Jak naučit 10měsíční dítě na umělé mléko?

tinastar
11. lis 2018

Ze zdravotních důvodů jsme museli den ze dne ukončit kojení, potřebuji 10m dítě (momentálně na kapačkách) naučit na lahvičku a převést na umělé mléko (dostáváme hydrolyzát Alfamino). Dostanu do něj tak 20 ml po lžičkách, lahvičku vůbec nechce, když už ji dá do pusy, neví co s ní, nikdy z ní nepil. Pořadí mi někdo co dělat? Zkouším různé lahvičky i dudlíky a nic... dekuji.

jajulin
11. lis 2018

@tinastar a je to UM opravdu životně nutné? Většina déle kojených dětí UM ani lahvičku nepřijme . Naše děti se kojily 17, 16, 12 a 9 měsíců. Všechny se odstavily samy. (Ted prosím případné rýpalky, aby diskuzi nerozváděly tím směrem, že to nebyl samoodstav, ale bojkot. ) Ani jedno dítě se nenaučilo pít z lahvičky, ani jedno nechtělo UM. Ted mám našeho devítiměsíčního čistě na jídle + voda na pití. Absenci mléka doháním mléčnými výrobky.

tinastar
autor
11. lis 2018

@jajulin Ano, umělé mléko je nutné kvůli zdravotnímu stavu, starší děti jsem kojila rok a půl a měla to tak opět v plánu, ale bohužel... mléčné výrobky jsou absolutní tabu, pevnou stravu nepřijímá, takže tak.

jajulin
11. lis 2018

@tinastar aha, to je mi líto, že máte takové problémy. Snad někdo poradí, jak dítě naučit na UM. Držím palce, ať je brzo líp.

merope
11. lis 2018

Jenom nápad - četla jsem cosi o tom, že v rámci "nezkažení kojení" jsou nějaké hadičky, co se dají na prso, že to vypadá jako prso, ale není to z prsa, ale z lahvičky. Nevím přesně jak se to jmenuje ani jak to vypadá, ale v nemocnici (kde stejně jste) by vědět mohli - nebo se zeptat v nějaké porodnici.

jipe
11. lis 2018

pro začátek možná jako novorozence injekční stříkačkou po malíčku, at si zvykne na chut UM (cévka po prsu asi nebude ideál, když je to ze dne na den, tak laktace bude přetrvávat). Z čeho pil vodu/čaj?

radecka1
11. lis 2018

Asi bych zkusila naučit z normálně z hrnečku. Nebo to dát do PET lahve se sportovním uzávěrem, z toho by už 10m mohlo zvládnout pít a bylo by to praktičtější na noc, než hrneček. Jen si nedokážu představit, jak tu láhev vymývat.

marcelka287
11. lis 2018

Nevim jak to maji ostatni znacky, ale ja jsem pouzivala savicky mam. Maji je ocislovane. A zacinaly jsme od nejmensi dirky, to je myslim cislo jedna, a. Az po hodne dlouhe dobe jsme se dostaly k dalsimu cislu. Mam dojem ze jsem nekde cetla, ze tem dstem vadi ze to tece tak velkym proudem z lahvicek. Drzum palce, at se u vas situace brzy zlepsi.

emamaira
11. lis 2018

Předpokládám, že nekojis kvůli problémům miminka, pokud jsi ty v pořádku a máš ještě mleko, co zkusit odsavat a dávat mu to lahvickou? Ať nemá tolik změn najednou. Přeji brzké uzdravení!

neomenia
11. lis 2018

@tinastar metabolicka vada?

merope
11. lis 2018

@emamaira Jestli má jako náhradní Alfamino, tak je to nejspíše alergie na bílkovinu kravského mléka, která se ale přenáší i do mateřského mléka. V některých případech pomůže, když matka vynechá veškeré mléčné produkty (ale ne vždy). Pokud je dítě na kapačkách, tak asi není čas zkoušet, zda to pomohlo a MM již tuto bílkovinu neobsahuje.

sportovkyne
11. lis 2018

Zkuste se podivat na calma medela. Speciální savička pro kojene děti

tinastar
autor
12. lis 2018

@merope to jsou cévky, bohužel prso už nemůže dostat do pusinky, takže to je pasé

tinastar
autor
12. lis 2018

@jipe právě že doma nechtěl ani vodu ani jídlo, lžičku vzal občas na milost, lahvičky nikdy

tinastar
autor
12. lis 2018

@emamaira bohužel moje mléko nesmí - hodně alergií, neuhlidala by se reakce strev, je to slozite...

