Mléko Kendamil. Může způsobovat řidší stolici?

mapoc
6. led 2020

Pěkný den maminky,
která prosím máte zkušenosti s mlíčkem Kendamil?My na něj přešly před týdnem z HIPP,ale druhý den od používání má malej řidší stolici,kakal i 4x denně a třeba i 2x v noci.Někdy je stolice žlutá,někdy nazelenalá.Ted se už kakání trošku zmírnilo,ale pořád je to řidší.
Tak nevím,zda mám ještě vydržet,nebo se vrátit zpět na HIPP.U Kendamilu mne zlákalo jeho složení a hlavně spokojenost u spousty maminek.
Moc děkuji za odpovědi.

gingerbread
6. led 2020

@mapoc Ahoj,Jj může být,já kombinovala s kojenim/odsatym mlékem a stolice častější a ridsi je pro kojení normální a po Kendamilu měla dost podobnou te po kojení,akorát občas nazelenalou což prý je dle dr normální pokud nemá teploty,bolení atd prý to může být i obsahem zeleza v UM ale může to být víc důvodu...každopádně nám kendamil vyhovoval a stále vyhovuje 🙂

mapoc
autor
7. led 2020

@gingerbread Moc děkuji.Já také kombinuji s kojením.Malej také bez teplot,žádné bolení bříška,je spokojený,vše je v klidu.Tak to jsem ráda,že s tímhle máte také zkušenost🙂

gingerbread
7. led 2020

@mapoc Já to taky řešila s doktorkou a prý to může být i prostě změnou střevní mikroflory nebo i lehčí bakterie což je prý taky normální,nemůže být všechno naprosto sterilní...takže jsem ken sledovala,jestli to nemá nějak často...a u nás měla třeba normální žluté kakani celý a 1x se objevilo to nazelenale někdy i hodně zelené a druhý den zase nic...všimla jsem si také,že měla zelene,když nekakala déle- třeba v noci ani ráno nic a pak dopoledne hodně a bylo to právě zelene,ale s prikrmy to úplně zmizelo,takže to opravdu nic nebylo ..jinak pokud chcete,můžete dávat probiotika,tím nicemu neuskodite spíš naopak 🙂

syslik91
7. led 2020

Mala po nem mela strasny prujem ☹ prvni den super a druhej den des.

mapoc
autor
8. led 2020

@syslik91 Malej taky průjem od druhého dne používání,ale ted užíváme více jak týden a asi si zvyká,už kaká tak 2x denně a stolice už není tak moc řídká.

pulpoo
17. led 2020

@mapoc Ahoj, mam 3 mesicni holcicku, plne na um, Kendamil jsme zacali davat cca ve 14 dnech, presli jsme z Beby, po ktery mela hroznou zacpu. Ze zacatku mela ridsi stolici uplne po kazdym krmeni, ale cca do 2 tydnu se to upravilo, ted ma 1x denne, nekdy i 1x za 2 dny. Je teda porad ridsi, mozna je to tim, ze je Kendamil z plnotucnyho mlika. Ale mliko ji chutna a nezlobi ji brisko, tak tu ridsi stolici nejak neresim.