• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nutrilon nebo Sunar? Opravdu je rozdíl v kvalitě?

20. února 2016 
Ahoj, mám dvě děti, syn 5 let pil Nutrilon od 1 roku do 3let a 3měsíců, dcera má 2 roky, pije Nutrilon od11,5 měsíců a chci, aby ho pila také alespon do 3let. Nutrilon jsem zvolila na doporučení naší dětské doktorky, že má být nejblíž složením mateřskému mléku a obsahuje látky na podporu imunity. Oboum dětem seděl perfektně a sice nevím, jestli je to jen tím, ale opravdu mně nestůnou.
7. únor 2012 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
já kojila do 13 měsíců.....pak jsme přešly na Sunar, který mi tedy přijde šíleně sladký, takže jsme ho pak nahradili mlékem Babylove z DM a Babydream z Rossmannu, Nutrilon ani Bebu jsem nedávala, takže nemůžeu posoudit
teď kojím dá se říct plně ještě v synově 10 měsících a nevypadá to na brzký přechod na UM :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. únor 2012 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás Nutrilon HA až do dvou let věku, najeli jsme na něj v porodnici. Hlavně jí to (moc) nestřídej.
7. únor 2012 ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Za nás rozhodně úplně obyč SUNAR!! Naše malá je od narození na UM+ ostříkané MM. Po 3 měsících jsme skončili úplně na UM. Jelikož měla od prvního měsíce koliku, museli jsme kupovat spec. Nutrilon anticolic. Až se uklidnilo bolení bříška museli jsme začít řešit problém s kakáním. Po Nutrilonu nám vůbec nekakala. Používali jsme rourku. Přišel na řadu Nutrilon Comfort. Kakat jsme začaly, ale hnusný zelenošedý smradlavý tuhý bobany. Nakonec jsem se naštvala, koupila úplně obyč Sunar a malá má krásný míchaný žlutý vajíčka, jako kojené miminko a stolice je každý den.
8. únor 2012 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem kojila do roka, parkrát jsem v posledních měsících kdy už kojení nestačilo dala Nutrilon. Pak jsme přešli na Sunar. I Babylove je v pohodě.
8. únor 2012 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
My od narození museli UM, měli jsme Nutrilon HA, pak jsem zmenila na klasiku Nitrilon a teď jsme z finančních důvodů přešli na Sunar. Vždycky bez problémů...tak uvidíme jestli nám to vydrží.
8. únor 2012 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já svoje mlíko taky neměla a holky byly od narození na UM. Nutrilon jsem nekoupila už ze zásady, že je všude "tlačený" a je předražený.

Starší dcera vyrostla na sunaru a žádné problémy. Mladší sunar nechutnal, tak jsme skončili na Bebě. Mladší dcera se sice hned po narození dostala alergickou reakci na fenykl (čaj), ale žádný HA neprošlo :angry: .

Jo a nemají se míchat moc často ty značky UM - miminku to nedělý dobře na bříško.
8. únor 2012 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
moje dcera mela ze sunaru zacpu a brecela pokazdy,kdyz kakala :frowning2: pak jsem koupila Hami a bylo vse v poradku. jde o tu konzistenci-kdyz se podivas na sunar je hruby zatimco treba to hami nebo beba je namleta na jemno. pamatuju si jak mi mamka rikala,ze nam sunar mixovala aby byl jemnejsi-takze taky moznost :sunglasses: :grinning: :wink:

