Kolik ml UM vypije 3 týdny staré miminko v jedné dávce?

bielamacka
23. pro 2014

Zdravím ženy, dáváme malé Beba Pro 1, jsou jí včera tři týdny a minulý týden pila tak 60-75 ml a začalo jí to být málo. Doktorka říkala, že 75 je tak optimum, ale že se má přidávat 10 ml každý týden a ona teď začala být fakt rozežraná - chce tak 90 ml a myslím, že by si někdy dala i víc...... Kolik vy jste dávaly nebo dáváte svým dětem ve třech týdnech? Nechceme ji nechat hlady, ale nechceme ji ani přecpat....

lv
23. pro 2014

nech to na ní, klidně přidej, děcko není tabulka

nolies
23. pro 2014

Já jsem dávala tolik, kolik malej chtěl. Tabulkama jsem se vůbec neřídila 🙂

jija
23. pro 2014

Na nutrilonu bylo na krabici myslim 100 ml v jedne davce a nejsem si jista jestli uz to od 2 tydnu nebylo 133 ml a nas maly pil 150 ml a problem nebyl

fykyska
23. pro 2014

Když jí přecpeš poblije se 😀 takže udělej klidně víc jak 90 co vypije vypije někdy může 120 někdy 150 jindy si dá jen 9O a zbytek nechá - dítě není stroj a všechny zázračné tabulky jsou jen orientační. Jedno papá samo do druhého to člověk musí ,,tlačit" 🙂 Každé dítě je unikát ve všem - naše malá odsáté i Um dávala od 120ml do 150ml na měsici 😉

lucifereeek
24. pro 2014

naše malá naopak tolik nepila, vypila kolem 60ml na dávku ale vyžadovala zase jídlo častěji, já myslím že je to dle dítěte, pokud vypije celou flašku, příště bych ji namíchala o kousek víc a uvidíš.

bielamacka
autor
24. pro 2014

děkuju, holky... a myslíte, že se jí může dát trošku mlíčka třeba po hodině a půl? ona má někdy hlad prostě dřív.... ale já se bojím, aby pak netloustla třeba.... že bych jí po té hodině dala třeba 60?

nolies
24. pro 2014

@bielamacka Syn taky občas chtěl dřív a dávala jsem mu jak chtěl. Teď je mu skoro 2 a půl a opravdu tlustej není, spíš naopak. 🙂 Vysokej a hubenej 🙂

fykyska
24. pro 2014

@bielamacka neblázni jasný že jo dávej jak uznáš za vhodný nějakou krabicí se neřiď tam píšou max 3-4-5x denně 😀 max. 120 150 220ml 😀 ale to je všechno jen orientačně jednou dáš míň jednou víc jednou si řekne po x hodinách a jednou po hodině 🙂 dej co dáš někdy prostě řvou děti hladem jednou za 4 jindy spí a prospí čas kdy dávku mají dostat 🙂 pokud je mimino přebalené odkurknuté u mamky, oblečené v klidu máá všechno a i přesto pláče i když není čas na krmení není na škodu to mlíko zkusit 🙂

kvakuska
24. pro 2014

@bielamacka proboha neřeš tloustnutí u takhle malého kojence ... když se přepije, odblinkne to a brzy se s ní sžiješ a poznáš, kolik potřebuje ... moje dcera třeba podle tabulek nejela nikdy, ať jsem jí nabídla MM nebo UM, nikdy nevypila víc než 120ml, a nevypije dodnes (16m) ... prostě jako by měla na 120ml nějakou záklopku ... podle tabulek tak vlastně nikdy nevypila doporučenou denní dávku, takže by měla být podvyživená, což fakt není 😀

jhoki
25. pro 2014

@bielamacka Dala bych také kolik vypije s cca 3 hodinovým odstupem, dříve se u UM nedoporučuje, protože se míchá strávené a nestrávené mlíko a mohlo by jí bolet břicho. Samozřejmě, že když bude řvát hlady, porušila bych to. Moje dítě nikdy nesplňovalo tabulky, pila málo, jen v době růstového spurtu byla schopna vypít 200 a více, pak se zase vrátila ke 100-140 ml. Pár dnů zpět vypila večer 340, myslela jsem, že se pozvrací, ale byla v poho. Teď zase pije méně.

jhoki
25. pro 2014

@bielamacka Jo, kdybys kojila, tak těžko budeš vědět kolik vypije a nic neřešíš. 🙂

bielamacka
autor
25. pro 2014

Kdybych kojila, uz je mrtva hlady a ja v blazinci, protoze mi mizelo mliko a rvala hlady.

vercik83
26. pro 2014

Nase taky pila prso+nutrilon 90-100

alboo
27. pro 2014

@bielamacka tabulky jsou orientační, nevím jakou má Beba, ale většinou je to podobný. já krmín Hippem HA a ze začátku mi vypila, vždycky o týden v tabulce napřed, přes den jedla po 2-3 hod (ale dřív než po 2hod sem jí nedávala), ale za to v noci spala cca 22-6 hod v kuse bez krmení. před 3.měsícem jsme byli na 200ml na jedno krmení 5x denně (někdy 6x) co je fakt hodně, tak sem si říkala, kam až tohel půjde, že nás za chvíli sežere, ale před 4.měsícem pije 5xdenně, ale někdy jen 160, někdy 200 a někdy 120, jak kdy, jsou dny kdy vypije 200 5x denně a pak dny, kdy jen 5x 160. Ale dřív než po 2hod bych UM nedávala, ono by se ani kojit dřív než za 2hod nemělo (ale to se do mě určitě někdo pustí), dítě potřebuje chvíli na tro aby mlíko strávilo. A jestli nevrzací, nemá průjem nebo naopak zácpu, tak bych o trocnu větší dávku mlíka neřešila a jestli si dobře vzpomínám, tak máš dost přenášený dítě a to je jejich častý "problém", že prostě nesplnují tabulky a dost se na to zapomíná i doktoři (některý jsou ze začátku prostě víc napřed), což je i náš případ +11dní

bielamacka
autor
27. pro 2014

@alboo Jojo, je přenášená 8 dní a porodní váha byla 3930 g, mně pediatrička říkala, že ty "velký děti" jedí často prostě víc, než nějakej střízlíček, co se narodil s 2600 g 😀 Hele my jsme to prostě udělali tak, že namícháme větší dávku a buď ji vypije, nebo ne.... U Beby je pro 3-týdenní dítě v tabulce 90 ml a to tak cca vypije, i když včera si vyřvala 120 a ani to nevyblila. Dnes v poledne zase dostala 90 a nechala tak 20 a už to nedopila. Asi to je prostě jako s dospělejma, někdy má člověk hlad jak prase, spráská toho moc, a někdy si jen tak něčeho zobne. Krmíme ji po cca 3 hodinách ve dne a v noci se zatím sama budí tak po 4-6, ale ona zatím hodně spí i přes den, tak čekám, že jak bude víc bdělá, bude spát v noci víc a přes den bude chtít pozornost. Budit kvůli jídlu jsem ji přestala s tím, jak jsem se rozhodla seknout s kojením, myslím, že jsme byli jen zbytečně ve stresu všichni. Tak snad se ten dlouhý noční spánek naučí, jak bude větší.