Jak kombinovat mateřské mléko a umělé?

bramburka
31. pro 2007

Holky nemohu tady najit odpoved proto se ptám. Uz budu muset přestat s kojením, protože malá je úplně hysterická u prsa a trvá to už přes 4 týdny den co den. Budu se snažit odstříkávat, ale bohužel neodstříkám na 1 dávku. Jde např. dát jí 60ml MM a k tomu připravit 40ml UM? Já totiž vypočítala, že když váží 4kg, taky by měla vypít 700ml - t.j. 7*100ml - funguje to tak i u UM? V noci budu zkoušet pouze kojit.

matilko
15. čer 2009

jindri, najdôležitejšie je to, ako Ti malá priberá, a nie to, koľko vypije, tiež som sa zdesila, jak som videla tie tabuľky, no neriadila som sa nimi a podľa doktorky sa nimi riadiť ani nemám, malá mi pribrala odvtedy, čo dávame aj sunar 900g za 3týždne, takže očividne jej mliečko nechýba 🙂

jindri
15. čer 2009

matilko: s příbíráním byla vždy na spodní hranici (zato dlouhá je jak žížala). Na to jsem taky moc nehleděla, ukazatel pro mě byl, aby neplakala hlady. 😉

matilko
15. čer 2009

inak ja byť tebou, tak dávno nekojím, teda ani neodsávam, aby som sa trápila na 15ml, to som asi pohodlná 😕 ja odsajem plnú dávku po 6hodinách, takže mi to vyhovuje...

jindri
15. čer 2009

matilko: my jsme s manžou alergici, on má ještě atopák, takže si říkám, že každá kapka MM dobrá. Druhý důvod je, že jí kojím moc ráda.
Odstříkávám jen ráno, kdy mám pocit, že tam něco je, ale těch 15ml je maximum. Mám kojeneckou váhu, takže vím, že ráno si ode mě vytáhne 60ml, ale večer už je to slabých 20ml. Už to tak máme zajeté, nikdy jsme to jinak nepoznali, takže nakojím, dám Bebu .... už mi to vůbec nepříjde - spíš se mi to pom bude stýskat 😀

matilko
15. čer 2009

jindri, tak v tom prípade ťa plne chápem, fakt je každá kvapka dobrá 🙂 a keď máš váhu, nie je čo riešiť, aspoň vieš, koľko UM máš urobiť 🙂 mne sa po koju tiež stýská a preto sa snažím malú zase prikladať, je to síce boj, ale fakt mi to chýba

andykov
15. čer 2009

jindri, mně se líbí jak si nad věcí...já nekojila vůbec, páč malá nechtěla sát, takže stříkačky a pořád zkoušení. pak jsem přešla na láhev-odstříkávala jsem, ale pak už taky nestačilo, tak jsem přidávala nutrilon. jenže ona i tak pila a pije málo. její klasika průměr 70ml 6-7x denně. Přibíráme tak 100-200g týdně, teda podle tabulek málo a ze začátku jsem to strašně řešila, ale teď už to nechávám být, hlavně, když ona nemá hlad. Přišla jsem, ale na to, že je prostě líná tahat, vezme si jen, aby se zaplácla a je to.
Jinak já to kombinovala tak, že jsem odstříkala na dávku a tu ji pak dala, když nebyla celá, dala jsem nutrilon a pak dostříkala.

matilko
15. čer 2009

andykov, 100-200g za týždeň je málo??? to je podľa mojej doktorky naprostý ideál. Inak tiež dávam buď MM alebo UM, nedávam to dohromady.

jindri
15. čer 2009

matilko: tady platí na stopro - trpělivost přináší růže 😉
To z nějakého důvodu nedáváš dohromady?

andykov: to víš, že jo, nejdůležitější je spokojená maminka. I když se to lehko řekne, že. Já zase měla vážné podezření, že mám místo mlíčka uspávadlo, protože jak se přisála, očička se zavřela a už si jen podudlávala 😀 . Nad problémy s kojením už jsem se úplně povznesla, ale první měsíc jsem byla zralá na Chocholouška. Všude jsem četla, jak kojit může každá, kojení je to nejdůležitější, nejzdravější, co s nalitými prsy a já je měla měkkoučké a mlíčko šlo po kapkách ať jsem dělala, co jsem dělala.
Ze stříkačky dokrmuji stále, už jsme na to zvyklý 😉 Přibíráte úplně krásně, my normálně přibíraly 100g, některý týden dokonce 0g 😀 důležité je taky sledovat růst, mě Mařenka šla hodně do délky.