p.s v nemocnici davaj detem nejcasteji bebu
10. únor 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já myslím,že to vůbec není pravda,že by byl Sunar horší....Právě naopak jako jediné mlíčko je s mléčným tukem,což znamená,že je hodně podobné k mléku a hlavně dobře chutná a voní....Já dávám sunar complex naší malé a hodně si šmakuje..... :slight_smile:
4. únor 2014 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dceru jsem kojila pouze měsíc,bohužel slabé mléko....používala jsem a zatím ještě používám jedině nutrilon comford,nemůžu si vůbec stěžovat,malá po něm krásně prdí :slight_smile: ,nemá bolení bříška a stolice je taky parádní
8. črc 2014 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 Já jsem dcerku kojila do 10 měsíců - odstavila se sama. Pak jsem zkoušela různá umělá mléka, ale ze začátku mi bohužel jiné než Nutrilon pít nechtěla..takže cca do 13 měsíců byla na Nutrilonu, pak jsem zkusila Sunar a už ho pila také tak na něm zůstala až do roka a půl, dokud se od mléka neodstavila úplně. Za mě..Zkusila jsem Nutrilon, Sunar, Hami, Bebu a Sunar má podle mých chutí nejlahodnější mléčnou chuť..Pokud ti dcerka Sunar pít bude, tak bych na něj klidně přešla..Ohledně ceny..je to trošku zkreslující..Zase si vezmi, že Nutrilonou je 800 gramů a Sunaru je 500 max. 600 gramů..Když se cena přepočítá na gramy, tak Nutrilon o hodně dráž nevyjde..
8. črc 2014 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Já mám se Sunarem moc dobré zkušenosti, naopak mi dcera odmítala Nutrilon a musim říct, že i mě Sunar Víc "voní". Teď jsem ji začala kupovat tu nejlepší řadu Sunar Premium, co se týče složení, má to být to nejlepší - ale popravdě, já si myslím, že je to hlavně o dobrém pocitu maminky, že dává to nejlepší :slight_smile:
28. črc 2014 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme na Nutrilonu a myslím, že spokojenost. Slovo "myslím" používám proto, že holt hodinku či dvě denně prořve prdíkama a občas tužší stolicí, ale tak říká se přece, že kluci na to více trpí. Nic jiného jsem nezkoušela. A navíc jsem právě koupila 13ks 800g Nutrilonu za 285,-Kč a to se vyplatí. To vyjde snad nastejno jako ten Sunar :wink: Možná o malinko dráž. Slyšela jsem taky, že něco podobného ale pod jinačím názvem se dá koupit v sousedním NDR....až tento ČR Nutrilon dojíme, zkusím koupit odtamtud. Jsem naštěstí 10km od hranic :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. srp 2014 v 06:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
jejíž me vstavaj vlasy hruzou když slysim termin slabe mleko jako v nekterych pripevcich tady uf :angry: pardon zeny ale neudržela jsem prsty :slight_smile:
11. říj 2014 ve 20:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám zkušenost s Nenatalem (od Nutrilonu) a za sebe doporučím sunar premium, kvůli obsahhu mléčného tuku. podle mne kvalitnější - "bližší mateřskému". dítěti taky víc sednul. mohl by se dobře kombinovat s tím kojením, toho bych se nevzdávala. pořád je to to nejlepší, co dítě může dostat.
26. říj 2014 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě se líbí jak tu píšete, že dětská lékařka mi doporučila, že je nejlepší :sunglasses: To jim jako fakt žerete??? :wink: Mají za to prachy :grinning: Jinak nepřišla jsem tu jen rýpat, ale "poučit" se..ale ze všech příspěvků mi vyplývá, že je to prostě hoodně individuální, co kterému mimču sedne :zipper_mouth:
18. led 2015 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Je to vážně o dětech, co kterému chutná a hlavně sedne. "Jedničková" mléka jsou složením velmi podobná, téměř stjená...musí, jsou na to přísné normy. Každá firma si tam pak může přidat svůj "tajný" prvek" nebo nějakou "přidanou hodnotu" a právě to způsobí, že některé chutná více, některé je hůře stravitelné pro to či ono mimčo a tak...doporučení lékařů nelze brát proto úplně vážne a to i kvůli marketingu, vím o čem mluvím, (ze zaměstnání) Já například najela na UM z DM, to jejich Babylove a jsem spokojená, žádné bolesti bříška a tak. Jen trochu tužší stolice, což jsem vyřešily střídáním se Sunarem, ten zase způsobuje holce řidčí stolici :slight_smile: Ještě mám v zásobe na zkoušku Nutrilon a Hami, nechci to ale zkoušet vše najednou, zůstanu u Babylove a až dojde sunar, zkusím třeba ten Nutrilon, ale přiznám se, že z něj mám po čtení těch příspěvků docela strach, hodně čtu že z něj bolí bříško nebo vůbec nechutná.... :unamused:
18. led 2015 v 18:12  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak syn byl zhruba od 2 měsíců plně na UM, už předtím byl dokrmovaný, nejdřív nám poradili Bebu, ale tam mu vůbec nechutnala, tak jsme zkusili Nutrilon a ten mu naprosto vyhovoval i chutnal.....po čase jsme chtěli z finančních důvodů zkusit něco jiného, tak jsme zkusili Sunar a ten mu neseděl vůbec, měl po něm šílenou zácpu, stejně tak i po kaších Sunarkách....takže jsme se vrátili zase k Nutrilonu, i ke kaším od něj a všechno bylo v pořádku....když byl větší, tak jsme přešli na Hami (stejný výrobce jako Nutrilon) a taky vyhovovalo, i kaše....
18. led 2015 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nutrilon smrdi, je to jenom horka voda. Nejlepsi mleko je Sunar protoze obsahuje mlecny tuk a chutove je to velmi podobne mleku. Taky nam nase lekarka strkala Nutrilon. Pride mi ze je to velice dobre zaplaceny marketing.
19. led 2015 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem velmi spokojená s Hipp bio Combiotik, malému chutná a nebolí ho bříško, jako jediná UM obsahuje probiotika i prebiotika a je v bio kvalitě. Taky se dobře připravuje a nedělají se v něm hrudky.
20. led 2015 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
My dávali dceři Sunar a nebo z DM Babylove.Nutrilon se mi příčí už jen tím,jak ho všude protěžují,že je určitě nejlepší na světě :rolling_eyes: :grinning: :angry:
8. bře 2015 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Hezký den maminky!

