Jakou umělou výživu používáte?

mh1986
21. led 2017

Ahoj holky. Mam otazku, jakou pouzivate umelou vyzivu nebo co by jste doporucili? Chci se pro nejakou rozhodnout uz ted abych pak po porodu nemusela resit co koupit. Samozrejme chci kojit, ale zaroven chci mit i v zaloze variantu kdyby to neslo. U meho prvniho syna jsem kojila asi jen 2 mesice protoze mlekarna dosla ... Predem diky za rady 😁

ladyhacek
21. led 2017

každému vyhovuje asi něoc jiného nejčastěji mi příjde, že nutrilon (asi si říkají, že nejdražší nejlepší 🙂 ) Já tedy kojila a mléko zkoušela dávat až později na noc, že bude spát )nespal 🙂 ) dávala jsme sunar ten s nad jako jediný je plnotučného mléka (ostatní polotučné).
Zkoušela jsem DM babylove > na tom bl snad závislý. Syn hodně v noci pje i teď ve 21m nespí celou noc a pije - ale stačí voda/čaj. Na noc jsem po večeři dávala ještě mléko - že bude spát 😀 A v noci se vzbudil a žádná voda musel mít mléko a třeba Hipp (co mám od kámošky) tak ten nevypije. jo a po to babylove měl ejspíš průjem protože když došlo tak zase vše OK > průjem - chodil normálně 1x denně jen to nebyl klasický bobek

jarmy_
21. led 2017

Kvůli dalšímu těhotenství jsem v 6ti měsících malého ztratila mléko a dávám Amilk a mandlové mléko, kombinuju to. Na prdelku jen když je červená a to weledu, mám s ní nejlepší zkušenosti. Používám jí i na koupel a super.
Nicméně si neodpustím 🙂 pokud fakt chceš kojit, neřeš UM, všechno jde, každá máma je schopná laktace i když lékaři někdy tvrdí opak, stačí kojit, kojit, kojit, ne žádné pravidelné intervaly ale na žádost dítěte, kdykoli. Pokud už s příkrmem půjdeš z porodnice, s největší pravděpodobností s ním zůstaneš od začátku a mléka bude jen a jen ubývat 🙂

uzsezasenudim
21. led 2017

@alcar tak on je i ten drazsi nutrac bez PO, nicmene babybio i nase mleko jsou v zakladu v bio kvalite, coz tedy ten nutrac neni a o bebivita nevim 🙂 ja mela docela problem s um, jsem si vysnila kojeni a přišlo sucho, nedelala jsem moc pokusy a tak nejak jsem se dobrala k temhle znackam. 🙂

uzsezasenudim
21. led 2017

@jarmy_ tvoje tvrzeni by me tak pred rokem rozplakalo. Vubec tyhle reci, ze je to bud o spatne technice nebo podpore. Jako pardona mia, jsem dostatecna lesana a delala jsem necely tri mesice prvni posledni a laktace se nenavysila. Dite jsem trapila hlady, kojila nejen na pozadani, ale bezne po 2 hodinach 24/7 imho mam o tom povidani na svem profilu. Myslim, ze je dobre v prvni rade kojit, o tom se neda diskutovat, ale podobny reci mohou dost ublizovat a prohlubovat v radach maminek ten cejch disfunkcni matky. To je jako tvrdit, ze vsechny muzeme prirozene vaginalne porodit. Nemuzeme. Ano prevysuji pripady, kdy sekce byla zbytecna.., ale porad je tu rada matek, kdy to jinak neslo. 🙂 nemyslim to zle, nechci se dohadovat. Ja pevne verim, ze se pro me nynejsi mimco, co se narodi, muj mlekovod podari nastartovat a opet pro to udela vse.

koulekulata
22. led 2017

@jarmy_ jojo vsechno jde kdyz se chce. Ale kde nic neni, ani smrt nebere, ze? Ja nemela mliko nikdy a presne takove ty reci typu, ze se mliko dostavi a kojte kojte me u prvniho ditete psychicky slozilo. Uz bych to nechtela zazit a vsem prvorodickam drzim pesti at se jim to nestane. Tlaky tvorene na kojeni jsou zbytecne, bud to jde a nebo ne.

leikkka
22. led 2017

Mudr doporučila Bebu HA - na základě reklamy a reklamních balíčků, malého to zacpávalo, tak jsem šla do klasiky našeho dětství a kupovala sunar complex do 1. příkrmu, pak jsem už najela na sunar clasic, nutrilon nebral a jiná mléka jsem nezkoušela 🙂 Na zadeček kosmetika od weledy a když už bylo nejhůř tak bepanthem a to samé i na bradavky - zabíralo na 100% a hlavně nechat větrat - nechávala jsem často po přebalení na bříšku nahatého a pomáhalo to taky🙂

mh1986
autor
22. led 2017

@jarmy_ u prvniho jsem kojila vedne v noci a stejne jsem o nej prisla. Proto chci mit doma aspon malou krabici kdyby me to znovu potkalo 😊

alcar
22. led 2017

Jak to tady ctu, tak na tu Bebu jsem snad jeste nikde a nikdy necetla nic dobreho.