matilko
15. čer 2009

jindri, mňa vlastne nikdy nenapadlo dať to dohromady 😅 proste keď som mala plnú dávku MM, dala som, keď nie, dala som UM 🙂 a tak to robím doteraz...

jindri
15. čer 2009

matilko: zvyk je železná košile 😀

geegee
18. čer 2009

nas Tomasko tiez malo mliecka vytiahol, ja som zacala odsavat - odsala som dost, len on bol lenivy tahat. Odsavala som 10 mesiacov, 6 mesiacov bol len na MM, potom ku koncu posledny mesiac som miesala UM a MM, aby si zvykol na horku chut, kedze netoleruje dobre obycajne UM, musi mat HA.

janajanajana
18. čer 2009

Ja davam dohromady UM aj MM, teda myslim v jednej davke, najprv nakojim, potom dam UM a niekedy potom este prsnik na uspatie, malej to nerobi ziaden problem

jindri
18. čer 2009

jana: nám to taky nedělalo žádné problémy, do té doby, co jsem změnila prostředí - pak začal bojkot jak Brno. Ať vám to vydrží co nejdéle! 😉

janajanajana
18. čer 2009

Jindri, ja tiez viac menej cakam, kedy zisti, ze z flase predsa ide len lahsie. 😉 Uz teraz ked je velmi hladna, tak sa zlosti pri prse ale obycajne ju to prejde, pripadne jej dam len mensiu davku do flase a potom prso. A som pripravena odsavat ked uz bude prso odmietat, tak snad do tych 6 mesiacov potiahneme, neverila som, ze budem mat mlieko ked mala bude mat 3 mesiace, kazdy mi tvrdil, ze ked dam raz UM z flase, na kojenie mozem zabudnut, tak som stasna ze to tak nie je a da sa skombinovat 🙂

hanybany
19. čer 2009

Zdravím, jak to tak vypadá, budem muset přikrmovat.Mlíka dost, ale málo výživný ☹ (dostala jsem krámy a to prý ovlivňuje strulturu mlíka).Koupila jsem Nutrilon.Chtěla jsem se zeptat (jsem úplný laik, tak prosím omluvte primitivnost otázek 😅 )...
Mám udělat vždy jednu čerstvou dávku????Nebo můžu více (do větší flašky), dát uchovat (nevím, jestli se smí, např.v lednici?) a pak v lázni ohřát????Jsem úplně mimo 😒
A je lepší nejdříve dát prso a pak dokrmit mlíčkem, nebo naopak, nebo jednu dávku celou UM a pak jednu z prsa??

Moc děkuju za odpovědi 🙂

matilko
19. čer 2009

hany, určite dávku neskladuj, to sa nesmie, rýchlo to stráca živiny a množia sa tam aj akési breberky... ja dávam bud plnú dávku MM alebo UM, ale hodne holiek tu najskôr nakojí a potom dá UM, ale ja by som nevedela, koľko UM urobiť. Dúfam, že vám bude nutrilon chutiť, nám nechutí...

zuzi118
19. čer 2009

hanybany, to kto ti povedal ze mas malo vyzivne mliecko? Je to hlupost!!!!! Ako si na to prisla? Malo ti pribera?

Posielam link na jednu stranku co sa venuje kojeniu. Je tam aj poradna. http://www.kojeni.net/

hanybany
19. čer 2009

Matilko a můžu ho ohřát?Třeba za 2 hodiny, co jsem ho udělala??? 😕 Taky bych nevěděla kolik UM 😒
Zuzi, lékárnice říkala, že za to může ta ms 😕 Jo, málo přibral...za 4 týdny 200g ☹ Díky za odkaz, proštuduju to 🙂

hanybany
19. čer 2009

Zuzi, resp.že když mi dorazila ms, změnila se mi struktura mlíčka a melj ho nepřijímá tak, jak by měl 😒

pietra
19. čer 2009

hanybany, nazor, ze mlieko moze byt malo vyzivne alebo "slabe" je uz davno prekonany 😉 ale ms moze ovplyvnit chut mlieka a preto malemu asi tak nechuti. Prikrmovanie ti odporucila doktorka? lebo ja by som asi prikrmovat nezacala, kym pribera a neplace hladom.
UM by sa malo robit vzdy cerstve. Ale napr. v nemocniciach ho zarabaju dopredu, daju do chladnicky a potom len ohreju. Ak by si predsa len chcela dopredu zarabat mlieko, dolezite je, ze to musi byt davka, z ktorej este nepil. Teda nie, ze zarobis do flase napr. 120ml, maly vypije 80ml a ty ten zvysok das do chladnicky a znovu ohrejes. Lepsie je vsak naozaj urobit vzdy cerstve mlieko. Ja som mala dopredu prevarenu vodu, na noc v termoske, v davkovaci namerane mnozstvo odmeriek a potom priprava trvala len par sekund 😉

zuzi118
19. čer 2009

Nemas zac. Je tam cela sekcia venovana MM a dokrmovaniu UM. A ta baba co ma tu stranku aj priamo odpoveda na odkazy.

