Konzultujete s lékařem, pokud používáte antikolikové UM?

25. srp 2021

Ahoj všichni, konzultujete s lékařem, pokud používáte antikolikovou um? Malej má nutrilon, ale stolice je průšvih. Používám sice probiotika, ale stejně má stolici jednou za tři čtyři dny, někdy se stane, že v jeden den se vyprázdní dvakrát, ale stejně tomu předchází bolesti břicha, tlačí, rudne, brečí, nejde mu to. Už jsem zkoušela i dát trochu heřmánkovýho a fenyklovýho čaje, ale bez efektu. Cvičíme s nohama, pokládám na bříško a nevim co, ale prostě nic. Našla jsem antikolikový mlíko Kendamil, ráda bych ho zkusila, ale píše se, že jen na doporučení lékaře.. ale mám pocit, že to bylo u nutrilonu taky a doktorka ani nehla brvou, když se na něj přešlo. Nechci bejt pak za hysterku, že se ptám na takovou blbost.🙂 Díky.🙂

markii30
25. srp 2021

A zázrak zvaný rektarny rourka jsi zkoušela ? 🙂 Miminku se uleví v podstatě okamžitě vyprdeni se , vykaka se a je klídek 🙂 . Jestli ti někdo bude tvrdit že si na to miminko zvykne a pak se nevykaka samo je to opravdu blbost mám 3 děti , 2 s toho už velké a kakaji sami 😁😁 . Používala jsem u holek do 3 měsíce pak se střeva už rozhýbala a přestali jsme používat 🙂 . Jinak my používala Bebu lactose free a nedám na ni dopustit malá miminka mají největší problém trávit laktózu která je obsažena v mléku 🙂 . U dcery jak jsme nasadili tak přestal být takový problém s prdíky , bolavým briskem , a teď u syna jsme od začátku a ťuk ťuk s prdiky problém nemáme vůbec 🙂

barunkiss
25. srp 2021

My máme Bebu sensitive. Je doporučena prave u kolik, na které malá dost trpěla, když jsem kojila. Potom co jsme museli přejít kolem 2 měsíců věku částečně na UM jsem prave pečlivě vybírala podle recenzi. Koliky při UM uz neměla 🙂. malá má 8 měsíců a s mlékem je spokojena i nadále 🙂.

barunkiss
25. srp 2021

Jinak s lékařkou jsem nekonzultovala, prostě jsem ji to oznámila. Na obalu je to totiž také napsáno.

autor
25. srp 2021

@markii30 Rourku jsem nezkoušela, jednou to z něj šlo náhodou, že jsem mu měřila teplotu a pomohlo to, pak když jsem to zkusila ještě jednou tak nic. O rourkách jsem prave četla, že pak mívají děti problém se vyprazdňovat.:D

autor
25. srp 2021

@barunkiss já si říkám, že jako mi přijde, že ostatní ty mlika i třeba střídají, míchají a přechází na různé značky a pochybuju, že to všichni konzultují s lékaři.. jen mě vyděsilo, že tím, že je antikolikový, třeba to obsahuje něco, s čím by doktorka mohla nesouhlasit a já bych prckovi uškodila. Když jsem řekla jak má stolici, nijak se k tomu totiž nevyjadřovala, přestože všude čtu, že ideálně na um by mělo mít dítě stolici pravidelně jednou za den. Dneska měl dokonce v plínce takový hustčí kousky, to ještě neměl. Tak bych ráda zkusila něco jinýho. Jediný co, jednou se vyjádřila sestra, že je to věkem a že Nutrilon měnit nemám, že je to skvělá značka. Věk beru, všechno dozrává, ale to, že tři dny na um se mi kroutí, má bolesti a nejde mu to, navíc má i občas hlen, to mi ok nepřijde.

jjasmina
26. srp 2021

Ja bych jakykoliv problem řešila i s pediatrem

autor
26. srp 2021

@jjasmina doktorce jsem říkala jak to syn se stolicí má, ale radu jsem nedostala.

fouskovi
26. srp 2021

Rourku klidně používej mám 2 kluky a kakaji sami a mléko nemíchat nestridat prostě jsem přešla a doktorce jen oznámila vždy to respektovala

fouskovi
26. srp 2021

Ano mají za úkol propagaci značky u nás to chvíli byl Nutrilon a pak zase jiné to je u doktorů normální oni musí

jjasmina
26. srp 2021

Aha, hmm tak to už bude i dr, já jakýkoliv problém, tak mi dr říká, abych zavolala, mail, cokoliv, že poradí

autor
26. srp 2021

@fouskovi já jsem Nutrilon tehdy vzala, protože jsem věděla, že ho má kamarádka, ale její kluk už byl starší a problémy neměl, prostě jsem se v tom nevyznala a ty informace o různých um jsem si začala zjišťovat až později, když měl syn problémy a premyslela jsem, ze přejdu. Zkusím tu rourku a kdyžtak hold koupím to mlíko. Díky.🙂

