Jaké UM je vhodné na dokrm při kojení?

bunny123
4. zář 2014

Maminky, prosim o radu, kojim, ale mala posledni tri tydny pribyla hodne malo, mozna i kvuli velkemu blinkani, tak tusim, ze budu muset sahnout po UM ☹ Vubec ale netusim, ktere vybrat na takovyto dokrm. Mala ma 4 mesice. Na blinkani uz davame Gastrotuss, trochu se to upravilo. Poradte, prosim, jake UM je na moji situaci vhodne. S kojenim nechci prestat.

tamarila
4. zář 2014

Jakékoliv počáteční mléko (tj 0-6 měsíců). Někomu vyhovují všechny, někdo musí trochu zkoušet. Nejčastěji se dává Nutrilon, ale má spíš nejsilnější marketing, jinak si myslím že všechny prochází tak přísnými kontrolami že je to asi jedno. Já jsem dávala Bebu, a taky vše bez problémů. Jinak dokrm pro malé přibírání ti nejspíš doporučí pediatr, takže pokud si nejsi jistá, tak se zeptej na značku jeho. Také v lékárně kde je prodávají ti určitě poradí.

olusenka
4. zář 2014

já bych UM nezaváděla vůbec, jedině pokud by to doporučil pediatr (ale to oni doporučují často a rádi, kdoví, jestli z toho něco nemají od výrobců UM nebo tak), mě na začátku malá taky hodně blinkala, bála jsem se dokrmu, protože dokrm způsobí leda to, že se pak vytváří méně mateřského mléka. Kontaktovala jsem LP, a nezávisle na sobě mi to o něco později doporučil i pediatr, podávat malé, pokud by se velké zvracení (zvracela hodně, obloukem, ale naštěstí tak 1x denně a obden) opakovalo Nutriton, což je nějaký výtažek ze Svatojánského chleba a zastavuje to zvracení tím způsobem, že to zhušťuje obsah žaludku či co.
Ale nepotřebovali jsme to nakonec, čím je dítě starší, tím je to lepší, na začátku to může být nedovyvinuté trávicí ústrojí třeba...my měli ten problém max. během prvních 6 týdnů myslím.

lv
5. zář 2014

Zkus Anti refluxni mlicko, to už je zahuštěné, jako Gastrotuss nebo Nutriton, AR Beba

lattecafe
5. zář 2014

za mě Nutrilon, zkuste se poradit v lékárně na tento:
http://detske-speciality.heureka.cz/nutrilon-1-...

ajatomasova
5. zář 2014

ja byt tebou tak davam nutrilon

molea
7. zář 2014

ja dokrmuji 3 měsíční dceru,taky malo přibírala a dokrmuji jen Sanurem komplex a bez problémů.Podle mě je Um jak UM...Všechny sou stejné....S blinkáním mám taky zkušenosti,mala mi blinká dodnes.zkoušeli jsme Nutriton,nepomohl pak Beba Ar po tem zvracela jeste vic...Tak to nechavam tak...proste si ublinkne a hotovo...Přibíráme a to je podstatné...

adelka76
7. zář 2014

My dáváme Hipp a naprosto bez problémů - žádné problémy se zažíváním ani s prdíky. Malému moc chutná. Vybrala jsem ho proto, že obsahuje jako jediné kombinaci probiotik a prebiotik a ještě je BIO.

blahova_andrea
7. zář 2014

mě dr. doporučila dokrmovat nutrilonem, protože podle její tabulky malá málo přibrala. jelikož chci kojit, tak odstříkávám vlastní mlíčko (tím stimuluji i jeho produkci) a tím dokrmuji. přijde mi jako blbost kupovat drahé umělé mléko, když mám vlastního dost. na jedno odstříkání mi jedno prso zvládne i dvojitou porci 😅 takže já teda dr. v jejich zaběhnutých postupech slepě neposlouchám a řídím se vlastním rozumem a instinktem 😉 záleží tedy jestli máš dost vlastního mlíčka a jestli to nepřibírání je dlouhodobé nebo holt jen jedna kontrola nebyla podle představ dr. u nás to byla první kontrola ve 3 týdnech, tak mi přišlo zbytečně brzy řešit to takto radikálně a uměle. takže holt ždímám prsa a malou vážím a uvidím, co bude dál, co další kontrola. dcera mi ale rozhodně nepřijde jako vyhladovělé neprospívající dítě a tím se řídím. kdybych měla pocit, že um je pro ni to nejlepší, tak pro něj okamžitě letím 😅 vím, že jsi se ptala na konkrétní značky mléka, synovi třeba nutrilon zrovna moc neseděl, ale já to tehdy nevěděla, takže bych se do něj znovu nehnala. nevím co vše jsi už řešila a zkoušela, tak ber tento příspěvek jen jako další možnost...když píšeš, že s kojením přestat nechceš...měla jsem dojem, že jsme na stejné lodi 😉 mě totiž přikrmování UM přijde jako pomalý začátek konce kojení ☹

schnek
7. zář 2014

pokud je dítě spokojené a má dostatek počůraných plen denně, není třeba dokrmovat. Děti rostou skokově a obzvlášť v období spurtu málo přibývají a rostou do délky! samotné převážení bez zohlednění dalších okolností není dostatečně vypovídající. Jinak lze podávat jakékoli UM pro 0-6m, ale obvykle tím začíná cesta k nekojení.

lucka662006
7. zář 2014

Ahoj, doporučuji nedokrmovat UM. Malé jsou už 4 měs., za měsíc můžeš pomalinku začít s příkrmy. Dokrm je začátek konce kojení - podle mých zkušeností z okolí. Produkce mlíčka se Ti tak nezvýší, pokud je to důvod k dokrmování. A při ublinkávání, malá bude částečně ublinkávat i UM. Jak bude mimi starší, tak bude ublinkávat stále méně. Mně taky malý blinkal, přesto jsem vydržela kojit a jsem tomu ráda. Co se váhy týče, nedej na tabulky, ale na vlastní intuici🙂

pavlusa01
4. říj 2014

Já kojila a dávala jsem sunar complex...Mají i novou řadu sunar Premium...Sunar obsahuje mléčný tuk a také se nejvíce podobá mateřskému mléku.... 🙂

rmasenka
26. říj 2014

holky která dokrmujete prosím vás o radu, jak víte, kolik máte dát UM? já to dělám tak, že kojím z jednoho prsu a pak dokrumuju UM. Minulý týden jsme poctive vážili (malá málo přibírala) a tak jsem nějak vypozorovala kolik ji dávam UM. Dnes se mi stalo ze jsem ji přežrala. Klasika jsem ji nakojila a dala klasickou davku UM a jej ji blbe. Jak zjistím, kolik ji mám dávat, Vážení po každém kojení je hrozné to se nedá dělat pořád ☹

mecoun
29. říj 2014

Já doporučuji Sunar Premium, malá ho výborně přijala, začala jsem ho dávat před spaním a dokonce po něm i spala mnohem déle než po kojení 🙂!

miahang
15. led 2015

při návratu z porodnice,jsem začala ztrácet mlíko..doporučen mi byl nutrilon...kupovala jsem nutrilon anti-colik..protože miminka trpí prdíkama...pak jsem koupila nutrilon HA ....pak jsem se rozkojila a mlíko mi tu leží..koupila jsem 3 velká balení...vyšlo to levněji 🙂 budu ho prodávat ) 😵