tinastar
autor
12. lis 2018

@merope já měla bezmlecnou dietu, ale ne stopro (občas jsem olizla smetanu nebo jogurt) bohužel dítko má velice silnou alergii, kojení už je nenávratně pryč a nedaří se do něj dostat něco jineho...

tinastar
autor
12. lis 2018

@sportovkyne mrknu, dekuji

emamaira
12. lis 2018

@tinastar to mě mrzí, že to máte tak složité... bohužel radu nemám, jen preji hodne stesti, ať všechny komplikace zvladnete🙂

kittyy17
12. lis 2018

@tinastar Philips Avent natural. Hlad je sviňa, nakonec si vezme. Nauč ho dudlat tvůj malíček a u toho mu koutkem dávej mlíčko stříkačkou

tinastar
autor
12. lis 2018

@kittyy17 jak vidí stříkačku je zle (asi reakce na odběry a kanyly atd.)

tinastar
autor
12. lis 2018

Máte někdo zkušenost rovnou s hrnečkem typu Babylove z DM? Prý když děti neví co se savickou a kousou ji, je lepší dát učící hrneček s pitkem.

jipe
12. lis 2018

@tinastar staršínechtěl taky mic pít, rvala jsem do něj vodu po lžičkách, nakonec vzal na milost mam starter cup s měkkým pítkem, s tím tvrdým netušil, co dělat. Možná bych zkusila normální hrneček

kittyy17
12. lis 2018

@tinastar jo, s tou stříkačkou ho chápu.
Je to taky hodně o chuti toho mléka, jenže NĚCO jíst musí...
Můj starší byl závislák na flasce. Bez ní neusnul, a v noci ji vyžadoval ve 2,5 letech, což už byl problém po odplenkovani... Odstavit ho bylo náročné, a když se mi podařilo odbourat tu flašku, dala jsem mu to samé mléko do hrnečku. Nechtěl, prý mu to nechutná...
Tím chci říct, že je to víc o pocitu náhražky kojení než o mliku...
Nabizej mu pouze jednu flašku s mlikem, a vytrvej. Nakonec se naučí, hlad je sviňa.
Kamarádka prisla o mlíko po třech měsících, trvalo dva dny, než miminko vzalo na milost láhev s umělým...

kittyy17
12. lis 2018

Ten hrneček babylove jsem mela na vodu. Pokud tvůj kluk neumí sat láhev, těžko se naučí z hrnečku opatřeného membránou, a když tu membránu vytáhnes, hrozně to teče...
Zkus to ještě s tou flaškou, a trošku mu pomoz a zmáčkni ji, aby zjistil že to teče...

kittyy17
12. lis 2018

@tinastar mysli také na to, že je hladový, netrpělivý a vzteká se, za takových okolností je těžké ho učit se jiný způsob krmení... Vím že je to na ho.no, ale zkus ho učit na láhev v situaci, kdy ještě není tak vyhladovělý, dej mu to i na hraní...

kittyy17
12. lis 2018

@tinastar to mlíko musí chutnat hrozně. Já bych se na to vykašlala, a normálně mu ho osladila, aspoň ze začátku. Stejně dostává glukózu v kapacce, tak už je to jedno..

jupiter2013
12. lis 2018

My máme tenhle - https://www.dm.cz/babylove-hrnek-na-uceni-p4010.... Starší syn odmítal pít ze všech typů a značek a tenhle vzal na milost. v roce jsem mu koupila z DM lahvičku brčkem a to začal pít ještě víc, bavilo ho to.

klovalka
12. lis 2018

ahoj, nám pomohlo zmáčknout tu savičku na láhvi- aby zjidtil, že tam něco je a má sá-tak aby z venku bylo mléko a také to zmačknout, když to má v pusince.

kittyy17
12. lis 2018

@tinastar normálně mu tu savičkou na flasce s mlikem namoč do glukózy. Bude ji zuzlat jako lízátko, pomoz mu a trošku mu to zmáčkni aby něco vyteklo, a mlíko mu trošku oslad. Musí mít motivaci dostat se k tomu dobrymu uvnitř, za den se to naučí i bez toho cukru na dudliku, a potom postupně omezis cukr v mliku.
Zoufalá situace chce zoufale řešení, přece nebude na kapacce zbytek života...