astyna
22. led 2017

Já mám pro syna od 4.měsíce Bebivitu - je to levné, německé a bez problémů to přijal a pije doteď 🙂 jen se o ní moc neví.

jarmy_
22. led 2017

Hele, já to nemyslela vůbec špatně, vím o případech kdy to nejde i přes velké snažení. S první dcerkou jsem měla nemalé problémy, po porodu byla týden na JIP v jiné nemocnici kde jsem rodila, nechala jsem se hned propustit a dvakrát denně za ní jezdila, některé sestry měly problém mi jí na kojení vůbec dát a když jo, nic nevypila, doma jsem týden seděla s odsávačkou, malá prso nechtěla vůbec. Byla zvyklá na UM a flašku, postupně si zvykla na klobouček a po návštěvě kvalitní laktační poradkyně jsem postupně začala kojit plně a bez kloboučku. Takže o problémech spojených s kojením vím své. Přijde mi prostě hloupost (autorka se prosím neurazí, nemyslím to zle) řešit UM ještě před porodem a kdyby náhodou. Mnoho věcí je v hlavě.

mh1986
autor
23. led 2017

@jarmy vsak ja se neurazim. Jen to nechci resit kdyby ta situace nastala. Byla bych ve stresu ze me nejde kojeni a jeste resit jakou budu davat nahradu? To vubec. Radsi budu mit doma zalohu, a tim budu i v klidu 😉 ale jak rikate, je to kazdeho vec. A nemyslim to zle ale moje otazka znela jakou davate umelku a ne jestli to resit pred porodem nebo ne. To je prosim pekne kazdeho vec 🙂

kachnicky
23. led 2017

Mohu doporucit Bebu a Nutrilon, dala jsem prednost Bebe kvuli cene, jinak jsou oboje dobre.Davala jsem male od 9 mesicu.. A za me rozhodne nedoporuciji Bebivitu (mastna,sladka, nevoni mi a desne peni) a pak jsem mela jednou Hami a to taky hodne penilo 😣

magdadunajova
23. led 2017

Ahoj, tak za me jen Hipp. Meli jsme i Nutrilon ze zacatku ale mala mela po nem strasne boleni briska a prestala nam pribirat. Precetla jsem hodne recenzi a Hipp byla to ta nejlepsi volba. Na prdiky jsem vzdycki pridavala kapky Espumisan a bylo to super (nic jinneho ne fungovalo u nas). Na zadecek pouzivam vetsinou ten Bepanten ale muzu doporucit i mesickovou vazelinu, nam hrozne pomohla kdyz dcerka mela opruzeniny na zadecku v lete co byly ty vedra.

mantaray
23. led 2017

A syna zase Hipp betonoval, Nutrilon způsoboval bolení, Bebu šavloval. Sedl mu Sunar Complex. Takže opravdu "babo raď" 🙄 Hodně se teď chválí Bio Babylove

mh1986
autor
23. led 2017

Holky dekuji vam moc za rady 🙂 Asi bych to videla na ten Sumar a uvidime 🙂

koulekulata
23. led 2017

@mh1986 jeste jak ses ptala na krem tak kdyz meli suchou pokozku super byla ondrejova mast a na rude bephanten nebo rybilka. A jinak to mam s UM postavene jako ty, chci mit tu jistotu v hlave, ze kdyz to nepujde mam zvolenou jinou vyzivu a to mi dava klid. Tak se treba zrovna rozkojim. 😉

mantaray
23. led 2017

@koulekulata souhlasím. Se synem nám to taky nešlo, takže doma budu krabici mít. Prostě pro jistotu.

alcar
23. led 2017

Taky jsem mela doma krabici koupenou pred porodem a kdyz jsme prijeli domu z porodnice se rvoucim hladovym ditetem a mliko stale nikde, tak jsem ji mohla hned aspon dokrm dat a nemuseli jsme narychlo nekde shanet. Takhle jsem dokrmovala tri dny a pak se teprve mliko uracilo spustit. Takze u me docela nervy, mliko v zasobe prislo vhod.

