohol za 24hod stiahnuť mojho MM

no a neviem ake UM skusiť,alebo či vobec skusiť.V UM su aspon nejake vyživne latky ,ale z mojho MM asi toho vela nema,ked aj imunitu ma v prdeli 😅

strašn ma mrzi,že ho kojím jak najata, tolko sme si na začiatku prežili a nejak nevidim efekt MM 😔

radka.m.
26. led 2009

denisočka-jestli uvažuješ o mléku,tak bych určitě nedala kravské,ale um,protože um má optimálně vyvážený počet veškerých vitamínů a minerálů,právě proto bych dala přednost um,před kravským,protože jsem četla diskuzi na batolatech,s tou imunitou.

denisocka
26. led 2009

hambim sa zato,že nad UM uvažujem,kedže MM mu stai,ale čisto z hladiska vitaminov a ostatných zložiek mi to chodi po rozume 😢

annag
26. led 2009

denisocka, ak zle reaguje na jogurt, tak bude asi zle reagovať aj na UM, ktoré nie je HA, takže potom len také, no má už viac než rok, bolo by dobré to do prejsť s pediatrom, aby vylúčil alergiu na KB, určite ja v Tvojom mliečku stále dosť živín. MM síce obsahuje menej vápnika než neupravené KM, ale organizmus ho vie dokonale zúžitkovať. Vápnik obsahuje aj zelenina.