Jak v noci ohřát MM

gaaaby
4. říj 2023

Ahoj, mozna hloupy dotaz, ale jak ohrivate v noci MM?
Respektive mohu mit MM stabilne v noci v ohrivacce? Nebo musim vybdat zlednice a ohrat az se mala vzbudi?
( to mi totiz neprijde uplne prakticke..) diky

aspie83
Autor odpověď smazal
Zobraz
krisstina93
4. říj 2023

V noci sem jenom kojila. Kdybych dávala odstrikane, tak ho nechám v lednici a pak dojdu ohřát před podáním. Nechávat ho někde celou noc venku bych si netroufla.

janule0123
4. říj 2023

@gaaaby v pokojové teplotě ti vydrží MM par hodin, takže narvat ho do ohrivacky a nechat tam na delší dobu by si myslím nedopadlo dobře … ohraty to mas do par minut, když chystas um, tak to taky chvilku trvá .. ono to prso je v tomto výhodnější …

gaaaby
autor
4. říj 2023

@janule0123 urcite je ale jsme ve fazi kdy bych rada uz presla na UM ale neni to tak jednoduche. Jsem rada ze dnes poprve mi vzal lahev s mym mlekem… takze hned jak to pujde - jak mi vezme UM prejdeme, snad🙏🏻🙏🏻 tam zkusenost jiz mam od predchoziho mrnouse.

gbp
5. říj 2023

@gaaaby ne, to takhle urcite neudrzuj teple. proste sem musela vzdy chovat a na tu ohrivacku pockat, nez to ohreje 🤷🏼‍♀️ to asi jiny reseni nema.

michaela666
5. říj 2023

Ja bych dávala určitě do lednice a pak ohřívačka nebo vodní lázeň. Trvá to opravdu chviličku a miminko v náruči vydrží. UM budeš taky muset prvně připravit a to zabere stejně času jako to ohřátí.

kacka1994
5. říj 2023

U mm bych si troufla max ho nechat vychlazene vedle postele v termoobalu v nachystane lahvicce a soupnout do ohrivacky, ktera je na nocnim stolku kdyz se miminko vzbudi.
UM mi nejvic vyhovovalo, ze jsem mela nachystanou davku sypkeho v lahvicce a v dalsi jsem mela vodu, ktera byla v celou noc zapnute ohrivacce, tedy kdyz miminko zaclo knourat, nalila jsem teplou vodu do lahvicky s praskem, zatrepala a miminko pilo - zadne cekani az se voda ohreje. Jisteze to miminko v naruci vydrzi cekat, ale taky se probere a pak ho uspat ze 🙃😀

merope
5. říj 2023

MM nejde nechat moc dlouho v teple. Takže opravdu do ledničky a vytáhnout před "krmením". Jinak to UM taky v noci není taková hitparáda, ale tam se dá nechat voda v ohřívačce a pak jenom připravit. Jako MM přímo z prsa je v noci nejlepší. Nevím, kde je přesně ten důvod a problém - ale nedá se v noci kojit a jen ve dne dávat MM? Nebo pokud máš málo mlíka, tak to odstříkané MM nechat na den a v noci dávat UM? Já to tak dělala (syn se nepřisával, takže jsem odstříkávala, v noci bylo UM + jsem odstříkala přes odsávačku a přes den MM+UM, jak to vyšlo). Jo, jinak varuji - pokud jsi dosud kojila (jako že to bral z prsa), tak v noci budeš stejně muset odsávat a je to fakt magořina, mnohem pohodlnější, když si to vytáhne přímo dítě samo.

gaaaby
autor
5. říj 2023

@merope nenazyvala byvh to problemme
Mleko mam ale uz kojit nechci. Mam 9m mimco a uz mam pocit ze z toho kojeni nic moc neni
Vecer se pred spanim nakoji a jinak je v noci jen jak pricucka - kontakt takze bych tohle rada zrusila a nasledovne taky pripravovala na vlastni spinka i v pokojicku. Vim jak to chodi po prechodu z MM na UM uz jsme absolvovala s dcerou ale ta nemela problem vzot Um. Ted je situace jina.. kazdopadne dekuju 🙂

gaaaby
autor
5. říj 2023

@kacka1994 super dekuju! Zkusim to s tim termoboxem…

kakba
5. říj 2023

@michaela666 nesouhlasim, UM me v noci trvalo presne 15 vterin a mela to v puse. 😀

michaela666
5. říj 2023

@kakba Já si časem taky zrychlila proces vodou v termosce u postele. 😃 Ale na začátku jsem s malou na ruce připravovala každou láhev zvlášť, což prostě trvá stejně jako ohřát to MM.

teryem
5. říj 2023

Jednoduše ...prevar si před spaním vodu v rychlovarce, v noci si ji nalej ohrej v mikrovlnce, dej um...cca 2 min to trvá 🙂

gaaaby
autor
5. říj 2023

@teryem ja tady ale neresim umele mliko.. ale dekuji za nazor.

teryem
6. říj 2023

@gaaaby aha😄 pardon, četla jsem um 😄 tak nevadí