muhehehe
23. led 2017

Já jsem malé dávala Hipp. Od půl roku občas na příkrm, od sedmi a půl měsíců nastálo... chtěla jsem kojit déle ale nešlo to, i když jsem se stavěla na hlavu. Ale žádný výčitky mne fakt netrápily ani netrápí, malá na Hippu perfektně prospívala, přechod jí vůbec nevadil, bylo jí to úplně fuk.. bříško nebolelo. Je na něm doteď (rok a 4 měsíce) a spokojenost, čekám další, když se s kojením zas něco potentuje, tak je to pro nás jasná volba. Na zadek jsem po (vypotřebování té miliardy vzorků co jsme dostaly u doktorky a všude možně🙂) používala hlavně mastičku Lalium od Eoné. Ale skvělá je na zadek (i na všechny možné malé kožní problémy u miminka- třeba když se mu udělá nějaký sušší flíček po koupání) i mastička z Rossmanna na bradavky, tu opravdu doporučuju. Můžeš mít s miminem společnou 🙂 Bepanthen jsme měli taky (protože prostě všichni říkají, že bepanthen je nej... tak jsme se nechali zmasírovat) a přišel mi dost o ničem, pro druhé ho rozhodně nekoupím. Pak je tu ještě Sudocream, podle mne je to trochu festival chemie, ale nelze mu upřít, že na opruzeniny fakt funguje a kůže po něm vypadá velmi dobře.

vcelkalenka
29. led 2017

@uzsezasenudim ahoj ráda bych se optala jaké máte zkušenost s mlickem od babybio?přemýšlím ze ho vyzkouším. Malý trpí děsně na prdiky,měli jsme nutrilon anticolic,ale k ničemu.Teď jsme začli dávat klasický nutrilon.Malému jsou tři měsíce a nic nezabírá.

marry16
29. led 2017

Ahoj maminky mam mensi dotaz 😊 Davala jsem miminku Beba Pro 1 , ale mel po case z toho koliku a zacpu..ted jsme presli na Bebu A.C proti kolice, ale stolici ma nejakou zelenou takovou becalovou.. Je to spatne? 😒 Dekuji Vam za odpoved 😊

vcelkalenka
29. led 2017

@marry16 ahoj sice nedáváme bebu,ale nutrilon colics.A máme zelenou stoličku jednou za den.Což je naprosto normální po těchto mlíčkach.Psala jsem i na tu jejich linku nutrilonu a tam mi to ta jejich poradkyně potvrdila.Neboj nic to neni.dělá to složení mlíčka.

35_a_budu_mamka
29. led 2017

Hipp v kombinaci s kojením a vše ok🙂

marry16
29. led 2017

@vcelkalenka dekuji moc za odpoved 😊 Driv kdyz jsem malemu davala tu Bebu pro 1 , tak mel zlutavou stolici jako michana vajicka, ale mel po case zacpu a koliku 😔, tak jsme presli na Bebu proto kolice a stolice je zelena jako by spenat co se ji s tim bramborovym knedlikem,ale barva je trochu tmavsi.Stolice nejak extra nezapacha..je spise jak chlor s prdem 😄

uzsezasenudim
29. led 2017

@vcelkalenka Byli jsme s ním naprosto spokojeni. Tedy my. No myslím, že i kluk. 🙂 Po Nutrilonu Profutura ublinkával dle mého více, než bylo zdrávo. My jsme stejně věděli, že chceme zkusit nějaké mléko v bio kvalitě a na první pokus mu sedlo Babybio Optima 1. Dál už jsme nic nezkoušeli a teď, co pije UM výrazně méně (je mu rok), dostává HIPP bio combiotik. Takový kompromis, neb babybio se nám hůř shánělo, tohle mají všude a je to o píď levnější. Možná by stálo za zkoušku ještě toto http://www.goldim.cz/shop/#!detail/59-59-Nase_m... kozí mléko je všeobecně lépe stravitelné pro člověka. Nicméně my ho nezkoušeli, neb jak už jsem psala, n aprvní dobrou sedlo to Babybio. 🙂

lenousssssssssss
1. únor 2017

Dobrý den, jsem studentkou porodní asistence a má bakalářská práce souvisí s umělou výživou dítěte. Prosím o pár minutek Vašeho času a vyplnění krátkého dotazníku k mé BP. Děkuji předem Všem!!
http://www.survio.com/survey/d/Z7J7I2T1F1Q0U3N0W

autumn11
1. bře 2017

my sme po viacerých pokusoch s UM skončili pri amilk bifido. Malému hneď sadlo a nezapekalo ho ako ostatné. Obsahuje aj probiotiká, takže som s týmto mliekom spokojná.

mh1986
autor
1. bře 2017

Vsem dekuju za rady a zkusenosti. Nakonec jsem se rozhodla pro Sunar. Nase Mudr v praci co se specializuje na vyzivu poradila ze nej je Sunar 😊