hanybany
19. čer 2009

Pietra, já bych rozhodně do UM nešla....řekla mi to Dr., ale i přesto jsem nechtěla a zkusila jsem kojit co to šlo...přes den i po půl hodině, ale Kuba usínal a za pár minut se vzbudil a chtěl ještě, tak jsem mu dala, ale stále pláče hlady ☹ Dr.řekla, že to co přibral je hooodně málo a ať dám ten příkrm....ať nakojím a dám UM, ale jak mám vědět KOLIK????Kolik vysosne ze mě a kolik toho ještě potřebuje??? 😕 Teď dostal MM a dali jsme mu první flašku UM, vysosnul půlku, odkrknul si a spí jak dudek...to se dlouho nestalo 😉
Když mu to bude prospívat, tak ok 🙂
Moc děkuju za info s tou přípravou 🙂 jsem jak zplašená 😒

zuzi118
19. čer 2009

ja som zo zaciatku kojila hodinu. a davala som obe prsa. maly bol spavy musela som ho budit. vazenie pred a po kojei mi bolo nanic, lebo zakazdym mi nameralo inu hodnotu. tak som sa rioadila iba mokrymi plienkami. a vecer som davala odstriekane mlieko z flasky. pre moj lepsi pocit, ze aspon raz denne som vedela kolko toho zjedol.

pietra
19. čer 2009

hanybany, na to casom prides, kolko UM treba 😉 teraz si napr. pozri, kolko UM vypil a na dalsi krat mu urob take mnozstvo. Keby mu to nestacilo, da vediet, neboj 😉 Ja som si zapisovala, kolko mala zjedla MM (vedela som to presne, kedze som musela odsavat) a kolko UM a zapisovala som si aj cas, kedy jedla. Nejedla pri kazdom krmeni rovnako, ale napr. tie mnozstva v jednotlivych casoch boli cca rovnake. Napisala som to asi dost nezrozumitelne, ale napr.rano po zobudeni zjedla viac ako na nasledujuce krmenie, ale kazde rano po zobudeni zjedla rovnake mnozstvo

matilko
19. čer 2009

hany, ja by som určite neohrievala, robím si mliečko presne pred krmením...
inak mne Dr. poradila dokrmovať napr. na obed a na noc, tak sme to dlho robili, teraz striedam MM a UM, jedna dávka MM, druhá UM

monika77
20. čer 2009

ako často vyvárate flašky?

dávate piť UM aj chladné?

lenkicka
20. čer 2009

ahoj Moni, vyvářím flašky po každém jídle...vymyju je a dám do sterilizátoru..za 6 minut to je 😀

mlíko vždy přihřívám...přesněji vodu..moc mu normální pokojová teplota nejede 😀

monika77
20. čer 2009

lenkicka mne práveže vypil aj chladnejšie mliečko, bo sme šli do mesta a vychladlo to, ale vôbec neprotestoval ... len či sa to môže dať aj chladnejšie

matilko
20. čer 2009

ja dávam mliečko teplé zhruba 38.st, flašky vyváram asi raz za 3dni 😀 😅 😕

jindri
20. čer 2009

monika: lahvičku se stříkačkou vyvařuji po každém krmení a teplou vodu mám v termosce - malé je nějak jedno, jak je to teplé. Já tu vodu vždy ochutnám a podle toho buď přihřeji v mikrovlnce, pak přidám UM.

Jana: já jsem si taky říkala, vydržíme do 3 měsíců, pak do 4, pak do 5, teď zase říkám do 6 měsíců 😀 .... já dokrmuji přes stříkačku, nad flaškou váhám už pár měsíců a stále se bojím, aby pak nezačala odmítat prso.
Jinak to by u nás nešlo, dát trochu UM a pak k prsu - to jí akorát rozlítí, co jí to beru a chci po ní, aby dřela u prsa 😀 a taky jsem si musela vychytat časy, aby ještě neměla vlčí hlad, to pak na kojení můžu zapomenout.