Studuji poslední ročník vysoké školy a v současnosti pracuji na diplomové práci týkající se dětské výživy. Můžete mi prosím pomoci vyplněním dotazníku? Velmi mi tím pomůžete!

http://nakup-detske-vyzivy.vyplnto.cz/

Dotazník se týká obecných nákupních zvyklostí při nákupu dětské výživy a je určen maminkám s dětmi do 3 let.

Moc Vám děkuji za ochotu a pomoc! Evča
17. bře 2015 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Za mě je nejlepší stoprocentně Sunar Complex nebo Sunar premium. ta chuť se nedá třeba s Nutr nebo s jiným mlékem srovnat, je sladší, jemnější, chutnější, obsahuje mléčný tuk a ne žádné náhražky. Syn má už tři roky a pořád Sunar ráno i večer vyžaduje. Jsem za to ráda a vím že chybu nedělám :slight_smile:
12. kvě 2015 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Začala jsem uvažovat o zavedení UM (dceři je už 11 měsíců) a musím říct, že jsem byla hodně nepříjemně překvapená tím, že většina UM obsahuje palmový olej. Kromě toho nejdražšího, Nutrilon Profutura. Jsem zvědavá, jak bude chutnat.
28. led 2016 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “inzerce ve fóru”
6. únor 2016 v 17:24 • nynysek
ahojky chtela bych se zeptat davam male sunar ale nekaka mi pravidelne myslite ze bych mela skusit nutrilon? dekuji
19. únor 2016 v 18:33  •  čeká miminko, termín má v lednu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nam na HA platila Vojenska pojistovna.. Maly mel alergii na bilkovinu kravskeho mleka a mudr. nam jej normalne psala asi do roka..
20. únor 2016 v 00:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek