Kolik dáváte umělého mléka a kdy?

ev13inka
30. bře 2015

Ahoj, chci se zeptat kolik dáváte dětem UM a kdy, malé je 10 m a chci odstavit

děkuju za odpovědi

marecekavendulka
30. bře 2015

pokud už nebudeš kojit,tak UM není potřeba,když už je tvé dítě takto velké.Dávej plnohodnotnou stravu,na pití vodu. Jen bys cpala peníze těm,kteří je nepotřebují. 🙂

pavlusa01
30. bře 2015

V deseti měsících malá měla sunar ráno ke snídani, pak svačinka ovoce,pak oběd a po spaní dostala sunar a pak nějaká svačinka a k večeři bud sunar nebo jsem jí dávala sunarku kašičku.Mě malá pila kolem roka 180 ml sunaru 🙂

pavlusa01
30. bře 2015

Ještě jsem zapomněla ,já bych v deseti měsících sunar určitě dávala,má spoustu látek co jsou potřebné pro vývoj dítěte,jestli ho bude chtít,tak určitě dávejte 🙂 ale to je můj názor,malé jsou dva roky a stále jí ho dávám a já sama za sebe mám dobrý pocit 🙂

ev13inka
autor
31. bře 2015

@pavlusa01 taky si myslim, že je to důležitá součást výživy, kravský dávat nechci a normálním jídlem bych jí nedávala dost mlíčka

79lola
31. bře 2015

holky chci se zeptat, přecházíme z nutrilonu Ar na sunar normální..dneska,ale malá měla zelenou stolici...mate někdo s tím zkušenost?jestli je to,že si musí zvyknout na jiné jidlo..anebo ji to nesedí..

pavlusa01
31. bře 2015

Já bych řekla,ž to múže být reakce na změnu mlíčka,zkuste jí ho dávat pár dní a pak uvidíte 😉 Sunar jako jediné mlíčko obsahuje mléčný tuk, je patrně rozdíl mezi nutrilonem a sunarem 🙂

zarucha
31. bře 2015

Určitě bych UM ještě dávala, naše byla kojená devět měsíců, osm měsíců zcela plně, pak se sama volně odstavila, ale kojenecké mléko je v tomhle věku velmi důležité, kvůli růstu kostí, svalů, všeho, mají obrovskou spotřebu energie, vždyť se pořád hýbají. Z kojení jsme na doporučení volně přešly na Hami pokračovací mléko (Nutrilon kojeným prý moc nechutná). Jak je to u nás: Dostává v lahvi čtvrt litru ráno k snídani, pak přesnídávka (strouhané jablíčko, hruška, mačkaný banán, zkrátka ovoce), pak oběd (vařené či dušené maso, zelenina, příloha, bezvaječné těstoviny, jáhly, brambůrek...už jen mačkáme vidličkou, nemixujeme, naše malá jí moc pěkně), svačinka (ovoce, přesnídávka, bílý jogurt holandského typu se strouhaným ovocem nebo banánkem...podle chuti a hladu), okolo šesté večer kaše, na noc opět čtvrt litru UM. K pití čistou vodu, čaje ani sladké pití nedávám. Malá prospívá výborně.
@ev13inka

jolima
31. bře 2015

Můj názor je, že v 10 měsících bych dítěti určitě mléko dávala. Pokud ji chceš odstavit, tak samozřejmě umělé. Moje 9 měs. holčička je na UM 7 měsíců (neměla jsem MM) a teď má denně cca 480 ml UM (z toho 90 ml má ve večerní kaši).

79lola
1. dub 2015

@pavlusa01 díky

mecoun
9. dub 2015

Jestli chceš odstavit od kojení, tak určitě pokračuj s umělým mlíčkem, pro malé dítě je důležitý příjem vitamínů a živin. Mojí malé je 21 měsíců a stále dávám Sunar.

mifad
10. dub 2015

taky bych dávala UM, aspoň do 2 let, malému je 20 měsíců a pořád pije Hipp Combiotik ráno a večer z hrníčku. Moc mu chutná a hlavně obsahuje důležité vitamíny a oproti kravskému mléku méňe bílkovin, proto nezatěžuje ledviny.

1slunecnice
13. dub 2015

Já bych taky dávala UM co nejdýl, naše malá si vlastně sama řekla, že nechce, přestala se dožadovat Sunaru a začala jsem jí dávat normální mlíko, až kolem dvou let. I když nebyla už kojená, měla z UM apson nějaké vitaminy navíc, které v běžném mlíku nejsou. Dávala jsem jí ho vždycky večer před spaním.

leilunka
15. dub 2015

Tak já teda synovi dávám pořád Sunar complex a to má za měsíc 3 roky, mlíčko si vyžaduje ráno i večer a jsem ráda, že do něj dostanu vitamíny, jelikož se mu moc nechce do ovoce a zeleniny. Teď má rád Sunar jahodový, ale dá si i bez příchutě. V obchodě sem teď našla i jednoporcovky Sunar mlíček, čokoláda a vanilka, což využijeme na cesty nebo k babičce na spaní, že jí to nemusím chystat do odměrek. 😉

masa81
15. říj 2015

Holky a můžu přidat dotaz? Myslíte si , že je nutný nějak dodržovat tabulku - množství vypítého mléka za den , která je na Sunaru? Třeba 8 - mi měsíční mimčo mi ten litr mlíka nedá - zvlášt tedkom když valíme příkrmy.Takže kolik??? 😉 Děkuju