autor
26. srp 2021

@jjasmina je teda pravda, že já bych řešila každý prd, tak nevim jestli to na mně poznala a prostě to vypustí, že o nic nejde..:D ale jednou mi řekli, že je to věkem, predtim mi jiná doktorka řekla, že hlen ve stolici je hladová stolice, to jsem ještě kojila a teda syn stejně ubíral na váze..a pak jsem ty svoji i říkala, že má trochu hlenu na um, měl i průjem, přestože to bylo nárazové a už byl nějakou dobu na um, stolice nepravidelná, nejde mu to a to nic prostě neřekla no. Jinak jako když se řešil zánět spojivek a tak, tak to ona poradi, pomůže, ale tu stolici neřeší.

n_ikola
27. srp 2021

Syn má aktuálně 2 měsíce, cca od 14 dni je na UM. Měli jsme bebu comfort, katastrofa … tuha stolice, ze jsem přenesla rukou. Pak se začal kroutit a nechtel pít.
Přešli jsme na Kendamil 1- ze začátku fajn, stolice jen pomoci RR, ale byla … sám ji pak vytlačil, ale kroutil se potom taky a bolelo ho bříško (četla jsem, ze kravskémleko se hůře tráví)
Teď jsme 2 den stále na kendamilu, ale kozim a malý se zvládl 2x sám vykakat, přijde mi spokojenější.. nekrouti se, neplace bolesti.
Je fakt, ze jsem ze závazku měla strach z RR, ale je to hloupost. Pokud miminko place a proste mu to nejde, tak mu pomoz.
3 dny pro tak malé telicko, které co 3 hodiny pije mi přijde šílené, ani se nedivím, ze by pak nechtělo pít, když je totálně plný.
Nikdo dospěly s rourkou nechodí v dupe 👍😀
Radši pomož, aby se vykadilo než aby jsi pak řešila, ze zatvrdl na RR bude pozdě.
Bobci se to tlačeni proste musí naučit, to není jak prc u MM 🙄😬🙃

pinkyy
27. srp 2021

My mame Kendamil anti colic a maximalni spokojenost, malej zacal kadit 2-3x denne uplne sam. Pred tim nekolikraz denne RR.
Jinak prvni dcera byla na RR asi do 3 mesicu a zadne nasledky to nema, takze tim klidne pomoz, nez nechat mimi trapit. A zavest klidne 5cm hluboko, ne silou.

autor
27. srp 2021

@pinkyy našla jsem nakonec v obchodě klasickej kendamil, tak jsem koupila a uvidíme.🙂 přišel mi po něm spoko, po nutrilonu už jen brecel a teď klídek, tak zkusíme a uvidíme.🙂 kdyz ne - rourka a kdyz ani to ne, tak antikolikový mliko. Rada bych aby tohle už šlo.🙂

n_ikola
27. srp 2021

Taky :/ nikdy by mě nenapadlo, ze budu rada za každé hovno doslova 🙏🏻🙄😀

pinkyy
27. srp 2021

Oni ten A.C. maj jen na netu a obcas je tezko k sehnani, ale hned jak bude syn vetsi, tak budu kupovat taky ten kendamil klasickej, hlavne vyjde financne min narocnej 😀. Jinak s mudr. jsem nic neresila, ze mu davam ten A.C.

autor
27. srp 2021

Teda musím říct zatím zkušenost - syn měl dvě dávky mlika - nezvracel, žádnej brek, prděl normálně a hlavně už máme konečně plnou plínku bez nějakýho hysteráku, jen si trochu postěžoval. Pokud to půjde takhle dál, jiný mliko nechci ani vidět.:D a teda sehnala jsem jen obyčejnej.🙂

n_ikola
9. zář 2021

Takže z normálního kendamilu nakonec ? Tyjo, tak to gratuluju. My jsme měli kozi .. vykadil se sám 2x a pak to stejně, hlavně i po 3 hodinách ublinkaval. Teď jsme na klasickém ale stejně sám nekadi, tak čekám až mi přijde antikolicky, objednávala jsem ho, tak snad pomůže 😏

autor
9. zář 2021

@n_ikola no jako měl predtim stolici jednou za den, ze začátku, teď už jednou za dva tři dny, ale nemá tu stolici konečně tuhou jako měl na Nutrilonu. To vykadil pak už takovou.. pudinkovou tužší stolici… teď občas použiju rourku kvůli větrům, ale obecně je to o dost lepší.🙂 a ublinkává teda taky, jen občas. Ale krká mi na tom jen co ho vezmu do rukou, že si ho ani nestihnu napolohovat.:D