Nechce jíst jinak než lžičkou

mh1986
11. zář 2017

Ahojky mamci, mam takovou otazku. Mam 5 mesicniho syna. Uz 2 mesice je na UM. Od 4 mesice davam prikrmy. Je to jedlik takze bez problemu mi sni cele porce. Ted poslednich par dni mi UM odmita. Chce jist jen lzickou. Mela to nektera tak s detmi? Je jeste moc malej abych mu nedavala vubec UM ...

barumat
11. zář 2017

@mh1986 Malá mi takhle z ničeho nic začala bojkotovat kaši z láhve. Od zavedení příjmů oscilovala mezi příkrmem a UM, mně jedla spíš příkrm, tchyni spíš UM. Já to dělala tak, že jsem střídala jídlo charakterově, takže když se vzbudila, dala jsem (třeba) příkrm, a než šla spát, dala jsem UM na dopucnutí. Když se pak po spaní vzbudila, dala jsem to, s čím jsem předtím skončili, tj. UM. A naopak příkrm před spaním. Zkuste, když ty potvůrky mají hlad, nejsou tak vybíravé 😈

mh1986
autor
11. zář 2017

Diky zkusim to... Pres den jsme na prikrmech a je spokojenej ale vecer po koupani kdyz mu chci dat UM nebo kasi z lahve tak ani nahodou. Chce lzicku ... jsou to nekdy pekne potvurky 😁

barumat
11. zář 2017

@mh1986 No, hlavně, dceři je 16 měsíců a UM už do ní prakticky nedostanu. Od zavedení příkrmů od mléko jevila menší a menší zájem. Nakonec už pila mléko jen v noci, a jak zrušila noční vstávaní, šlo UM do kopru. Vypije v šest ráno tak sedmdesát a konec. Tak do ní cpu jogurty, sýry, tvarohy a tak. Jasně, vy máte ještě mimi, ale abyste se nedivila, některé děti prostě mléku moc nedají. Ale takhle přes hlad to u nás ještě nějakou dobu šlo.